Po smrti storočnej Trudy zostanú na konci dediny lukratívne pozemky so starým domom. To sa hodí starostovi (Pavel Kikinčuk) a jeho príbuznému, ktorí majú na pozemky zálusk a chcú tu vybudovať autobazár. Lenže pozostalí Hálovci (Miro Noga, Jitka Sedláčková) so synom Adamom (Jan Dolanský), sa rozhodnú, že sa im vila páči a opravia ju, aj keď v nej vraj straší. Podtitul filmu "z listu vidieckej klebetnice" naznačuje, že na scénu vstúpia aj miestne zbožné ženy na čele s "univerzálnou" klebetnicou Horáčkovou (Jana Synková), ktorá o všetkom vie, od všetkého má kľúče, všade bola dvakrát a uzurpuje si právo do všetkého zasahovať. Práve do tejto dedinky prichádza nový farár (Lukáš Langmajer). Zbožné ženy čakajú váženého dôstojného pána, ale z auta vyskočí mladý, športovo vyzerajúci asi tridsaťročný mladík s dvojzmyselným menom. Netuší, čo tu na neho čaká, čo všetko bude musieť riešiť a práve vďaka tomu sa odohráva v Babovřeskoch množstvo humorných situácií. (TV Markíza)

HellFireFery

Po nepříliš kvalitní sérii filmů "Kameňák" a celkově nudné komedii "Doktor od jezera hrochů" jsem nečekal nic světoborného. Po zhlédnutí traileru jsem neočekával už vůbec nic, ale po prvních minutách samotného filmu jsem se nedokázal odtrhnout a těšil jsem se na každou další scénu a hlášku. Pan režisér Troška se moc hezky vrátil k legendární sérii "Slunce, seno..." (podle mě to mohl klidně ještě vylepšit tím, že by Pavel Kikinčuk mohl hrát postavu Šimona Pláničky, ale to je detail). Vtipů je zde nespočet a několikrát jsem se opravdu hlasitě nasmál. Škoda jen celkové délky filmu, neboť ke konci začíná ztrácet dech. Vypustit tak 20 minut, tak by to bylo mnohem lepší, ale i tak jsem se moc bavil. ()

route60 odpad!

Tak jsem odcházel z kina zklamaný a co jiného jsem mohl čekat že? ale já opravdu doufal že to bude alespoň trošku vtipné ale Troška notně dokázal že nejraději má rád tupý děj a humor aby člověk pohledal o hercích raději pomlčím a tvůrci tohoto vele zvratků chtějí natáčet pokračováni? to je opravdu k pláči. ()

MiniMer odpad!

A to se jako točí další? Mám pocit, že větší odpad než tohle už natočit nelze. Ale dosti lidem (pro mě bohužel) se to líbí, což tedy nechápu. ()

Roman1983

jestliže se u tohoho filmu baví plné kino (150 lidí) a všichni byli spokoení, pak je mi zdejší hodnocení opravdu nepochopitelným, .. nečekejte komediální smršť, ale i tak se člověk příjemně odreaguje a parkrát s chutí zasměje. ()

brtko

Hodně jsem se snažil koukat na tenhle film nepředpojatě. Zdeňka Trošku coby režiséra opravdu v oblibě nemám, ale i přes všechny negativní ohlasy na film jsem se chtěl o jeho kvalitě (nebo spíš nekvalitě) přesvědčit sám. Lhal bych kdybych napsal, že jsem se u filmu ani jednou nezasmál a dokonce to bylo i docela často. Jenomže i přes to jsem měl místy chuť někomu ukopnout hlavu. Začínám mít velké pochyby jestli vůbec Troška někdy nějaký kvalitní film natočil (A to i přes sérii Slunce seno.. - tady mám pocit, že Troška sklízel ovace zejména kvůli režimu a Helence Růžičkové). Dvě hodiny děsného utrpení... 15 % ()

Domas88 odpad!

Tak tohle je.. dokonce ani tenhle ... mě nedonutí být vulgární :) takže uvidíme, vidím že se chystá 2 tak třeba tam už mi něco uklouzne :D ()

Pejska

toto byl hodně chabý pokus o komedii která se nápadně podobala Slunce, seno .. což by tak nevadilo, ale asi mě opustil veškerý humor, jelikož mi to přišlo nudné a už jsem si říkala kdy bude konec. Tohle byl opravdu propadák - jediné plus byla Ivanka a Adam, jinak to byla nehorázná slátanina! ()

mondavi odpad!

Oh my God! Tak takhle pane Troško skutečně NE! Vážně si myslíte, že tohle bylo nutné? Snažila jsem se, ale i 20 minut téhle sr...y bylo dlouhých jak zima na Sibiři. To snad radši počítat chlupy psovi je větší zábava. Nejlépe vystihl Tetsuo. V. ()

maniacxl odpad!

