Protibombová jednotka

• Česko Pyrotechnická hlídka: Afghánistán (viac)

Občas se do tábora podívají i roztleskávačky, aby vojáky pobavily, ale jinak veškerý zdejší čas patří tvrdé službě. Tento filmový seriál líčí život příslušníků americké armády v jednom afgánském táboře. S pomocí kamery se můžeme „zúčastnit" každodenních obchůzek hlídek, které na okrajích cest hledají bomby, většinou po domácku vyrobené, označované souhrnně jako IED. Při pátrání po pekelných strojích a jejich likvidaci jim pomáhají pásové pátrací roboty a vozidla chráněná proti minovým útokům, kterým se říká Buffalo. (oficiálny text distribútora)

marek29

Na můj vkus málo akce. Furt se popojíždí, občas se odpálí nějaká ta mina, ale to je tak vše :( že bych od toho nedokázal odejít, to se říct nedá. Takže takovej slabší průměr. Čekal jsem víc od toho názvu.. ()

Kosmik 1

Už na prvním díle bylo vidět, že to nebude žádný med. Jeden odrovnaný robot, dvě solidní a hlavně úspěšné zneškodňovací akce. Těším se na další díly. Válečné téma je mi blízké, ať už filmově, dokumentárně a nebo přes knížky (navíc bratranec je taky voják a zrovna teď má půlroční turnus v Mali). A téma pyrotechniky mě zajímá snad ještě více. Od tohoto jsem prvně čekal hraný seriál. Ale to, že se jedná o dokumentární seriál, je mnohem lepší. Autentické záběry, při kterých tuhne krev v žilách. Situace, kde jde každou chvíli o život. Nikdy nevíte, který šmejd má pod tou svou tunikou kalacha a nebo je obalen výbušninama. Žrádlo tam stojí podle všeho taky za houby. Nechápu, jak se tam někdo může vracet. Jeden z nich už tam jel dokonce na 4. turnus po 5-ti měsících. Procentuální hodnocení udělím až po všech dílech, pokud si vzpomenu. ()

bloodcountes

Pravděpodobně jsem úchylná, ale jsem z toho úplně nadšená. Je to vlastně lepší, než nějakej film o podobném tématu, kde je spousta omáčky a lepší nebo horší příběh. Tady se bez toho obejdeme, akce střídá akci, najdeme to, zničíme a rychle zmizíme. Velmi šikovně prostříhaný dvě lokace, dva týmy, takže člověk je pořád v napětí a ve střehu. Výbornej dabing, kterej mě fakt baví včetně té směsice hustě vypípávaného originálu s česým dabingem, který místo pípání zvolil výmluvné pauzy nebo obligátní "dopr..":)))) Takhle podanou fucking mluvu jsem ještě v ničem nezažila a je to fakt osvěžující a mrtě zábavný:))) Já vím, že se na tom (místama) patrně bavím víc, než autoři zamýšleli, ale to už je jejich risk. Bude to asi tím, že si neuvědomuju, jaký to je, namipulovat s něčím, co může kdykoli bouchnout a zabít. Nicméně to žeru a taky jsem se naučila poznávat, kdy nálož nástrahu zničila a kdy ne a taky nášlapnou desku. Zkrátka vždycky se vracím z práce a už se těším na další díl pyrotechniků a to je znamení, že tomu musím dát plnou nálož. Už to hoří už to hoří už to hoří !!! ()

vozralec

Banda různorodých amerických týpků odstraňuje nálože, odolává útokům a zažívá vztahové problémy. Něco bylo zřejmě uměle připravené, ale celkově to není špatné. K nástrahám chodili docela nalehko. Oblíbené hlášky: "Už to hoří, už to hoří, už to hoří!" a "Nelíbí se mi to." ()

• Ve 4. epizodě 1. série vojáci sledují na plátně film Nenarození (2009). (Avicii)