Veřejný dům hrůzy

• Veľká Británia The Seasoning House (viac)

Příběh se odehrává během zničující občanské války na Balkáně v polovině devadesátých let. Hlavní hrdinkou je mladá dívka zvaná Angel, která je nucena pracovat v jednom z tamních nevěstinců, jež vojákům dohazují mladé prostitutky. Angel, která se původně měla stát jednou z nich, však namísto toho začne pracovat jako asistentka Viktora, majitele onoho vykřičeného domu. Během dne má Angel za úkol dbát na čistotu prostitutek, které jsou při výkonu své práce často brutálně napadány. V noci pak jenom bloudí po chodbách a zákoutích tohoto smutného místa. Na jedné ze svých nočních pochůzek se spřátelí s nově příchozí dívkou Vanyou, která má právě za sebou jedno z pravidelných brutálních znásilnění. Angel tak začíná plánovat pomstu, k níž ji přiměje i příjezd vojenské skvadry odpovědné za její únos a vyvraždění její rodiny. (oficiálny text distribútora)

verbal

Opravdu nevím, proč někdo tuto oslizlou exkurzi do jugošského válečného bordelu označil jako horor. Hrdinní veteráni se smyslem pro něžné a romantické milování se evidentně nebojí naprosto ničeho a bez obav vlezou i na zfetovanou štětku, co je ojetá více než déjednička, a kolem huby má zhnisané opary velikosti bércového vředu. Něco takového musí mít o patro níž minimálně čerstvě vykuchaného netopýra a být traumatizovaným bojovníkem, raději si odchytím panenskou ovci nebo si uhoním tenisový loket. Ale proti gustu.... Každopádně na anglický film je to hnusné, špinavé a docela sugestivní, tudíž se nehodlám žinýrovat a ohodnotím to jako bych měl na žaludu podivnou žlutou vyrážku velikosti dvacetikoruny. No dobře, tak dvoukoruny, ale víc už své kvality snižovat nehodlám. ()

ledzepfan

Ve své šablonovitosti, okaté prvoplánovosti(ta všudypřítomná špína..orly?hahá) a nesmyslnosti je to neskutečně pitomé. Neumím to přesně popsat ale ta snaha být šokantní a exotický mi absolutně nesedla a krom zajímavé kamery a relativně výživného fightu s Ivanem jsem v tom nenašel nic obohacujícího..... A to já mám tyhle filmy o silných holkách fakt rád. :( ()

Kudly4

Čtvrtou * přidávám za hlavní roztomilou hrdinku. Jinak, jak už tu několikrát padlo, první polovina je celkem nuda, za to ta druhá to vše dohnala. Film je plný drog, špíny a nedobrovolné prostituce. Brutality tu mohlo být klidně více (hlavně na vojácích), ale i tak to bylo celkem hodně slušné. (típek na konci zaseknutej - fail roku :-D) ()

Flipnic

Jak se říká" "PECKA JAKO PRASE!!!" ... První polovina má až úděsně pomalé tempo, hnusnou ztísněnou atmosféru jednoho východního bordelu pro místní "vojáky". Sledujeme zacházení s unesenýma holkama a hlavní němou hrdinku, která zde prostě dělá služku. Je to smutné, nechutné a pomalé. V polovině se děj rázem změní, kdy se hrdinka v obraně její kamarádky, která je ušukaná k smrti obrovským nahým Ivanem, do něj pustí ... a pak už jen sledujeme kaluže a potoky krve, brutalitu, násilí a hon na mladou holčinu, která má víc štěstí než rozumu a zanechává za sebou jen spoušť a mrtvoly vojáčků z vyvražďovací jednotky ... Druhá polovina se přenese do lesa, takže skvělé a ve finále celá pomsta hlavní hrdinky nemá prostě chybu ... Obrovské překvapení. Pro diváky odolné vůči filmovému násilí, brutalitě, násilí na ženách atd. Fakt síla ... ale jízda jak prase!! Tohle mi fakt sedlo a jen kousek dělí film u mne od plného počtu * ... ()

misterz

Nečakané prekvapenie. Dokonca do niečo vyše polky stopáže si to koledovalo o štvrtú hviezdičku. Režisér pustil príbeh k vode, zameral sa však na postupné budovanie ubíjajúcej atmosféry, plnej špiny, krvi a čakania na smrť. Odkedy príde do domu partička balkánskych vlastencov pribudne aj trochu krvi a mäsiarčiny. Potom však film nepochopiteľne atmosfericky upadá, záver je už odfláknutý a u hlavnej hrdinky začnú rozčuľovať jej nelogické činy. Škoda toho konca, snímok mal naviac. 60/100 ()