Člověk a jeho svět

všetky plagáty
Československo, 1967, 27 min

Procházka světovou výstavou Expo 67. (oficiálny text distribútora)

Big Bear

Tak zase jednou první ! Toto byl celkem zajímavý dokument o Expu 1967 tentokráte z Montrealu v Kanadě. Tato světová výstava průmyslu měla skutečně co nabídnout a věřím, že náš tehdejší divák musel být paf. Byl to atomový věk v pravém slova smyslu, čas ve švícarském pavilonu řídily atomové hodiny, USA a CCCP lákalo návštěvníky na kosmické programy atd... Divák nenavštíví jen naši výstavu, kde jsme tehdá měli co světu nabídnout, ale podívá se všude i k ostatním ba i na různé doprovodné atrakce i stánky s fast foody. Dnes nejednu z těch atrakcí minou děti na venkovských poutích a možnost dát si neomezeně hořčice na párek z velkého zásobníku asi také nikoho neohromí... :-) Holt doba je jinde, čas šel dál. Dokument nezapomene zabrnkat na divákův soucit stávkujícími dělníky, ale jinak se celkem věrně držel tématu. Zkrátka zakímavý dokument doby s komentářem p. Brouska staršího. Z jeho českého šau (show) jsem však šílel.. :-) !. tři vznášedla. * * * ()

fragre

Nějaké úlitby režimu tam jsou, což je očekávatelné, a taky je tam vypíchnuté, že my Čechoslováci jsme sakra pašáci, což je též očekávatelné, ale vše je překonává ten všeobecný optimismus let šedesátých říznutý ještě technooptimismem jak z časpopisu ABC mladých techniků a přírodovědců. Tak mi připadá, že nadějněji už svět od té doby nevypadal ()