Casey Beldonová (Odette Yustman) je vysokoškolačka v rozpuku, kterou trápí snad jen dávná vzpomínka na matčinu sebevraždu. Záhy se kolem ní ale začnou dít podivné věci, které nabývají čím dál zlověstnější charakter. Sny se prolínají s realitou, Casey se začne měnit barva očí, zdánlivě bez příčiny umírá kojenec, kterého hlídala… Na konci děsivé spirály, která ji přivede na samou hranici šílenství, Casey pochopí, proč její matka spáchala sebevraždu. Na rozdíl od ní se ale nepoddá a rozhodne se s temnými silami, které ji chtějí ovládnout, svést nerovný souboj. Pomáhat jí budou přátelé a hlavně židovský rabín Sendak (Gary Oldman), který jako jediný ví, jak dybuka zastavit. Nebo se tak alespoň tváří. (Bontonfilm)

predators

Ale jo. Druhá půle už skýtá nejen okoukané lekačky a děti vylézající ze zrcadel, ale už jsou některé výjevy opravdu strašidelné. Příběh sice holně pokulhává, ale není to nic, co by se nedalo vydržet. Já to vidím na průměrnou okultní oddechovku...jestli to tak lze nazvat. :-) Zajímavosti: Tak to by byly dvojčata. V pokračování budou stačit sourozenci... :-) 50% ()

Cappuccino

Prvý film kde hral jeden z mojich obľúbencov, Cam Gigandet, kladnú postavu (no konečne!). Občas som si prial aby bol zas ten thai-boxer z Nikdy to nevzdávaj ..a mohol nakopať démona rovno do prdele -"little happy end". Odette je celkom sympatická a veľa kráť som pri "lekačkách" nadskočil zo stoličky. Číže sa žiadna nuda nekonala a tým pádom môžem bez výčitiek svedomia dať 3*. ()

genetique

Ďalší prírastok k absolútne zbytočným horrorovým pokusom, ktorý neprináša naozaj nič nové. Keby som naň zašiel do kina, tak by ma možno párkrát aj trhlo, no ľakačky sú naozaj primitívne a lacné, atmosféra je tak hlboko pod bodom mrazu, že aj Eskimáci by mali problém a herci tiež nestoja za zmienku. A keď sa na scéne objavil Oldman, mal som sto chutí to vypnúť. 15%. ()

misterz

Po obsahovej stránke to bola síce hrozná patlanina, bez nejakej výraznejšej koncepcie a mysteriózneho základu, no to strašenie a hororové prvky neboli vôbec zlé. Niektoré scénky ma príjemne zamrazili, aj keď napríklad toho otáčania hlavy som už prejedený, hlavne z hororov východnej produkcie. Keby to malo trochu pútavejší príbeh, mohlo ísť o zaujímavú ducharinu. Slabší priemer. 55/100 ()

venus

Na horory expert nejsem, ale Nenarození nebyli zas tak špatní. Je pravda, že bylo nakombinováno páté přes deváté, ale to vám začne docházet asi až hodinu po filmu. K děšení byly použity (opět) děti a spousta lekavých efektů. Na můj vkus bylo příliš mnoho mrtvých. Podle mě počet mrtvých kvalitu hororu rozhodně nezvyšuje. V této branži je asi velmi obtížné vytvořit něco originálního, co by vám nepřipomínalo starší horory. U Nenarozených jsem našla několik originálních detailů, tak oceňuji alespoň snahu tvůrců malinko se odlišit. Hlavní roli nebudu raději moc komentovat... výkon Odette Yustman nebyl vůbec špatný, to ne, ale snaha udělat ji "co nejvíc sexy" a dostat ji do "nejúplejších kalhotek" na mě opravdu dojem neudělala. ()

• V kanceláři rabína Sendaka lze vidět cedulku s nápisem "When God made Man, She was Only Joking!" („Když Bůh stvořil člověka, pouze žertovala!“). (HellFire)
  • Kvůli scéně, ve které běží Eli po čytřech s obrácenou hlavou, si Goyer zavolal na pomoc hadího muže, kterému byla pomocí speciálních efektů "nasazena" Eliho tvář. (venus)

Goyerův sci-fi Cliffhanger

Goyerův sci-fi Cliffhanger

05.02.2014

Producent, scenárista a režisér David S. Goyer v současnosti patří mezi nejžádanější hollywoodské tvůrce. Připravoval Batmany Christophera Nolana nebo Muže z oceli Zacka Snydera, sám potom natočil… (viac)