Posledných 12 mesiacov sú agent Národného úradu pre kontrolu obchodu s drogami Bobby Trench (Denzel Washington) a dôstojník námornej rozviedky Marcus Stigman (Mark Wahlberg) aj napriek vzájomnej antipatii odsúdení nepohnúť sa od seba ani na krok. Pracujú v utajení ako členovia drogového syndikátu a každý z nich svojmu partnerovi verí zhruba toľko ako zločincom, ktorých zadržaním boli obaja poverení. Keď ich pokus o preniknutie do mexického drogového kartelu a zabavenie miliónov dolárov zlyhá, sú Trench a Stigman svojimi nadriadenými ponechaní napospas osudu. Teraz, keď sa ich všetci snažia dostať za mreže alebo pochovať, sa môžu spoliehať iba jeden na druhého. Ich prenasledovatelia to ale nebudú mať jednoduché, pretože keď celé roky predstierate, že patríte medzi zločincov, nemôžete sa ubrániť tomu, aby ste sa od nich niečomu nepriučili. (TV Markíza)

Grondal

Super, takýchto a podobných filmov bolo v posledných rokoch pomerne málo(90.te roky ich asi vyžrali na mnoho rokov dopredu) a preto som sa rozhodol v tomto prípade odpustiť nejaké tie prešľapy a ísť na 4*. Pri prvej scéne filmu(cca. 5 - 10 minút filmu) som sa vôbec nechytal, tomu čo postavy hovorili som nič nerozumel a titulky som nestíhal čítať. Toto má dosť vydesilo a bál som sa že takýto slovný tanec bude pokračovať, ale obavy sa našťastie nenaplnili a zvyšok filmu už bol v pohode(neviem či sa spomalilo tempo, alebo som si zvykol). Proste nekompromisná R-kova zábava s parádnym Wahlbergom(vo svojej najklasickejšej pozícii) a kvalitne nahrávajúcim Washingtonom. Pre každého kto zbystrí pozornosť pri slovnom spojení "Buddy movie" povinnosť. ()

miki68cz

Všichni se všema a proti všem, to se mi líbí, dobrá dvojka vostrejch hošíků a neschopná CIA, DEA, Mechulíni i vojenská rozvědka, klasika. Amerika je přece plná takhle dobrejch agentů vyvrhelů jako jsou Bobby a Stig. Dobré herecké výkony, málo zbytečné legrace, to se mi líbilo, konec je silně přeťápnutej jako vždy. Výborná muzika. Vřele doporučuju, bavte se ()

Romeroo

Jasný důkaz toho, že dobrá herecká dvojka až čtyřka, smích, akce, bradavky, krev a jednoduchost na čtyři hvězdy nestačí... ()

marek29

Verbal opět zcela přesně :D Mě to prostě bavilo, svěčí akční komedie a opravdu v ní nacházím prvky dřívějších akčních filmů. Povedená akční místy sarkastická střílečka. Nutnost vidět (4 z 5) ()

Vykuk

Srandy po skromnu, ale když, tak povedená, dvojice sympatická, Mark zase válel, mohlo to mít více šťávy ala Mizerové, ale to je zase jiná liga. Celkově spokojenost:) ()

vieriX

Mohlo to dopadnout hodně fajn obsazení na výbornou, ale nebylo to úplně takové růžové. Hodně mi vadilo překombinováni děje mám rád zvraty v ději ale tady to nebylo dobře uchopeno. Prvních 40 minut bylo tak nějak rozehřívacích nic moc se nedělo pak už to ale začalo být mnohem lepší hlavní dvojici spolu více komunikovala a prostě to dostávalo větší grády. Nakonec se s toho stala celkem fajnová oddychovka. ()

Magnifuk

Never rob a bank across from the diner with the best doughnuts in three counties. Dvojice Washington-Wahlberg nakonec fungovala překvapivě docela dobře. Nebude vadit když si vezmu jogurt? 72 % ()

kubilov

Balťa Kokormagor mě nikdy moc nebral, což se v tomto silně debilním akčňáku jen potvrdilo. Wahlberga rád moc nemám, ale Denzela jo, takže jsem čekal trochu lepší představení, ale zas nic no. V poslední době mu to moc nejde (ovšem až na Flight). Nenašel jsem v tom žádnou extra zábavnou část, ani poutavé akční scény, takže mě kromě relativně obstojné režie zaujala akorát tak scéna se záměnou zrcadla za reálný obličej. ()

64B

Nebylo to vůbec špatný. Ba naopak, bylo tam dost momentů, které bylo cítit, že dopadnou tak jak dopadnou, ale často přišel zvrat, nebo byly řešeny úplně jinak než jsem předpokládal a díky tomu se mi film zdál příjemnějším. Takže film hodnotím jako zdařilý, navíc i s dobrým dějem. PS. Navíc bezva hlášky! ()

