Príbeh hollywoodskej hviezdy a držiteľky Oscara Grace Kelly (Nicole Kidman), ktorá sa vzdala svojej oslnivej kariéry a odišla do celkom neznámeho sveta. Na úplnom vrchole slávy, keď jej Hollywood a diváci ležali pri nohách, sa vydala za monacké knieža Rainiera III. a stala sa navždy Grace – kňažnou z Monaka. Kniežací dvor sa však stane bojiskom, na ktorom aj samotná Grace Kelly musí vo svojej novej úlohe zápasiť o osud malej krajiny. Film Grace: Kňažná z Monaka sa sústredí na dramatické momenty, keď na dvere paláca zaklope slávny Alfred Hitchcock s ponukou veľkej filmovej úlohy a na iné dvere búši mocné Francúzsko s hrozbami a vyhrážkami. Kňažná Grace sa zapojí do tvrdého boja za osud Monaka, krajiny, ktorá sa cez všetky prekážky stala jej domovom. (TV Markíza)

Ivy_9

O Grace Kelly toho moc nevím, tak jsem byla zvědavá, jak na mě zapůsobí ten film. No.. nějak si mě nezískal. Přestože tam byly scény, které se daly zdůraznit nebo udělat dramatičtějším (když už se asi stejně nedrželi reality). I se samotnou Kidman jsem měla problém. Já nevím proč, snažím se ji vnímat otevřeně, ale zkrátka mi nesedí. ()

natykarb

Upřímně moc nerozumím tolika negativním recenzím a hodnocením. Za mě dobrý film, podařený snímek, odehrávající se během jednoho roku života hollywoodské legendy a monacké kněžny. Nicole Kidman mě příjemně překvapila, zejména v první, a závěrečné části filmu. ()

peproch

Osobní drama Grace, táže se po úloze sebe sama po boku knížete, na trůně knížectví a roli v manželství. Líbily se mi její konverzace s knězem (Frank L.) definující její povinnosti a konflikty. Velmi dobré. ()