Dej filmu Spiknutie režisérov Gabriela Hoštaja a Romana Lazara sa odohráva v súčasnosti a točí sa okolo záhadných vrážd, kúziel, sveta mágie a nadprirodzených javov, v ktorom proti sebe intrigujú hlavné ženské postavy filmu. Film takéhoto obsahu a žánru, prirodzene, vyžaduje veľký dôraz na vizuálne spracovanie. Preto sme sa počas príprav a nakrúcania sústredili na prvky, ktoré tento žáner zatraktívňujú: presvedčivé masky, kostýmy a rekvizity, vizuálne atraktívne lokácie. Veľký dôraz sme kládli aj na kostýmy a frapantné prostredia: opustená usadlosť v Modre, či historický cintorín v Bratislave. Vo fáze postprodukcie boli kľúčové vizuálne a zvukové efekty z dielne špičkového bratislavského AVI studia a mimoriadne precízna a na slovenské pomery kvalitná zvuková výroba v štúdiu OPONA. Zvýšiť atraktivitu diela pomôže aj unikátny soundtrack k filmu, ktorý naspievala speváčka Mária Čírová. Sme presvedčení, že tento 85 minútový mysteriózny film s hororovými a expresionistickými prvkami nenechá diváka vydýchnuť. Jeho dramaturgia, výtvarnosť a použité filmové postupy budú pre slovenského diváka nové. Veríme, že obrovské tajomstvo a nečakané dramatické zvraty, okorenené niekoľkými erotickými scénami a šokujúcimi trikmi, si nájdu svojho diváka aj na Slovensku. (oficiálny text distribútora)

Johnny.ARN

Horor, pri ktorom som nemal pocit, že pozerám horor. Ten taký typický feeling tomu chýbal, čo mňa len a len teší, keďže žáner nemusím. Mysteriózne to bolo, dokonca som bol v napätí, ako sa to skončí. Kocúriková skvelá, Drotárová sa zaradila medzi slovenské herečky, ktoré začnem vyhľadávať, Kotvanová taktiež veľmi potešila. Cinki je jednoducho pán. On ani hrať nemusí. Normálne by si to zaslúžilo menej, keďže tam boli určité nedostatky, ale za vyššie spomínané dve mladé slovenské herečky, ktoré tam boli častejšie nahé ako oblečené si to 3 z 5 zaslúži. ()

Pokri

Keď nemáte poriadny rozpočet ani skúsenosti s celovečerným filmom, natočte found footage horor a nepúšťajte sa do mysteriózneho s pseudokinovým lookom. Tak ako si s tým Bebjak parádne poradil v Zle po vzore Paranormal activity či Blair witchu, zlyhali Hoštaj s Lazarom. Chceli natočiť viac ako bolo v ich silách a zostalo pri smiešnom scenári, rozpačitej réžii a nemenej rozpačitých hereckých výkonoch. Akoby aj Cinkota s Kocúrikovou splynuli s ochotníckym ansámblom. A jedna pikoška, v slovenčine slovo spiknutie neexistuje. Máme len sprisahanie, ale táto drobnosť len dokresľuje celkový dojem z filmu. ()

klerik

Veľmi slabý scenár. Dialógy a monológy príšerne šuštia papierom. Postavy hlavne v závere konajú ako úplní dementi (všade samý čarodejník a všetkých zastavia jedny zamknuté dvere?) Pozitívum sú pekné kozy a snaha o žánrový film. Momenty s Mariou Durnovou sú až na to zbabrané finále podstatne lepšie ako zvyšok filmu... ZLO i ATTONITAS sú úplne iná liga... ()

honajz2

Mít to max. 20 minut, asi zas tolik nekritizuju, protože kameru to má většinou docela obstojnou a triky na Slováky docela ujdou. Ale tohle na hodinu a půl? To fakt ne... Děj je strašně slaboučký, utahaný a nudný, herecké výkony jsou dost slabé (hlavně teda u Drotárové), nemá to moc čím zaujmout a rozhodně to nefunguje jako horor, spíš to chvílemi vypadá jak soft porno, protože v první půlce není 10 minut bez sexu, koz nebo BDSM... Celkem mě mrzí, že to nevyšlo, českým a slovenským hororům se snažím nadhodnocovat nejvíc co to jde, ale tohle fakt na víc jak lepší 1* není. ()

dr.horrible odpad!

OMFG! Ako neznášam tieto internetové skratky, tak to bolo jediné, načo som sa po filme zmohol. A ono to asi sedí, stačí si prečítať obsah. "...Veríme, že obrovské tajomstvo a nečakané dramatické zvraty, okorenené niekoľkými erotickými scénami a šokujúcimi trikmi, si nájdu svojho diváka aj na Slovensku..." Aj na Slovensku, to je presné! Okrem rozvojových krajín, sa TO premietalo AJ u nás a okolo štvrtej ráno, TO pravidelne reprízujú AJ u nás v telke. Ale my TO nechápeme! Zato v takom Pakistane, tam to v pornokinách musí byť hit ()

• Na dôležitý post maskérky sa tvorcom podarilo získať držiteľku americkej televíznej ceny Emmy Beatrix Dollinger. (Raccoon.city)
  • Čarodejnicu (alter ego hlavnej ženskej postavy) mala pôvodne hrať Jana Andresíková, ktorá musela svoje účinkovanie vo filme zo zdravotných dôvodov zrušiť. Nahradila ju Mária Kráľovičová. (Raccoon.city)
  • Pri nakrúcaní minuli filmári asi päť litrov falošnej krvi. (Raccoon.city)