MartinTerran

Příjemná oddychovka s nějakými nereálnostmi, ale dnes už se bez nich neobejde téměř žádný akční film. Vtipné pasáže jsou v pořádku, zapadaní do děje nejsou násilně vnucené nebo přehnané, takže podle mě vydařený snímek. Příběh takový jaký u takového filmu čekáte s pár nečekanými zvraty ,ale nebudu tady spoilerovat. Hodnocení: 72/100. ()

Ernie_13

Príbeh síce nie je dokonalá krimi záležitosť, ale skôr narýchlo upečená zápletka, no ono to až tak nevadí, kedže Denzel a Mark to celé ťahajú a spolu im to ide podľa mňa vynikajúco. Ešte že som nedal na tunajšie hodnotenia a na poslednú chvílu som sa rozhodol film pozrieť. 75% ()

Uberlord

Upřímně jsem byl k tomuto snímku dost skeptickej. No, ale prakticky ihned jsem změnil názor. Je to nejlepší akční jednohubka, kterou jsem za dlouhou dobu viděl. Sice to není nic, z čeho by člověk vyloženě padl na prdel. Ale musím říct, že dvojka W&W se skvěle doplňuje. Wahlberg je přesně v pozici, která mu perfektně sedí - totiž chlápek s pořádně prořízlou hubou a zásobníkem hlášek. Denzel je sice trochu vážnější, ale to přesně vystihuje i celý film. Totiž občas sice drnkne na vážnější notu, ale vesměs si ulítává na vtípcích a příjemných překvapeních. Zápletka je zapletená doslova, ale pořád to není nic, v čem by se člověk rychle nezorientoval. Spíš se mi s každou další postavou a komplikací, objevil na tváři úsměv. Příjemná frekvence změny prostředí - nebylo to vůbec rozlítaný, jak by se zprvu mohlo zdát. Když se to vezme kolem a kolem. Je to svižnej akčňák se skvělou dvojkou v čele a spoustou úsměvných scén, které ovšem dokonale fungují, jako odreagování. Ten film měl snad všechno, co bych očekával... včetně Billa Paxtona, kterej mě přesvědčil, že i svini umí zahrát dobře. ()

pekas

Tenhle černošskej MothaFucka styl mi rozhodně u tohohle filmu neseděl, ba přímo vadil. Ale jinak solidní akční krimi, komedie to rozhodně nebyla. Scénář dobrej, zápletka dostatečně čitelná a netuctová. Suma sumárum na čtyři hvězdy, ale mohlo to mít i navíc, kdyby byl styl trochu jinak udělanej. 73% ()

Daryl.Dixon

Dvojice, která se má tak ráda, že se vzájemně střílí, vykrade banku a tím nase... naštve snad všechny od CIA, přes armádu až po mačo paka z mexického kartelu, kteří jsou tak nebezpeční, že způsobují infarkty slepicím, když se jim nedokážou trefit do hlav, vyčnívajících ze země. Do konce filmu se objevují stále nové zápletky a pořád se to tak nějak nese ve stylu nevěř nikomu. ()

Zemřel herec Fred Ward

Zemřel herec Fred Ward

13.05.2022

Dnešní květnový pátek třináctého bohužel přináší jednu smutnou zprávu pro svět filmu, ve věku devětasedmdesáti let totiž odešel americký herec Fred Ward, známý z filmů jako Chvění, Sedm neohrožených… (viac)

Epický Warcraft našel své hrdiny

Epický Warcraft našel své hrdiny

06.12.2013

Chvíli se uvažovalo o Colinu Farrellovi (dokonce se vyjádřil, že četl scénář a moc se mu líbil), ale nakonec bude hlavní hvězdou podle všeho Ben Foster. Jeden z nejlepších a zároveň nejméně… (viac)

Bruce definitivně po záruce?

Bruce definitivně po záruce?

17.05.2013

Ale kdepak. I když už se frekvencí výskytu ve filmech různých kvalit snaží dohnat Nicolase Cage, daří se mu nesrovnatelně lépe. Jeho poslední tři filmy (Looper, dvojka G.I. Joe a pátá Past) byly… (viac)

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

Denzel opět akční, Equalizer našel režiséra

22.02.2013

V Letu nám připomněl, že suverénně zvládá i ty nejnáročnější herecké polohy a zaslouženě získal nominaci na Oscara. Teď se ale vrátí k tomu, co mu jde v posledních letech nejlépe – drsné akci. Na… (viac)