ČT Live - Jablkoň

(koncert)

Záznam části koncertu z festivalu „Folkové prázdniny“ v Náměšti nad Oslavou z července 2005. Koncert proběhl za účasti Petra Svěceného a herečky Aničky Duchaňové. (mr.filo)

Garch

Opravdový zážitek, tahle podvečerní seance. Na nádvoří zámku v Náměšti zněla Jablkoň mírnější, než ve svých začátcích. Špičkoví hosté: Jaroslav Svěcený, Jiří Stivín a šílený Brňák Petr Váša. Doporučuji koupit DVD ()

Helmutek

Jablkoň jsou tradičně skvělí, jen ten Svěcený dneska (resp. už před těma deseti lety) přeživá předevšim díky jménu a ne houslím - takovejm kiksům (třeba hned v tý první písničce, 21 týdnů) by se vyhnul i leckterej student AMU. ()

Omnibus

Pop-folk-moderní/ vážná hudba-šílená pakárna – tohle všechno je žánrově nezařaditelná Jablkoň, moje srdeční záležitost. Poprvé jsem se s nimi potkal na Olomouckém tvarůžku, tuším 1984 nebo 1985 a bylo to pro mě už tenkrát naprosté zjevení. V Náměšti s nimi navíc vystupovali velice zajímaví hosté – Jaroslav Svěcený, Jiří Stivín, Zuzana Lapčíková, Petr Váša... a taky dívčí soubor Skřivánek. Navíc na kouzelném zámeckém nádvoří – to vše dohromady nezapomenutelný zážitek – prostě paráda! A díky podařenému DVD, které bylo se záznamem tohoto koncertu vydáno, si ten zážitek můžu kdykoli připomenout... ()

pirduch

Nádhera, nádhera,nádhera!!! Je to vynikající podívaná,směsice všech stylů,balzám na duši a já ještě nevím kolik dalších frází bych mohl dodat, protože Jablkoň poslouchám už snad více než čtvrt století a jsou stále lepší. ()