Frankensteinova armáda

(festivalový názov)
  • Holandsko Frankenstein's Army

Ruští vojáci objeví tajnou nacistickou laboratoř, kde doktor Viktor experimentoval s výrobou supervojáků - Frankensteinů. Poslední Hitlerův zoufalý trik, jak uniknout porážce. (Tasartir)

0811

Krásné, bizarní a vtipné, opomenu-li naprosto zbytečnou první půlhodinu, strašně přehrávající strašné herce, strašnou režii a fakt, že se nejedná o komedii. Film by fungoval lépe jako krátko/středometrážní. Pozitiva jsou Karel Roden, rozmanitá, veselá a rozpustilá monstra a příjemně nereálná atmosféra továrny. Ideální film na večerní schůzku s děvčetem sešitým z několika jiných děvčat, kraba a motoru ze sekačky. ()

Bube1

Dva oblíbené žánry v jednom (gore a found footage) + Roden jako hlavní záporák u mě způsobily velká očekávání a dopadlo to tak napůl. Found footage prvek funguje, ale goru mohlo být o trochu víc. Na druhou stranu Roden ten film celkem zachraňoval (narozdíl od zbytku příšerného castingu), takže výsledek je na lepší 3 hvězdy. ()

JimDeNiro

Ano, už to tu padlo několikrát, kdyby měl Raaphorst více peněz, mohlo z toho vzniknout dosti solidní hororové béčko, tak jen v první třetině slátanina, kterou jsem málem vypnul, ale vydržel jsem a dostalo se mi fajn nápaditých monster a vyšinutého Karla Rodena.. Uvítal bych více gore, ale to je v poho a dávám za tři. Nápad dost dobrej, ale slaběji natočené - za dvě plus jedna hvězda patří Rodenovi, pro kterého mám slabost, hlavně v "nečeských" filmech.. Více peněz, lepší režie, větší prostor Rodenovi a bylo by to za plnou palbu.... 60% ()

Tormentor665

Je to sice blbost, ale to průkopnictví kyber naci punku je přímo orgasmické. Roden sice není Dieter Laser a Rudá armáda šprechtí solidní euringliš, ale i tak to jako celek působí přirozeně a až ne zas tak lacině, jak by se na první pohled zdálo. ()

Knor

Tak náš Karel se už zapletl i do ,,odpadních'' hororových vod,.... tak to bych nečekal. Líbí se mi, že tvůrci se s tím prostě nesrali. Hercům sem nevěřil vůbec nic, těžký přehrávání no ale nevím, třeba to byl účel za to design laboratoře a oživlých biomechanických monster je úžasnej, to se fakt povedlo. Karel měl i tu a tam ten správnej šílenej výraz. Nicméně je to ujetost každým coulem a kurevsky povedená. Stačí nemít vysoký nároky a perfektně si tohle užijete. ()

Sinusiridum

Nejdříve jsem to chtěla vypnout, že to je úplná kravina a nuda, pak se to NĚJAK :-) rozjelo a začlo bavit a ke konci mi to přišlo dokonce nechutný :-), takže celkově podivná zábava...chce se říct, že je to tak blbý až je to dost dobrý :-D Roden uplně roztomilej a ty monstra super udělaný, takový šikovný byli :-D takže tak napůl...kravina/zábava ()

GameboyNES

perfektní námět, nádherný vobludky, hromada krve, mozků a střev, mňááám. Roden jako záporák nikdy nezklame. Jen škoda té roztřepané kamery, to fakt nemusím, jinak bych dal 5. ()

MURALI.SHOOK odpad!

nechápu kde se v takový bundovině a číčovině vzal Karel Roden, asi zabloudil a nebo nemá prachy .......... jinak si to představit nedokážu viděno na. 48. MFF KV 2013 ()

stone

"This audiovisual work was supported by The Ministry of Culture of the Czech Republic...." "o))) Za monstra a pár humorných scének dávám 3 (ta s chlapečkem z hitlerjugend je úžasná...) ()

Solverino

Velká příležitost, výborné nápady jak vystřižené z Wolfensteina! Bohužel tomu chyběly peníze a lepší režisér! Herci, až na Rodena, jsou naprosto, ale naprosto tragický! Bože, prosím natočit ješrě jednou a z lepším rozpočtem! ()

jirkaslava

Béčkovej horor jako vyšitej. Přemejšlení o duchovnu, logice a podobných věcech musíte nechat na věšáku v šatně a jenom se ponořit do děje. A ono to přijde. Roden by mohl mít patent na úchyláky a tohle je jeho další majstrštyk. Vymyslet takovýhle obludy muselo dát strašně práce a to se hodnotí :-) ()

krenator

Tak tohle je ale pěkně zvrácená a ujetá šílenost, díky které ze mě právě spadla nepříjemná novoroční kocovina. Něco takového jsem nečekal a vývoj událostí mě nakonec úplně strhnul. Vadila mi tam amatérská kamera, ze scén se dalo vytěžit mnohem víc, bylo to takové roztřepané nebo nebylo nic vidět a z některých scén jsem tak ani nic neměl. Hlavní postavy trochu nudily, silný herecký výkon přišel až s postavou Karla Rodena, který je snad rozený šílenec, protože svou roli zahrál bravurně. To je ale na vysoké hodnocení málo. Tři hvězdy dávám za nápad a skvělé nacistické kyberzrůdy, šťavnaté gore scény a Rodenův výkon. ()

Kortexo

Obrovské překvapení!!!Geniální horor s fantastickým Karlem Rodenem.Vizuálně brilantní stránka, která je propojena z logickým dějem a hrůzami války s politickým podtextem.Scéna z mozkem a některé hlášky jsou nezapomenutelné a velmi se přibližují stylu Tarantina.Kultovní záležitost... ()

Pitryx

NESNÁŠÍM třepající se kameru a Rusy, kteří mluví anglicky. Jenže nic jiného nebylo po ruce a tak jsem tedy to found fotage musel přetrpět. I ty Rusy ve druhé světové nemluvící svou mateřštinou. A přitom jde o film přesně pro mne. Nápadité obludy, každá jiná, děj bez hluchoty a do toho občas gore. Nebýt té kamery tak to byla stovka jako vyšitá. Takto musím tu dvacítku srazit a to jsem ještě hodný. Správně bych měl srazit čtyřicet. ()

jacob_cz

Totální nářez. Found-footage na steroidech, umírněné využití laciných lekaček a vynikající "wolfenstein-frankenstein" atmosféra pekelné podzemní továrny plné úžasných nemrtvých nacistických biomechanoidů. Na velkém plátně s (možná až příliš) ohlušujícím zvukem opravdu silný zážitek. V rámci "žánru" řadím na pomyslnou příčku těsně pod španělský REC. (48. MFF KV) ()

Charvy.666

Nejvic mne pobavilo to ze jedna scena byla natacena na statku kde se odehraval film Panna a netvor nebo serial Byli jednou dva pisari... :-D Jinak skoda promarnene sance,monstra byla fajnova! ()