Troška si myslel,že když si sám napíše i scénář,že tím něco vylepší?Velký hovno!!!!Totální hrůza a trapas!Nemá cenu se dál nad tím nějak pozastavovat.O D P A D!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

LiA13

Viděla jsem to s 11letým synem, ten se bavil neskutečně, já jen vzpomínala na filmy, kde už daná hláška či situace už byla, ale musím říci, že až tak hrozné to nebylo, viděla jsem už mnohem mnohem horší filmy, když od filmu moc nečekáte, tak vám to pak nechybí ;-) ()

pafka

Kdyz se tady podivam kolem sebe, nejspis jsme nekoukali na ten samy film. Kdyz jsem usedal k tomuhle filmu, byl jsem presvedcenej, ze to zkratka nedam. Ale ouha. Zdaleka, zdaleka to neni tak spatny film, jak se tu o nem povida a pise a prvne jsem se nemohl vubec priblizit zdejsimu hodnoceni na csfd. Zdenek Troska zde toci temer stejne, jako vsechny Slunce seno atd. Kamenaky vynechme, protoze to byla ta skutecna filmova krec a tohle je proti tomu veledilo, ktere ma proti tomu minimalne dej. Tomuhle snimku skodi dve veci. Jednak neherci, kteri to zkratka neumi a vedle takovych jako je skvely Kikincuk ci Dolansky, je to velky kontrast a je to pak moc videt. Co tomu ale skodi uplne nejvic jsou radobyvtipne napady, ktere vznikaly asi nejspis na place a velmi filmu ublizuji, protoze jsou zkratka hloupe a nepromyslene. Kdyz se nad tohle povznesete a filmu to odpustite, on se vam odmeni proste velmi slusnou zabavou na dve hodiny. Herci, az na male vychylky (predevsim muj oblibenec Langmajer) hraji skvele, spoustu hereckych komedialnich scen byste vazeni v divadle odmenili potleskem a tady na ne, coz naprosto nechapu, plivete. Podle me jeden z nejlepsich filmu Troskovych za posledni dekadu. Pro me velke prekvapeni (a to Kamenaky nenavidim). ()

PetrKai

Nechápu, jak někdo tento film může označit odpadem! Vždyť je to hezká letní komedie! Pravda, na triologii Slunce, seno to opravdu nemá, ale troufám si říct, že tomu úspěšně konkuruje. ()

Alciele odpad!

Pokud by se film nehonosil zařazením mezi žánr komedie, tak ... by se stejně nedal zkousnout. Ale jelikož to tak je, nezbývá než dodat, že jsem se za celou stopáž ani jednou nezasmála. Mám jen dvě slova: trapné a ubohé. ()

only_serials

Viděl jsem to víceméně omylem v letním kině během dovolené na Slovensku. Popravdě jsem se až styděl že tento kousek ještě vyvážíme za hranice. Nechci babovřesky kritizovat jen proto že je to prostě IN, ale tohle vážně bylo fakt ještě horší než se dalo vůbec v nejhorších snech očekávat! ()

tsatsiki

Docela dobrá komedie, musím přiznat, že jsem se i zasmál. Sice mi to přišlo občas nudné, ale ve výsledku se na to podívám klidně znova. Jasné není to žádný extra kulturní zážitek, ale je to prostě oddychovka ke kafi, kdy se chcete jen smát. Jen mi vadila, ta reklama na deník Metro a hlavně na rádio Impuls. Ale bez toho, už se český film točit asi nedá. ()

Rastman odpad!

Nedávno jsem se zamyslel sám nad sebou a kriticky se podíval na svůj odpor k některým aspektům české kultury. A zatímco v hudbě jsem došel názoru, že mě český text ruší, protože mu bez výhrad rozumím, tak ve filmu jsem stál proti betonově-panelákovým malorodinným dramatům "malého českého človíčka". Jenže, nedávno jsem shlédl Občanský průkaz a naladil "slinu" na přesně něco podobného (stejně jako mě překvapilo zprvu nevýrazné U mě dobrý), tak jsem si říkal, že je problém jen ve mně a že tomu dám šanci. S nulovým očekáváním jsem tedy shlédl Babovřesky a asi nejvtipnějším momentem večera bylo, když jsme oba s přítelyní zauvažovali, jestli přeci jen nevyzkoušíme aspoň lehké drogy. Věřím, že v podnapilém či lehce sjetém stavu je film přinejlepším úsměvný, ale pro zbytek diváků se jedná o přehled toho nejhoršího, na co se dají sehnat peníze. Podprahová reklama na každém rohu tak okatě vystavená, že je vám trapně, vtípky, které přestaly dělat už i v amerických teen komediích, NEUVĚŘITELNĚ otravné babky a mizerně odehraný farář, pár nápadů režie, které byly opravdu, ale opravdu DEBILNÍ, a naprosto nejednoznačný a stupidní konec. Jedině Lucka Vondráčková a Jan Dolanský (a dva fajnoví straši-dědci) se drželi hlavou nad hladinou téhle bezedné žumpy, kterou celý tenhle výtvor je. ()

Duhová kulička 2015

Duhová kulička 2015

29.04.2015

Lidi dostanete do kina dvěma způsoby: buď natočíte skvělý film, nebo začnete dělat dobrý marketing. Na ZLÍN FILM FESTIVAL se už třináctým rokem valí Duhová kulička – dvoudenní konference ze světa… (viac)