London Paris New York

• India लंडन पॅरिस न्यूयॉर्क
všetky plagáty

Mladík z bohaté rodiny a s filmařskými ambicemi Nikhil Chopra (Ali Zafar) potká na letišti nesmělou dívku Lalithu Krishnan (Aditi Rao Hydari), která letí za studiem do New Yorku. Ta v Londýně zmešká spoj. Hodiny, které zbývají do dalšího letu, stráví mladý pár spolu. Je to tak nezapomenutelný čas, že jí mladík slíbí, že ji do Ameriky přijede navštívit. Jenomže to neudělá. Tihle dva se setkají až po letech v Paříži a pak po dalších letech v New Yorku. I když poznali svět a získali hodně zkušeností, tak cit, který tehdy v Londýně nenápadně začal, stále trvá a poutá je k sobě. (rikitiki)

Vavča

Vynikající romantická komedie, jejíž svěžest mohou západní tituly tiše závidět. Film přivádí na scénu dva celkem realisticky vykreslené hrdiny, pohodář a budoucí filmař Nikhil, poněkud sešněrovaná politická aktivistika Lalitha, která chce změnit svět, hájit feminismus. Rozjede se série příhod, které rozdílné charaktery sblíží. Hlavní dvojka má přímo magickou přitažlivost a sehranost, film s lehkostí pluje po vlnách romance, dramatu, ping pongového slovního humoru. Hudební čísla jsou pojata relativně skromně, střízlivě, přesto se do filmu hodí, podtrhují charakter postav. Hlavu s předvídatelností zápletky si vůbec nelamte, tady vzduchem létají takové emoce, vládne někdy téměř realistická atmosféra, že Vás snímek vážně přiková a nepustí. Ali Zafar je nyní definitivně můj oblíbený herec, chudák, článek ho asi časem nemine, Aditi Rao Hydari budu i nadále sledovat, neobvyklý typ herečky. Atraktivita filmu pro mě netkví ve střídání lokací 3 metropolí, ale ve výborných charakterech, dialozích, hereckých výkonech, je to relativně netypický indický film, takový nenápadný, krotký a přesto neuvěřitelně silný a relativně originální. ()

Andrea1717

Naozaj veľmi podarený film vykresľujúci vývin vzťahu mladej dvojice, ktorá akosi okamžite a neprekonateľne k sebe patrí a je celým filmom je k sebe znovu a znovu priťahovaná na rôznych miestach sveta (pokus o nejakú svetovosť, aj keď pre mňa absolútne nedôležitú, rovnako sa to mohlo odohrávať v akýchkoľvek iných mestá v Indii a nič by to na príťažlivosti nestratilo). Aj keď indického na tomto filme veľa nebolo, to hlavné mu zostalo, krásne spracovanie vzťahu postáv, dialógy a hudba, ktorá ale tiež bola poňatá skôr "svetovo" a klasické tanečné čísla tu nečakajte. Napriek tomu je to pekný príbeh s hereckou dvojicou medzi ktorou bola určitá chémia a vďaka tomu ich príbeh vyznieva vierohodne. Krásna romanca. ()

Ramanam

Tak toto bylo pro mne velmi příjemné překvapení. Když jsem začínal sledovat indické filmy, tak jsem zcela jasně preferoval pravidlo, že indický film se má odehrávat v Indii a na jiné experimenty jsem nebyl ještě psychicky připraven. Ale časem jsem jako divák vyzrál, takže i film, který se honosí opravdu neindickým názvem jsem vzal na milost bez problémů a můžu říci, že jsem to měl udělat již o dost dříve. Délka filmu umožňuje i běžnému divákovi, který není zocelen a připraven na klasickou délku indické filmové produkce, zakusit a poznat, jak se to dělá jinde, jinak a třeba poté i uzná, že v mnohém lépe, než co je nám stále tlačeno do hlavy z klasické nabídky hlavního proudu. Film je točen západní formou, takže opět pro mnohé daleko stravitelnější. Tři města z názvu filmu jsou zcela zásadní pro životní etapy a milostný vývoj ústřední dvojice. Vše pěkně popořadě od seznámení a bezstarostnosti v Londýně, který řadím mezi nejsvětlejší momenty filmu, kdy jsem si opravdu užíval každou minutu s toutou sympatickou dvojicí. Nesmírně pohodové a pozitivní. Pak stejně jako v životě jsou chvíle, kdy se né vše daří, příjdou chmury a mnohdy nás doženou naše minulé skutky. To vše příjde v Paříži, kde osud napomůže tomu, kdo si pomoci chce. Temnější a vzdorovité. A konečně třetí setkání vrcholí v New Yorku, kde oba již dospějí, zmoudří a kde přichází na řadu otázka, jakou cestou a s kým chtějí kráčet dál. Racionální a z poučeného srdce. Ali Zafar mě moc baví, prostě takový pohodář a je radost ho sledovat. Aditi se mi také líbila i proměny její postavy. Vytvořili spolu hezký pár. Když se k tomu přidá hudba od srdce, tak dle mého je výsledek zpečetěn. Navíc, když film končí a já si přeji, aby ještě pokračoval, tak je to známka toho, že pět hvězd právě zacinkalo. ()