The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore

Krátkometrážny / Animovaný / Dobrodružný / Dráma / Rodinný
USA, 2011, 15 min

Snímek inspirovaný hurikánem Katrina a "Čarodějem ze země Oz" je příběhem lidí, kteří věnují své životy knihám a ty jim to oplácí. The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore je dojemná a vtipná alegorie o léčivé síle příběhu. K vytvoření byla použita animace miniatur, počítačová animace a nebo 2D animace. (mr.filo)

togaf

Létající knihy mě potěšily mou knihomolskou dušičku. Vizuálně krásně zpracováno a těch nápadů, co s knihama můžeme zažít! A pak ta lehce dojemná hudba. Zkrátka paráda. ()

easaque

příběh, který podle mě vyjadřuje poctu knihám a čtení je docela originálním způsobem provedený, ale bohužel mi ten styl animace nesedl k podanému tématu - takový nevýrazný a nenápaditý a lá Pixar. Proto to u mě spíš padá k tří hvězdičkovému silně melancholickému průměru. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

zette

Dobry namet, zvlast v dnesni digitalni dobe, vzdat hold kniham. Animace mi vsak prijde prumerna (ve srovnani s jinymi animaky) a hudba ji o dost prevysuje. Tleskajici nebo sledujici knihy "operaci" jsou vyborne sceny, celkove vsak scenar mohl byt lepsi. Lehky nadprumer. ()

Ice123

Krásně zpracovaný a příběh příjemný. Nejdříve trocha legrace s Katrinou a pak literární poznání a předání dalším generacím za příjemné melodie, která podtrhuje melancholikcou část. 95% ()

mr.filo

Němá melancholická komedie o milovnících knih. Dávám čtyři hvězdy, protože chybí pořádná třešnička na tomto dortu. Oscar: Krátký animovaný film. ()

Splasher

Starej kámoš Humpty Dumpty si to u mě musel dlouho žehlit, potom co se propůjčil k hraní v tomto kýčovitém příběhu. _ Poignant is not the word. ()

Ak.žena

Něžné, léčivé, optimistické, dovedně stvořené. Knihy nás povznáší, pokud jim to dovolíme. Nabízejí nám vhled do světa i do nás samých. Knihám (tištěným) nehorozí nahrazení filmy a e-booky. A chválím stručně a výstižně napsaný obsah! ()

Sfinkter

Celou dobu jsem snímek sledoval jaksi neutrálně, ale posledních pět minut je fantastických a neskutečně dojemných. Lepší reklama na knihy se bude hledat těžko. ()

T-pack

Přes půlku snímečku jsem si říkal, na co to sakra koukám? Zhruba v těch chvílích se začala metafora vyjasňovat a konec mi vykouzlil úsměv na tváři. Na animaci je místy velmi dobře patrné, jak je slepená z několika různých animačních technik a je to takový zvláštní nezvyklý pocit. Rozhodoval jsem se mezi čtyřmi a pěti, ale pan Lessmore je sympaťák. ()

Maynard.

Krásný, okouzlující, nápaditý a srdcehladící animák, kterej si právem odnesl Oskara za nejlepší animovaný krátkometráček... Vlastně sem tak nějak ani nevěděl, že se Oskaři udělují u v této kategorii. Takže tohle je můj první oskarovej kraťásek. Nápad s knížkami je originální. Hlavně teda pan průvodce s kulatou plešatou hlavou připomínající vejce :o). Tyhle filmečky mají výhodu v tom, že nezabírají čas a přes to toho dokážou hodně říct. A hlavně, je to zadarmo :o)) Ale pozor, v březnu končíme Bédo :o) ()

Chris Wulf

Naprosto zasloužená nominace na Oscara a následná výhra :) Protože je film beze slov, tak hudba dělá dvě třetiny filmu...a ta je naprosto nádherná. Ke konci skoro až k slzám :) ()

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky