Nekecej a zahraj hity

(festivalový názov)
  • Veľká Británia Shut Up and Play the Hits

„Když pohřeb, tak ať ho máme ze všech nejlepší!“ Newyorská kapela LCD Soundsystem, populární už od debutu v roce 2005, odehrála svůj poslední koncert 2. dubna 2011 v Madison Square Garden. Frontman James Murphy se rozhodl rozpustit jednu z nejoblíbenějších a nejvlivnějších skupin své generace na vrcholu popularity: přál si, aby se odchod uskutečnil prostřednictvím největšího a nejambicióznějšího koncertu za celou její dráhu. Téměř čtyřhodinová velkolepá podívaná zafungovala bezchybně, tisíci návštěvníků zmítala radost i slzy, časopis Time truchlil: „Už nikdy si doopravdy nezatančíme.“ Filmové vyprávění dokumentuje neopakovatelné vystoupení, zároveň je intimním portrétem Jamese Murphyho. Zachycuje ho při velení přípravám velké show a pak během následujícího rána: jeho kapela už neexistuje a on se vyrovnává s profesionálními i osobními následky svého rozhodnutí. (MFF Karlovy Vary)

jab

"pokud to má být pohřeb, tak si poďme udělat ten nejúžasnější pohřeb všech dob.." Celý dokument a účinkující v něm působí jako jedna velká milující se rodina, v čele s neuvěřitelně nadaným hudebníkem jako je James Murphy je prostě show jak má být! Já nemůžu vytknout vůbec nic, tak shrnu plusy. Perfektně nadávkovaný live koncert s nabitou kapelou a ještě více nabitým publikem, chytré, vtipné až psychologické výroky od James Murphy tvoří právě jeho slovy "weird experience for everybody". Jako skalní fanoušek (since 2006) hudby LCD, DFA records a samotného cool muzikanta a DJ středního věku James Murphy, nemůžu dát nic jiného než 100%! Pecka, na kterou se s radostí podívám znovu a znovu, abych si legendární LCD Soundsystem udržel stále naživu. ()

bassator

47th KARLOVY VARY INTERNATIONAL FILM FESTIVAL 2012 -2012: A MUSICAL ODYSSEY - 2012: Hudební odysea (Shut Up and Play the Hits / SHUT UP AND PLAY THE HITS / Nekecej a zahraj hity) - Toto byl film na který jsem se dostal zcela omylem a po zjištění na čem to jsem se mé myšlenky ubíraly k urychlenému odchodu. Místo toho jsem zavřel oči a jen poslouchal, nezajímal mě děj, zajímala mě jen ta hudba která byla v koncertní formě skvěla. Zhodnotím to na etapy - 1: PŘÍBĚH který mě absolutně nezajímal a nesledoval jsem ho tak ten za 0%, 2: KAPELA o niž jsem nikdy neslyšel a nic o ní nevěděl (a nevím) a která není nic pro mne tak průměr 50% a 3: HUDEBNÍ ZÁŽITEK báječného koncertu na rozloučenou 100%. Takže asi takto... - 4. 7. 2012 - kino Thermal - Malý sál - Karlovy Vary - 50% ()

Tamanka

Film začal a všichni se náramě bavli prvotními scénami, ve kterých ani nevím jestli lépe hrál James nebo spíš ten buldoček. Následovala první rekonstrukce z koncertu a teprve v tu chvíli jsem se dozvěděla, co LCD soundsystem vlastně dělaly za hudbu. Styl hudby jsem si celkem oblíbila a nenávidím se za to, že jsem si po první písni v duchu přála, aby hudby ve filmu bylo víc - nic jiného pak už film neobsahoval. Pokud se nejlepší film pozná podle toho, že na něm skoro usnete nebo přemýšlíte, co si dáte následující den na snídani a nakonec předčasně odejdete, tak pak bych hodnotila plným počtem hvězd. Na hlasovacím lístu Deníku Právo jsem označila trojku, druhé nejhorší hodnocení a ke stejnému ohodnocení jsem se uchýlila i zde. Nechtěla jsem hodnotit nejhorší známkou, aniž bych znala konec. Takhle mám stále naději, že film měl absolutně poutavé a smysluplné vyvrcholení či rozuzlení. ()

MiGi87

Moc koncert, málo dokument, hudba, která mi nesedí a ještě jsem usnul, mají v Thermalu až příliš pohodlná křesla, na druhou stranu z nepohodlného bych asi po hodině vstal a odebral se ven. Takový průměrný snímek na téma, které mě nepálí, o kapele, kterou neznám. Na festivalu jsem hodnotil 2/4, ve zdejším přepočtu tedy 2*. ()

neoBlast

Will Lovelace a Dylan Southern jsou skvělí filmaři, kteří umí okořenit koncertní záznamy atraktivní vizuální stránkou i zajímavým povídáním. Navíc zde dostali filmařsko-dokumentární námět z říše snů - dokumentovat poslední živou show LCD Soundsystem. Nekecej a zahraj hity je sice více koncertním filmem než dokumentem, ale má naštěstí co nabídnout i nefanouškům kapely. 80 % ()