Slavnostní zahájení XXX. Letních olympijských her 2012 Londýn

(relácia)
  • Veľká Británia London 2012 Olympic Opening Ceremony: Isles of Wonder

c4p

Konečně! Dočkal jsem se zahajovacího ceremoniálu bez snahy o abstraktní vyjádření různých myšlenek a hodnot, kdy pouze komentář vysvětlí většině lidí na zemi, co chtěl vlastně autor danou sekvencí říci. Lehkost, svěžest, a moderní pojetí se prolévá celým ceremoiálem. Prošli jsme nejdůležitější chvilky Britské historie, připomínáme hvězdy minulé i součastné! Vše je jemně doplněno skvělým ostrovním humorem a naprosto parádním soundtrackem. Možná je mé hodnocení trochu zaujaté, protože jsem anglofil. Alespoň se tím trochu vyváží ty odpady lidí, kteří hodnotí něco co bytostně nesnáší, nebo jsou bytostně nerudní a tady je jejich názor vidět. Proto za plných 5* a mouchy sežerte si mě! ()

montrose

Více než důstojné zahájení největšího sportovního svátku. Danny Boyle se vytáhl. Kenneth Branagh, Rowan Atkinson a Daniel Craig s královnou byli vynikající. ()

Ollivander

Původně jsem zahájení her ani sledovat nechtěl, ale už úvodní sekvence a poté dvacetiminutová přeměna anglické krajiny na průmyslové centrum se skvěle šlapající hudbou mě donutily zůstat až do konce. Perfektní, s jinými olympijskými ceremoniály nesrovnatelné. Samozřejmě byly i slabší místa, přesto 5*. ()

KristovaNoha

V rámci žánru (Zahajovací ceremoniály Olympijských her :)) je to na špici. Ano, mohli jsme mít přehlídku žaketů a škrobených límečků, mohli jsme mít defiié dámských rób ba dokonce kloboučků z vyšší společnosti, mohli jsme mít přehlídku armády vysokých medvědích čepic a bílých rukaviček... Ale Danny řekl "ne!"... Vypíchnul bych dvě věci: Že na to šel od lesa, tedy z jiného úhlu a bylo to -navzdory předsudku konzervativní monarchie- odvážné, mladistvé a svěží. A že celek byl tvořen spoustou drobných detailů na které byla radost se dívat a které bylo zábavné hledat. A vůbec. Víte, co to je goosebumps? Mně se to při tomto ceremoniálu stávalo často. ()

RajmikCZ

Your name? Bean, Mr. Bean! Nebýt pana Rowana Atkinsona vubec by se mi to nelíbilo. Prostě ten mi vždycky dokáže zpestřit a zlepšit názor a postoj k určité věci.. Je dokonalý.. ()