Muž, který sázel stromy

• Kanada The Man Who Planted Trees (viac)
Krátkometrážny / Animovaný / Dráma / Rodinný
Kanada, 1987, 30 min

Réžia:

Frédéric Back

Predloha:

Jean Giono (poviedka)

Krátký poetický animovaný film podľa rovnomennej novely Jeana Giona rozpráva príbeh pustovníka, ktorý celý svoj život v absolutnej skromnosti zasvätil krásnemu cieľu. Je to vizuálne krásne spracovaná meditácia o sile človeka a kráse tvorby a zároveň nesmierne humanistická, pacifistická a panteistická výpoveď. (Jordan)

Digi_cz

Jedná se o smyšlený příběh, jenže o tom to není. Tímhle by se mělo krmit žáky 9 ročníku jako myšlenkového směru kam by se člověk jednou měl vrátit až přijde čas. Ono totiž pokud budeme jakkoli už pomáhat zemi a mít určité hlubší poznání bude nám to všem prospěchu a rovnováze. Jen totiž hrstka lidi vysílá své pozitivní myšlení do vesmíru a podle mě to drží zemi při životě. Jednou se, ale muže stát cokoli... ()

Helllboy

Neuvěřitelně silné spojení geniálního příběhu a překrásné impresionistické animace. Ekologický apel jde ruku v ruce s tím nejryzejším humanismem. Morální poselství příběhu, jakkoliv naivní se zdá, musí oslovit i toho největšího cynika. K zamyšlení nutící poetický počin popisuje muže, který nejenom, že objevil Boha, ale i se jím sám stal. Pokora, mravnost, skromnost a víra. Mamonem nezkažená mysl. Jak jednoduché se to najednou zdá. A jak těžké je si připustit, že to všechno byl jen pomíjívý sen. Jen náhoda, nenulová statistická pravděpodobnost. V běžném světě se takoví lidé nerodí. Běžný svět by je totiž zničil. Bohužel. ()

ezop1012

Je zaujímavé, že, ako dojímavý môže byť tak jednoduchý príbeh. V podstate tam nie je, čo vytknúť, nie je tam žiadne klišé, nie to oslavný príbeh, ešte aj ta animácia ma svoje čaro. ()