Proces - Stát vs. Bárta, Škárka

Réžia:

Ivan Bareš

Účinkujú:

Radek John

Klíčové okamžiky ojedinělého procesu s činovníky politické strany Věci veřejné, která to po jediném volebním úspěchu dotáhla až do vlády. To nejdůležitější z unikátního 70hodinového záznamu ze soudní síně jako výpověď o zákulisí a praktikách vládní strany. (oficiálny text distribútora)

Radek99

Zajímavé dokumentární ,,právní drama". Mně z jeho sledování vyšel jediný závěr, a to že, narozdíl od reálného rozsudku, měli jít sedět naprosto všichni, kdo se vystřídali na stupínku před soudním tribunálem, a to ať už v pozici obžalovaných, ale i v pozici ,,svědků". Korupce, podvody, křivé výpovědi, účelové manipulace... Nora Fridrichová ten scénář napsala celkem pěkně... :-) PS: Kdo se díval do konce, možná se zamyslel nad zajímavou paralelou - skončil proces se ,,superguru" Věcí veřejných a vzápětí začala reklama s ,,O2 guru"... není to náhodou podobný podvod a manipulace? ()

ondrula

Tak jelikož jsem taky právník, nemohl jsem na ten proces nenahlížet profesionálně pokřiveným pohledem. A průběh i výsledek ve mně vyvolaly celou řadu otázek. Předně si myslím, že celá ta banda VV (včetně Peake) měla být souzena za mnohem závažnější trestný činy; všeobecně je přeci známo, že Bárta, John a ostatní kašpárci do toho šli jako součást mafiánskýho projektu, financovaného z kmotrovských peněz a mající jediný účel, totiž rozkrást státní rozpočet. Bárta je normální blázen a patří do blázince, ne před soud. Škárka je pěknej zmrd a doufám, že do těch tepláků skutečně půjde. Obludnou Kristýnu Kočí, o který vyšlo před soudem najevo, že se dopouštěla minimálně stejných svinstev jako Škárka, měl státní zástupce obžalovat ještě v průběhu procesu. Mimochodem, každej právnickej elév ví, že nezákonně získané důkazy (v tomhle případě nahrávky pořízené bez souhlasu nahrávaných) nelze před soudem provést jako důkaz; to mi hlava fakt nebere, že to tady prošlo. No a všechny tyhle vnitrostranický tahanice VV jsou úplnou srandou ve srovnání s tím, jak nehorázným způsobem téhle zemi škodili - totiž kradli - týpci typu Vlastík Tlustý, Standa Gross nebo Mirek Topolánek. Jejich beztrestnost tento národ velmi frustruje, řekl bych. ()