Cesta do roku 10.000 př. n. l.

(TV film)
  • USA Journey to 10,000 BC

Lovci mamutů sledují obrovité stopy ve sněhu. Jestliže se jim brzy nepodaří ulovit mamuta, lovecká tlupa dlouhou a krutou zimu nepřežije. Náhle mají před sebou chobotnatého obra, jehož kly jako by se chystaly rozdrásat oblohu. Teď už by před ním nedokázali uprchnout, ani kdyby chtěli – nezbývá nic jiného, než aby se s tou rozzuřenou horou masa dali do boje... Severoameričtí lovci z doby před 12 000 lety museli o přežití tvrdě zápasit. Jejich hlavním lovným zvířetem byl dlouhosrstý mamut, který sám ale toto nelítostné období nepřežil. S pomocí nejrenomovanějších badatelů, jejichž tématem jsou mamuti, se pokusíme zjistit, co bylo příčinou vyhynutí pravěkých chobotnatců. (oficiálny text distribútora)

Triceratops

Dle mého je to kvalitní a moc pěkně zpracovaný dokument, a ačkoliv jich už o životě a výzkumu prehistorických lidí vzniklo hned několik, tento je vskutku podařený. Počítačová animace je sice trošičku horší, co se týče například prostředí, ale modely mamutů jsou hezké. Mě tento dvoudíl rozhodně nezklamal... ()

KoleckoR

Dobré téma, pro mě oblíbených hraných dokumentů, je řádně odbyto špatnou grafikou. Mamuti jsou nějaká vrásčitá, pajdavá stvoření, nepodná majestátným chobotnatcům, ze kterých kamera nejraději snímá detail oka ve vrásčité kůži. První pravěké obyvatele Ameriky tvůrce, asi z důvodu úspor, vykreslil jako jednu univerzální tvář a ostaní členové v tlupě měli lehce rozmáznuté tváře. Prostě navíc nezbylo peněz. A na lepší archeologické lokality v USA filmaře nepustili? Těch pár úlomků kostí není pro nikoho nijak atraktivní. Zlaté dokumenty BBC. ()

subic

Amíci se taky musejí pochválit, že našli pár kostí. K tomu přidají grafiku jak z počítačových her z poloviny 90ých let. Na výsledek se nedá moc koukat. Zlaté britské seriály BBC a History channel. ()

MI-380

Zajímavé objevy a hlavně teorie, jednoduchá a účelná animace, zdlouhavý polopatický výklad: 65% (zatím 40 hodnotících - 66 %). ()