Děj začíná o dva roky později po sérii první, kdy jsme řešili problém smrtelného viru. Nyní řešíme problém nové nukleární zbraně, která může být svržena na Tokio. Jak se k tomu Takagi Fudžimaru aka Falcon postaví? (Zíza)

Tsuki

O něco slabší než první série, ale pořád hodně napínavé a spletité. Zajímavé je především zasazení nového hackera do děje. Kde v první sérii všechno ve výsledku zachránily Falconovy hackerské schopnosti, tam se mu ve dvojce staví do cesty rovnocenný protivník. Děj možná dělá dojem určité "nadstavenosti", ale pro diváka, který si oblíbil postavy z první série, nemůže být zklamáním. První díl byl navíc více než povedený. Zbývá mi jen říct, že kdyby se někdy točilo ještě nějaké pokračování, určitě bych se dívala. A myslím, že by to i mohlo být možné, vzhledem k tomu, že se poslední díl této série nezdá být úplně uzavřený a co jsem vyrozuměla z japonské wikipedie, původní manga ještě také není úplně dokončená - zbývá dovydat její poslední série. Takže je zde pravděpodobnost, že se můžeme ještě těšit na nějaké seriálové či filmové pokračování. ~(4,3)~ ()

DaeGurth

Druhé sérii někdo v půlce prostřelil obě kolena. Nejspíš proto, že se rozhodla nesledovat mangu, ale vydat se vlastním směrem. A tak najednou naskočí překvapivé, které moc nedávají smysl, případně se některé postavy stanou poněkud (více) otravnými, takže jen čekáte, až je konečně někdo sejme, aby přestaly otravovat. ()

Moiraine

Bohužel očekávání vyvolané první sérií nebyla naplněna. Má to mnohem méně promyšlený příběh, což mě ze všeho mrzí asi nejvíce. Obsahuje to překvapivé množství odpočítávání a následné záchrany v poslední vteřině (i když uznávám, že minimálně to jedno bylo originální). Možná kdyby nebylo první epizody, dala bych 4*, ale když jsem jí sledovala, tak mi přišla neuvěřitelně klišoidní a při zpětném pohledu nelogická. Ale možná, že se v tom odráží i fakt, že mi ke konci některé detaily úplně nedošly. Za něco může to, že jsem si už nepamatovala hodně detailů z první série, něco mi přišlo prostě jenom divný. Kdybych to měla shrnout, tak od druhé do asi předposlední epizody to bylo vynikající, pak to trochu ztratilo dech. Pořád ale lepší než mnohé jiné seriály. ()

Alisha666

Celkově je série předvídatelnější, průhlednější a místy i nudnější než první. Není tak logická (v tom, že rána pod pás přijde až v posledním díle a ne v každém, jako za starých časů) a úloha J v celém ději je čím dál méně pochopitelná. Ale stejně za pět. Tenhle seriál mi totiž přinesl jeden z mých nejoblíbenějších charakterů vůbec, a tak nemůžu jinak. Větší prostor by si zasloužil Otoya Kujo (Takeru Sato), který je stále nevýraznou vedlejší postavou, i když se v prvních dílech zdá, že dostane o něco větší roli než v první sérii. Přiznávám se bez mučení, že mangu jsem tak dalece nedočetl, jelikož mi seriál přišel zajímavější s větším spádem a díky obsazení velmi koukatelný. Po dokoukání bych si nejradši dal repete (jak jedničky tak dvojky). Nemít tolik věcí na watchlistu, asi bych to dal. Čiže - určitě se k Bloody Monday ještě vrátím (bez J a melounové sody je život prostě nudnější). ()