Haikjú!!

• Japonsko ハイキュー!! (viac)
Animovaný / Komédia / Športový
Japonsko, (2014–2020)

Predloha:

Haruiči Furudate (komiks)

Kamera:

Jumiko Nakata

Ajumu Murase, Kaito Išikawa, Satoši Hino, Miju Irino, Daisuke Namikawa, Hiroši Kamija, Nobuhiko Okamoto, Júki Kadži, Šin'ičiró Miki, Šinnosuke Tačibana (viac)

Hinata se chce stát hráčem volejbalu, přestože je nevelkého vzrůstu. Protože na jeho základní škole není mužský volejbalový klub, tak trénuje sám, s holčičím klubem nebo s kamarády z jiného klubu. Nakonec se mu podaří sestavit tým na právě probíhající soutěž, kde se utká s egoistickým hráčem Kageyamou, též známým jako "King of the Court". Hinata je sice malý, ale jeho skoky jsou na jiné úrovni. Přesto je obrana soupeřů lepší a Hinatův tým odchází poražen. Následně se Hinata dostane na Karasuno střední školu, kde se svým rivalem Kageyamou bude muset spolupracovat v jednom týmu. (Sneaky)

Recenzie používateľa Starletka k tomuto seriálu (4)

Season 1 (2014) (S01)

Původní komentář z 5.2.2015: Jakožto člověk, kterého sportovní anime a vůbec všechno co se týká sportu nudí, jsem se Haikyuu!! vyhýbala docela dlouho. Ale nakonec jsem se přece jenom nechala strhnout. A překvapivě - úžas. Zábava, humor, napětí, skvělé, sympatické postavy (Nishinoya, Tanaka, Sugawara, Hinata, Kageyama, Daichi... nebo pro mě největší překvapení Tsukushima, kterého jsem zezačátku nemohla vystát, ale v průběhu se stal jednou z mých úplně nejoblíbenějších postav, no a kdo by zapomněl na Tanakovu přítelkyni :D), příjemná animace i hudba, povedené openingy a endingy a hlavně a především je všechno realistické (na rozdíl od superschopností v Kurokovi). Ve výsledku pro mě nejlepší anime roku 2014. Těším se na druhou sérii. 9/10 ()

Season 2 (2015) (S02)

Ano, ano, ANOOO! Nejen nejlepší sportovní anime, ale obecně jedno z nejlepších anime současnosti je zpět! A to v plné parádě. Opět boží postavy (jak staré tak nové), humor, napětí, drama, EMOCE, skvělá animace a soundtrack, pěkné openingy, přímo dokonalý první ending ... no prostě všechno jako u série první a víc. Pro mě je tak i druhé Haikyuu!! opět jednoznačně nejlepším kouskem roku. Zcela zaslouženě 10/10 a nemůžu se dočkat na podzim! ()

Haikjú!! Karasuno kókó VS Širatorizawa gakuen kókó (2016) (S03)

Aneb jak se z Tsukkiho stala jedna z nejlepších anime postav vůbec a já jsem ztratila i poslední zbytky nervů. Prakticky sem můžu opsat celý svůj komentář ke druhé sérii, neb kvalita se stále drží na špici a pevně věřím, že to tak zůstane i nadále. Proto mi dovolte malou vsuvku: Kdy už konečně přijde sportovní anime se slečnami ve stejném stylu, tedy se zaměřením na daný sport, s emocemi, pořádným příběhem, kvalitními postavami a zajímavými vztahy a nebude to moe ani ecchi ani nijak jinak založené na fanservice, ale plnohodnotný, objektivně kvalitní kousek (prostě takové Haikyuu!!, jen se slečnami)? Opravdu toho chci tak moc? 10/10 ()

To The Top (2020) (S04)

1. polovina - Animace se nám pravda změnila a občas vypadá fakt divně (obzvlášť když se na scéně objeví ta nová, zmutovaná sova), taky se většinu času pro změnu jen trénuje (což může být pro někoho po všech těch akčních turnajích lehce ledová sprcha), Hinata se se svou otravností a nutností být ve středu dění za každou cenu blíží k hranici snesitelnosti, ale zároveň se rozvíjí postavy a jejich styly hraní a pořád jsem se při sledování bavila, takže za mě přetrvává spokojenost a nebojím se říct, že se znovu jedná o kvalitní sportovní zábavu, což je po tolika sezónách s velkými časovými odstupy obdivuhodné. Prakticky jediné, co se mi opravdu nelíbilo, byl velice mdlý opening, který jsem brzo začala přeskakovat. 8/10 ()