Před třemi miliardami let byla Země nehostinným světem s nedostatkem kyslíku, jedovatými plyny a sopkami. Díky slunečnímu záření však vznikly rostliny, které utvářely podobu naší planety. Před 140 miliony let došlo k mutaci některých rostlin, které vyvinuly květy. Kvetoucí rostliny byly hnací silou evoluce živočišného života na naší planetě, ovlivnily i vývoj člověka. Podobně je to i s podceňovanou trávou... Sice si můžeme myslet, že lidé jsou nejmocnějšími tvory na Zemi, ale ve skutečnosti jsou to rostliny, kdo je dnes a denně zodpovědný za život na naší planetě. Ne náhodou se na ně spoléhají všichni živí tvorové. Jsou totiž nejmocnějším prostředkem evoluce. Díky rostlinám mohli první živočichové opustit vodu a začít žít na souši. Rostliny sehrály velkou roli při vzestupu a také pádu dinosaurů. A kvůli svému vlastnímu prospěchu se nakonec postaraly o to, aby uspěl hmyz, savci, a dokonce i my. Rostliny totiž vždycky měly jediný cíl: Absolutní nadvládu na Zemi. (TV Prima)

DaViD´82

Je to zajímavé a ne zrovna málo. Problém je, že pernamentně nadšený (sjetý by bylo přesnější) Stewart není průvodcem, ale strhává veškerou pozornost na sebe sama. S tím jeho megalomanským otravným nadšením plným amerického přehánění na skotský způsob (v)leze na nervy rychleji než tchýně. K tomu duní hudba jak od Zimmera, vše se zásadně popisuje slovy jako nezapomenutelné, dechberoucí či fascinující a to nejlépe s kadencí v každé větě hned několikrát. Po chvíli nezbývá, než zplakat nad výdělkem či si z toho dělat legraci. A tak se ocitají veškeré ty zajímavé informace, jevy a pokusy až někde na druhé koleji. Ovšem právě ta druhá kolej z toho ve výsledku přeci jen dělá záležitost hodnou pozornosti, ne že ne. ()

Radek273

Super animace, vysvětlení i záběry, ale... některé pasáže mi vadí, jak jsou točený odbíhaně + hudba ze známých filmů! Nicméně velmi kvalitní dokument. ()

Dragoni

Zajímavý informacemi nabitý dokument u kterého si mohli tvůrci odpustit dramatickou hudbu, která mi moc nesedla (převážně v prvním dílu). Přesto se jedná o kontrastně i informačně zajímavý dokument, mapující historii rostlin od jejich vývinu, až po jejich adaptaci i na těch nejextrémnějších místech naší planety. 75% ()