Mistři zimních sportů

• angličtina Winter Sports Champions
všetky plagáty

V jubilejním roce naší republiky se koná I. celostátní spartakiáda. Její zimní část byla zahájena v Ostravě krasobruslařskými přebory. Na závodišti ve Svratce nastoupili rychlobruslaři. Ve Špindlerově mlýně byl uspořádán Sokolovský závod branné zdatnosti. Zimní část pokračovala na ostravském stadionu hokejovým přeborem. V Tatranské Lomnici byly odstartovány jednotlivé části závodu v běhu na lyžích. Po nich soustředil na sebe zájem závod na bobech. Lyžařské boje vyvrcholily přeborem skokanů a na Skalnatém plese probíhaly závody ve sjezdu. Ještě před odjezdem zúčastnili se noví přeborníci společné besedy. (Filmový přehled)

ripo

Sportovní filmové reportáže se vždy setkávají s velkým zájmem diváků. Jejich přitažlivost bude ještě zvýšena, seznamují-li s tak významnou událostí, jakou je I. celostátní spartakiáda. Naši filmaři se připravili na její zachycení ve dvou celovečerních filmech. Prvním z nich je filmová reportáž „Mistři zimních sportů", ve které je výběr záběrů, které mají dát divákovi ucelenější obraz souhrnu přeborů všech soutěžních disciplin zimní části I. celostátní spartakiády, probíhající na několika místech. Kameramani měli často velmi obtížné podmínky. Podařilo se jim však dosáhnout velmi dramatické záběry, zvláště v obtížných lyžařských disciplinách. Filmová reportáž nám přesvědčivě dokumentuje vyspělost našich sportovců a jejich úsilí. Technicky je film dobře zvládnut a i v rušných okamžicích závodníků v akci je dosaženo jasné fotografie. Celková reportáž dává možnost nahlédnout, v jak velkém měřítku byla uskutečněna zimní část I. celostátní spartakiády. Filmový přehled 20/1955 ()