Zavolajte sestričky

• Česko Zavolejte porodní sestřičky (viac)
Veľká Británia, (2012–2024), 113 h 24 min (Minutáž: 52–90 min)

Tvorcovia:

Heidi Thomas

Vanessa Redgrave (rozprávač), Jenny Agutter, Laura Main, Judy Parfitt, Helen George, Bryony Hannah, Pam Ferris, Ben Caplan, Miranda Hart, Jack Ashton (viac)

Pravdivý príbeh východného Londýna 50-tych rokov podla memoárov Jenny Worthovej. Príbeh Jenny Worthovej, kvalifikovanej pôrodnej asistentky plnej nadšenia, ktorá práve skončila školu a prišla do najchudobnejšej časti Londýna, aby pomáhala tehotným ženám z ulice a poskytla im tú najlepšiu starostlivosť. Mladá sestrička z vidieka rýchlo zapadne do East Endu 50-tych rokov a splynie s prostredím o ktorom sa jej ani nesnívalo. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa chrispe k tomuto seriálu (24)

Episode 1 (2016) (S05E01)

Diky za každý případ, kdy mateřská láska nezklame. ()

Episode 4 (2017) (S06E04)

Tento seriál mě občas dokáže rozsekat na malý kousíčky. Snažila jsem se v sobě najít pochopení pro bezdětnou ženu, ale nešlo mi to. Získávat děti za takovou cenu (už u Turnerových mě to tenkrát zvedlo ze židle), byť se pak mají nejspíš, co se týče zaopatřenosti, lépe, není správný, ať se na to člověk dívá jakkoli. ()

Episode 1 (2018) (S07E01)

Příchod i odchod může být někdy těžký. Je třeba být silní. ()

Vánoční speciál (2020) (S09E09)

Jak jen to dělají, že vždycky dokáží člověka citově vyždímat. Jasně, trochu hra na city, ale děsně reálná. Hezký vánoční díl, kupodivu i s cirkusem, který mi do toho období nějak nezapadá. ()