The Chemical Brothers: Don’t Think

Adam Smith

Kamera:

Nick Dance

Tom Rowlands

Don’t Think je vůbec první projekt, který zachytil celé živé vystoupení Chemical Brothers ve filmové podobě, konkrétně jejich koncert v „japonském Glastonbury“ – na Fujirock Festivalu, kde byli hlavními hvězdami. Režisér filmu Adam Smith je dlouhodobý spolupracovník této elektronické legendy. Materiál byl natáčen na dvacet kamer umístěných nejen uprostřed stage, ale i přímo mezi fanoušky, tak aby dokonale zachytily jejich úhel pohledu a emotivní reakce provázející tuto jedinečnou show. Smith si doslova podmaňuje prostor festivalu i jeho okolí a do záznamu dávkuje psychedelické vizuály, které diváka ponoří do úchvatné atmosféry vystoupení. (oficiálny text distribútora)

FlyBoy

Stimulatívnou vizualitou napratané psychadelické úlety spoza stroboskopickej terapie-ordinujú legendárni chemici a Adam Smith. Spolu s "Prodigy", "Fatboyom" a "Crystal Method" možno dvojicu Tom Rowlands/Ed Simons považovať za pionierov slávneho "big beatu" a takisto za jednu z mnoha nemasových formácií, ktorá si právom vyslúžila aj úspech masový. Záznam pod patronátom A.S. z japonského Fujirock festivalu je slastiplná trýzeň, kochať sa prikovaný k sedačke pod paľbou z Dolby Surround 7.1. síce núti rytmicky podupávať nohou, avšak väčšina by aj tak najradšej vtrhla priamo pred "stage" a pripojila sa k rozpútanému peklu v podobe rozkokošených výskokov a jačavých výskaní, že Karolína?:) V Prahe ma "ochrankár" po odpálení štartovného singlu "Galvanize" vyviedol na pár minút von pretože ma čapol pri že vraj ilegálnej video dokumentácií (týpka vedľa samozrejme nechal točiť ďalej:), ešteže som zbadal polorozospatú recepčnú-dal jej postrážiť kameru a pred stlačením klávesy s nálepkou HBHG som bol už dávno naspäť-pripravený na: "don't think, just let it flow." ()

waclaf

v radotínském kině se sledování této parády změnilo v nefalšovanou house party a ti, kteří seděli, se dali spočítat na prstech jedné ruky. velkou euforii a absolutní hodnocení umocnil fakt, že jsem totéž vystoupení viděl živě o rok dříve na Openair festivalu, kde jsem za celou dobu nezavřel pusu a jen užasle koukal. ()

contrastic

Kdybych poslouchal elektroniku, určitě by The Chemical Brothers patřili mezi favority. Takže ve spolupráci s nějakou lehkou drogou, bych si takovej megakoncertík určitě užil. Naštěstí hudebně ujíždím na jiné vlně, na mírumilovné, zcela nezávadné, relaxační muzice ( např. Dead Congregation ), takže mě nehrozí žádná protidrogová, nebo jiná léčebna !! Každopádně musím uznat , že Hey Boy Hey Girl je super song ! ()

FriendWithin

Don't think, Just let it flow! Audiovizuální orgasmus od Chemických Bratrů. Jejich dlouholetý kamarád Adam Smith (který má na starosti i některé vizuály pro show) pro ně sestříhal jeden z nejpůsobivějších koncertů, co jsem kdy viděl (a hlavně slyšel). Jejich live show je narozdíl od DJů opravdu live a hrozně mě baví koukat na to, jak dva mužíci na podiu pouští samply, hrají si se syntezátory, atd. Prostřihy do noční podoby Fujirock festivalu jsou taky hodně povedené. Je to pecka! 5* ()

PinokKio

Dokonalá hra světel a barev, perfektní projekce a samozřejmě výborná muzika od Chemickejch brášků. Takhle nějak si představuju koncert, na kterém jsem sice naživo nebyl, ale našel si mě doma z modré placky, což znamená bezchybný obraz a volume vytočené do hlasitosti bouchání naštvaných sousedů na stěnu. Díky tomu a návštěvníkům Fuji festivalu nacpaným z telky ke mně do obýváku jsem tam pocitově řádil s nima (ruce a nohy byly k nezastavení). Klaustrofobicky klaunský výlet tuhle pařbu sice na chvilku přibrzdil, ale stejně tahle Chemie skvěle funguje i bez použití chemie syntetické na 100% .. ()

• Původně se mělo natáčet v Alexandra Palace v Londýně. Dále byl ve hře koncert v amfiteátru v Nimes ve Francii, kde byly však překážkou přehnané finanční nároky. (agass)
  • Don’t Think byl natočen v neděli 31. července 2011 a je prvním koncertním filmem vůbec, v němž je použit skvělý zvuk Dolby 7.1 Surround. O mixáž šitou na míru velkému plátnu se postarali sami členové Chemical Brothers. (Aerofilms)
  • Spolupráce Adama Smitha a Chemical Brothers je ve znamení symbiotického vztahu již od samých počátků Chemical Brothers v roce 1994, kdy při jejich vystoupeních na pololegálních ravech promítal za záda kapely slepované 16mm filmy, až po vytvoření jednotného konceptu celého alba vizuálů (pro jejich LP „Further“). Smith je autorem věčně pulsujícího psychadelického pozadí k jedné z nejžádanějších živých elektronických show. Časopis Independent ho dokonce neváhal nazvat jejich “třetím bratrem”. (Aerofilms)

Gangsterka pro Fassbendera s hudbou Chemical Brothers

Gangsterka pro Fassbendera s hudbou Chemical Brothers

03.11.2013

Britský režisér Adam Smith se prosadil jako režisér videoklipů a hudebních filmů, třeba The Chemical Brothers – Don´t Think. Spolupráci s elektronickými duem chce teď rozšířit o celovečerní hraný… (viac)