Je rok 1955 a my sa zoznamujeme s „Flatbushskou štvorkou“, ako sa sama nazýva štvorica dvanásťročných chalanov z Brooklynu. Stačíme sa o nich dozvedieť akurát to, že sú zohratí, výreční, správne drzí a keď príde na to, vedia aj udrieť, a že dvaja z nich zdieľajú nežné city ku spoločnej kamarátke Sophie – a už sa aj presúvame v čase o štedrých 58 rokov ďalej, teda do súčasnosti, v ktorej ich osud rozvial do rôznych končín USA. Sam (Kevin Kline) žije s manželkou na Floride, kde si kráti dôchodcovské dni vodným aerobikom a ide sa pritom unudiť k smrti. Archie (Morgan Freeman) je po miernej mŕtvici, no trpí skôr následkom prílišnej starostlivosti a nekompromisného dohľadu svojho dospelého syna. Paddy (Robert De Niro) zostal ako jediný žiť v Brooklyne. Pred rokom mu zomrela manželka (zmienená detská láska Sophie), a zo stále smútiaceho vdovca sa stal nespoločenský frfloš, ktorý odpláca susedkine láskavosti ostrými rečami. Z Billyho (Michael Douglas) je úspešný kalifornský obchodník, ktorý sa po desaťročiach staromládeneckého života práve chystá oženiť s tridsaťročnou ženou. A práve táto chystaná udalosť je zámienkou k plánovanej rozlúčke so slobodou práve v Las Vegas – len to ešte chce presvedčiť Paddyho, ktorého kamarátstvo s Billym značne utrpelo Billyho neúčasťou na Sophienom pohrebe, aby vyšiel zo svojho mauzólea a pridal sa k nim... (TV Markíza)

Ledkodlaq

Po dlouhé době opět film, který mě prostě dostal. Byl jsem královsky pobaven i dojat (tím správným způsobem), takže spokojenost nejvyššího řádu, jakou mi jen kinematografie může poskytnout. ()

Tessie

O tomhle jsme s holkama na základce snily, že se spolu budeme kamarádit na věky. O třináct let později jsme zbyly už jen dvě a kdoví co bude za dalších pár desítek let. Žasnu nad tímto skvělým příběhem a přátelstvím. Výborná atmosféra mě totálně pohltila a hodnotím Last Vegas jako na nejlepší film za hodně dlouhou dobu. Mrzí mě, že Jack Nicholson odmítl takové skvělé pozvání (to by teprve bylo zakončení kariéry), nutno ale dodat že Kevin Kline vnesl do filmu tolik energie, že to rozhodně nebyl krok vedle. ()

Krabak

Totální průměr, na který nikdo vzpomínat nebude. Nebýt hvězdného obsazení, tak to balancuje někde mezi černým a modrým hodnocením....--->50% ()

bloodline

Páni herci spôsobili veľmi príjemné opojenie dobrou náladou. Nechýbal tomu (svojský) humor, dráma, romantika. Vyboxovali všetky tipy emócií, striedavo a hravo. Možno sa zdalo, že ide o klišé alebo geriatrické blúznenie, tieto veci však odkladám bokom a vyzdvihujem iba to, čím si ma samotný film a herecké divadielko získalo. Jednoducho, tešil ma pohľad na The Hangover po 40 rokoch :) ()

ZdenoLo

Starí páprdovci sa snažia dokázať že ešte nepatria do domu dôchodcov čo je možno aj pravda ale na Vegas rozhodne nemajú. Vtipné to tam bolo ale tie príbehy boli veľmi plytké. ()

dopita

Příběh nestojí za řeč. Je to typická americká vykalkulovaná slátanina, která je sotva na jedno zhlídnutí. A i to jedno zhlídnutí je chvílemi utrpení. Některý scény jsou trapný a některý zbytečný - třeba páprdové v porotě na miss. Naštěstí některý scény jsou docela vtipný a všechno je to natočený takovým tím neškodným stylem, kterej nenáročnýho diváka určitě neurazí. Nebejt vpravdě luxusní a extrémně sympatické herecké sestavy, hodnotil bych o poznání hůře. ()

Kamiiik

Očekávala jsem větší srandu, tu mi ale obstaral pouze Morgan Freeman a jeho "skok" z okna, či výhra na Black Jacku. Příběhově však film nenadchne ani neurazí, spíš trochu zklame očekávání. Jestli ale ještě někdy uvidím přesušeného, přepáleného Douglase s příšerně bílými zuby a otřesnými vlasy, tak budu muset film okamžitě vypnout, na to se nedá koukat. ()

vander19

Partička 4 chlapov, ktorá spolu vyrastala v Brooklyne sa vydáva do Las Vegas. Ale nie je to len hoc jaká partia. Všetci štyria sú ako herci držitelia Oscara. Každý sa už blíži do svojho hereckého dôchodku. Ale každému to na plátne ešte poriadne ide. Hneď na úvod musím povedať, že som mal mierne obavy, či to nebude snaha o hlúpy humor. Ale našťastie vôbec. Štyria starší páni si v pohode robia srandu zo seba, zo svojho veku ako aj z chorôb, ktoré ich trápia. NIektorí návštevníci kina tento film pred začiatkom prirovnávali ku HangOver. Toto bolo presne to čoho som sa bál. Na ich vek by už také vylomeniny sa vôbec nehodili. Nebojte sa nie je to ako Vo 4 po opici. Je to oveľa miernejší, ale zato kvalitný humor. Rozmýšľam, ktorá postava mi bola najviac sympatická a stále mi ako výsledok vychádza Morgan Freeman aka Archie. Ale ani jeden charakter tu nie je akýsi nosný. Všetky sú dokonale vyvážené. Je jedno či je to ich problém doma, ich chuť niečo vo Vegas zažiť alebo sa opäť cítiť mladý. Pekne to do seba zapadá a ja som sa dosť dobre bavil. Netreba zabudnúť ani na Mary Steenburgen, ktorá rovnako nezaostáva za týmito pánmi a tiež má doma zlatú sošku :-). A keď ku tomu prirátam sexi kočky, ktorými sa film len tak hemží a odpísanie 50centa, tak tento film určite stojí za to a osobne mám o ňom vyššiu mienku ako ostatný tu na CSFD. A ten koniec, Douglas má pravdu, život je strašne rýchly, chvíľami máte 5 a len mrknete okom a je tu tridsiatka na krku a takto to ide ďalej.... ()

