Blue Effect - Live & Life 1966-2008

(koncert)
všetky plagáty

Ač souhrnný název tohoto 2DVD není úplně krátký, ještě tam leccos chybí: přinejmenším Matadors a hosté! Stopáž byla využita jak koncertním, tak archivním způsobem. Dostáváte do ruky velmi vydatnou audiovizuální konzervu s krmí rockově lahodnou i historicky peprnou. První DVD zachycuje mimořádné koncertní setkání z března roku 2007. Na pódiu Lucerna Music Baru se sešli členové legendárních Matadors, rané podoby Blue Effectu, variant Modrých i M. Efektů a současného mladého obsazení jen názvem veteránské party. Radim a jeho mladí pánové Křížek, Říha a Zima (+ další hosté) si sami výtečně zahráli, ale také nesvázáni pietou doprovodili Viktora Sodomu, Jana F. Obermayera, Vladimíra Mišíka, Leška Semelku a Oldřicha Veselého v písních z nejklasičtějších. Vešlo se jich sem celkem 19. Druhé DVD je pak střídmě komentovanou procházkou historií Matadors a Blue Effectu, od němých rarit přes Nové syntézy až po současnost. Televizní i soukromé archivy vydaly svědectví o znamenitosti muziky i zblblosti doby, o černobílých písních na tři minuty i dvacetiminutových orchestrálních kusech s bigbandem. Matadors v Riegráku i v Belgii, Blue Effect v New Clubu, Lucerně, Televizním klubu mladých i ve zkušebně před loňským re-united koncertem. Obal ve stylu retro časopisu, menu pokračující ve stejně promyšleném duchu. Stovky hodin práce Radima Hladíka a režisérky Markéty Nešlehové na vybrání toho hudebně nejdůležitějšího a vylepšení zvuku i obrazu. Live&Life: kus hudební a lidské historie i současnosti českého rocku na mimořádném 2DVD! (oficiálny text distribútora)

bearmeedek

Toto DVD je pokladem českého rocku. Na koncertním disku z 26.3.2007 (Lucerna Music Bar) je průřez Hladíkových „efektů“ od THE MATADORS po různé varianty BLUE, MODRÝ nebo M. EFFECT (EFEKT). Pro mě je nejatraktivnější předvedení téměř klasické sestavy z období Světa hledačů a skladby: Zmoudření babím létem, Rajky a Zázrak jedné noci. V době jejich zrodu neměl tento hudební styl u nás obdoby. Taky dvojice kláves a jedinečných hlasů: Veselý – Semelka. Dnes můžeme jen smutně konstatovat, že už mezi námi není ani Radim Hladík, ani Oldřich Veselý. Radim Hladík nejen tady dokazuje, že je králem našich kytaristů a byl jím vždy už od mládí. I já jsem mu jednou ležel u nohou (doslova na zemi). Na koncertě v Děčíně, když jsem šel drze na jeviště a dělal si nevšední fotky. Závěr pražského koncertu na DVD zcela logicky odehraje poslední, omlazená, sestava Blue Effect. Ne, že by to bylo špatně, asi dvakrát jsem je vidět živě, ale coby dojem na konec by pro mě byl právě Svět hledačů. Zrovna tak skladba Ej padá, padá rosenka, kterou tu (dobře) zpívá Honza Křížek, měl na tomto setkání zazpívat Olda Veselý, který tu byl, a kterého mám s touto skladbou neodmyslitelně spojeného. Nostalgický super zážitek. ()

Mefistoss

Back in time: Radim Hladík se ještě snaží oprášit zacházející slávu s omladinou, kterou zde ještě spojil s hosty prolínaje tak minulost s … no, jinak podanou minulostí v současnosti. Ale spojení vynikajících muzikantů hrajících osvědčené pecky – to vše krásně nazvučeno, sestříháno, natočeno se spokojeným publikem a zavřeno do 2DVD s hezkým designem bookletu je samozřejmě osvědčený recept na vytvoření takovéhoto hudebního balíčku, který rozhodně stojí za to vidět. Tedy pokud jste fandové, tak to je povinnost :-). ()

4Sima

Jsem rád, že došlo k vydání rovnou 2 DVD. Na první placce je k vidění a hlavně k slyšení průřez celou tvorbou Blue Effectu v podání i bývalých členů této rockové legendy. Jako první se představí zpěvák Viktor Sodoma, který zavzpomíná na úplný počátek kapely. Tehdy ještě pod názvem The Matadors. Dále vystupuje Vladimír Mišík, Oldřich Veselý i Lešek Semelka. Tito všichni zanechali velmi zřetelné stopy v tvorbě této československé hudební legendy. Samozřejmostí je skvělý zvuk DVD a vynikající aranžmá pana Radima Hladíka, který již od šedesátých let minulého století platí v naší zemi za jednoho z nejlepších kytaristů. Samozřejmostí je vystoupení současné omlazené sestavy Blue Effectu v čele s novým zpěvákem Janem Křížkem. Druhé DVD nás zavede do historie kapely a jsou zde k vidění dnes již raritní počiny (vystoupení v TKM apod.). Doporučuji všem fanouškům kvalitní rockové muziky!!! ()