Film A.C.O.D. pojednává o Carterovi, zdánlivě vyrovnaném dospělém muži, kterému se v dětství rozvedli rodiče. Naštěstí se mu podařilo jejich šílený rozvod přežít. Nyní má úspěšnou kariéru a přítelkyni, která ho podporuje. Ale když se jeho mladší bratr zasnoubí, musí Carter dát své rodiče, kteří se od hořkého rozvodu neviděli, kvůli bratrově svatbě znovu dohromady, a to i s jejich novými partnery. Do jeho života se tak vrátí chaos z dětství, včetně bláznivého terapeuta. (HBO Europe)

Gucak

A.C.O.D. se bohužel nemůže řadit mezi dobré filmy. Když se koukáte na komedii a počet vtipných situací dokážete spočítat na prstech jedné ruky, tak je něco špatně. Věřím, že kdyby herci dostali lepší scénář, tak by to mohlo dopadnout mnohem lépe. Tolik nesympatických postav v jednom snímku jsem nezažil (postava Mary Elizabeth Winstead jest výjimkou). Přitom obsazení nezní tak špatně (Richard Jenkins, Catherine O’Hara a již zmíněná Mary). Bohužel ani takový velikán jako je Richard nedokáže zachránit špatný scénář. Adama Scotta nemám zrovna v lásce ani v ostatních filmech, ale tam aspoň hraje vedlejší role, tak ho rychle vypustíte. Zde bohužel hrál roli hlavní. Dle mého jí nedokázal utáhnout. Jeho filmový bratr tomu dal hřebíček. Jeho nedokážu ustát ani ve vedlejších rolích. Díky bohu za krátkou stopáž. ()

Olík

Ze startu mile navnadí svým vzdušným pohledem na věc, který však každou další minutou upadá až se ke konci dostaneme do stavu diváckého komatu, který jenom dokresluje fakt, že jsme právě měli tu čest s další z řady průměrných pokusů o kombinaci trpkého se sladkým. Rád jsem po letech znovu potkal svou oblíbenkyni z dob dospívání Catherine O'Haru, ale jinak špatně obsazené (řeknu Vám tajemství....až teď z ČSFD jsem se dozvěděl že ve snímku figurovala Jessica Alba a že hlavního hrdinu nehrál Eric Bana :D), špatně vystavěné, špatně uchopitelné, špatně......i když "špatně" je až příliš kruté označení, spravedlivější by bylo "šlo to udělat lépe".....místy lépe, místy mnohem lépe. Jak už zde bylo napsáno přede mnou: "prrrrrrůůůůmmmmměěěěěěěr". ()

Faila

Nějak se mi nedaří tenhle film uchopit. Bláznivá komedie mixnutá s psychologickým dramatem, přičemž ani jedno nebylo pořádně propracované. A nedořečeného tu bylo tolik, že jsem ve finále vůbec nepochopila, co tím autoři chtěli říct. Tady mi chybělo nejen nějaké sdělení, ale také atmosféra nebo aspoň něco trochu zajímavého. ()

Uesbe

v očakávaní najhoršieho amerického rodinno-dysfunkčného prúseru musím povedať......fajn, ale nie na zasmiatie a štáb to na koniec pokazil, ked pri titulkoch všetci z rozvedených rodín povedali, akí sú z toho trumatizovaní.....a diváci čo? film vzniká ako pomoc pre diváka či pre tvorcu?! či v amerike má tvorca a jeho katarzia prednosť? ()

Lilith03

Podle mě hodně nešťastně zvolený žánr a celkově nedobře pojaté. Takový film bych do žánru komedie nedala. Když bych měla hodnotit, jakožto komedii, tak příšerné. Když hodnotím jako něco, s čím se děti rozvedených rodičů ztotožní, tak asi o něco lepší, ale podle mě se z toho dělá až velká věda. Pro upřesnění na svůj věk jsem hodně konvenční a stará škola, ale zároveň zastávám u dětí respektující výchovu. Víc než kdokoliv jiný vím, jak je dobré dětství důležité a chápu, jak velké následky to na člověku může zanechat... Na druhou stranu film lidi, kteří mají rozvedené rodiče prezentuje tak, že to mají hrozně obtížné. Vím moc dobře co jsou to daddy issues, sama je mám, ale v životě by mě kvůli tomu nenapadlo být promiskuitní kráva, jako to znázorňuje film. Podle filmu i titulků, kde mluvili tito lidé se tahle věc až moc zveličuje a omlouvá lidi, co mají rozvedené rodiče vlastně ze všeho. Já jsem celý život žila v psychickém a fyzickém terororu a to doslova! Alkohol a mlácení téměř denně do mých 17 let dokud jsem neodešla z domu a následný stalking, obtěžování a můj přítel by mohl o svých rodičích vyprávět velmi podobný příběh a takových lidí znám ještě spoustu. Jednak o nás nikdo nikdy nenatočil takový film, protože nekňouráme, že všechny problémy v našich životech jsou vinami našich rodičů, ikdyž je to v hodně případech pravda a nedokážu říct co všechno bych dala za rodiče, co mě budou mít rádi, byť by byli rozvedení. Z psychologického hlediska mají být děti rozvedených rodičů urputní a spocitem, že chtějí mít vše pod kontrolou a strachem se závazku. Z psychologického hlediska lidi, kteří zažili dětství jako já končí jako sériový vrazi, o kterých se natáčí dokumentární filmy a true crime podcasty. Ale takhle naštěstí dopadá jen malé měřítko lidí, kteří zažili fyzické napadání a psychický teror. Děti rozvedených rodičů si ovšem ztěžují téměř všichni. Tak co takhle zvednout prdel a něco dělat se svým životem? Nikdo to neměl lehké, každý si zažil něco a zrovna mít rozvedené rodiče je to nejmenší, co dítě může v dětství poznamenat v porovnání se znásilněním od nevlastního otce (celkem častá problematika o které se vůbec nemluví) a nebo v porovnání s věcmi, které jsem už psala výše. Hledat všem problémům důvody a nepracovat s tím je jen ukázka slabosti a když v tomhle pokračují i lidi v dospělosti, tak je to pěkně smutné. Znám tolik rozvedených rodičů, kteří svým dětem dávají první poslední a téměř je to nepoznamená, podle mě tedy úplně zbytečný film, který dělá z komára velblouda. ()

Pythonator

Úsměvné, ale místy otravné. Mamina ze Sám doma je zábavná. Hlavní hrdina docela protivný. Jeho pitvoření dobře vystihuje plakát k filmu. Film vhodný především pro děti z rozvedených rodin, což naštěstí nejsem. ()