TheDude

Aby s podobným ústředním hereckým quartetem vznikl takhle plitký a bezkrevný film, to vyžaduje dávku umu. Turteltaub nepřekvapil, zato Jerry "Turtle" Ferrara dále hubne. ()

Dyas

Klasická uvolňující komedie s ohraným příběhem, která je vyjímečná svým sympatickým obsazením. Staří přátelé si vyrazí do Vegas na rozlučku se svobodu, avšak mnoho zábavných scén se nedočkáte, i když se na ten film dobře dívá, což je opět díky hereckému obsazení. Neříkám, že se člověk nezasměje, ale nic velkého v tom nehledat, neboť je to klasický průměr. Mohlo to být lepší. Rozpočet $28 miliónů ][ USA tržby $63,478,375 ][ Celosvětové tržby $112,603,808 ][ Otvírací víkend $16,334,566 ()

Hadriel

Večerní odpočinkový film. Nic složitého. Nic velkého. Ale ani nic extra zábavného. Spíš takové béčko s hvězdami. + 50 Cent ostrouhal ()

Lefty86

Výborná sestava a nemyslím že mladý člověk ji nedokáže ocenit, jen je to jedno z těch témat které mi přijde už vyčerpané a podobných filmů mi připadá že jsem viděl už dost. U některých hlášek jsem se zasmál a celkově jsem se celkem pobavil. 65 % ()

ondrula

Pitomost s dobrým scénářem a skvělými herci. Občas jsem se zasmál, ale většinu času jsem spíš jen kroutil hlavou nad tím, jak urputnou měli tvůrci potřebu po většinu stopáže zobrazovat luxusní pipinky, který se vinou kolem krku sedmdesátiletých dědků, protože jsou fakt cool. Nejvíc mě ale asi pobavil 50 Cent, kterej vypadá, jako by se mu nepovedla plastika. ()

lucijelucije

Filmové legendy a všechny pospolu ve Vegas. Už jen taková maličkost se dá vyjádřit slovem wow. Bylo pěkné se na ně koukat, a i když byl tento film místy dost nostalgický, nemůžu se ubránit názoru, že jim role starých kamarádů, kteří si potřebují dokázat, že ještě do starého železa zdaleka nepatří, fakt seděla. A taky je jisté to, že až tihle mistři odejdou, bude na tomto světě zase o něco smutněji. Já neříkám, že byl tento snímek bůh ví jaká bomba, ale příjemně se u něho rozptýlíte, a zažijete i nějakou tu legraci. Takže proč šetřit hvězdami? =) ()

Norino12

Štyri herecké legendy a jedna nie veľmi zaujímavá komédia. Miestami zábavné, pozerať sa na to dá ale neponúkne nič navyše. Bohužiaľ skvelé herecké obsadenie zabíja naozaj slabá réžia a ničím zaujímavý príbeh, ktorý sme tu už mali niekoľko krát. Komédia na jedno pozretie a ak budete mať dobrú náladu tak sa aj z časti zabavíte. ()

derryl

Staří bardi se loučí s kamarádem, který si bere o 40 let mladší dívku. Nic víc, nic méně a jen hvězdy Hollywoodu poteší a udělají z filmu průměr. ()

ac3r

Komedie se staršíma mazákama na který jsem se moc těšil, navíc odehrávající se v oblíbeném městě hříchů. Bohužel nejlepší vtípky byly k vidění už v traileru a film nenabídne o moc víc. Kromě toho mu zbytečně škodí v určitých pasážích hraní si až moc na vážnou notu a komedii to jen ubírá na zábavnosti a tempu, hlavně teda poslední půl hodina není moc zdařilá. Film neurazí, ale ani nenadchne a znova ho člověk už vidět nemusí. Přiznám se, čekal jsem trošku víc, je to jen na průměrný tři hvězdy, škoda. ()

Phorbo

Filmy s hvězdným obsazením mají občas problém, že doplácejí na špatný scénář, někdy na špatnou režii. Last Vegas není něco, co by bylo extra převratného, ale když si čtyři chlápci v sedmdesáti (Morgan v sedmasedmdesáti, respekt) vyrazí do LA, nemůže to skončit dobře. Já se u toho ale dobře bavil. Hlášek spojených se stářím v hezkém nadneseném slova smyslu a nikdo nic neřeší. Scénář by samozřejmě mohl být lepší, ale na takové komedie je místo vždycky. Chudák Fifťák, jak musel zůstat na chodbě. … „So, Sam, are you good in bed?“ „Uhm… I don’t remember.“ ()

peto580

No pohode, s tými hercami je to ozaj super akurát sa to stále tvárilo jednou jako komedia, pak zasa extrémna Rosamunde a pak ten pocit kedy čakáte na nejaku extra kalbu a ono to proste ,,prejde len tak". Potenciál bol rozhodne vačší. Každopádne dávam 4* za pekne zachytený tok času ktorý jednoducho vyjebe s každým. ()