Kapitán "Rip" Murdock (Humphrey Bogart) se vrací z evropských bojišť, aby převzal válečné ocenění. Namísto toho však musí najít svého parťáka Johnnyho Drakea, který záhadně zmizel z vlaku na cestě do Washingtonu. Stopa vede do malého města Gulf City, kde Johnnyho objeví, ale neschopného vypovědět důvody svého náhlého útěku. Mrtví totiž nemluví. A tak se Murdock pouští do vysoké hry s nízkými kartami, když chce zjistit, co má jeho kamarád společného s místním mafiánem Martinellim, krásnou zpěvačkou Dusty a jejím zavražděným manželem. (Hwaelos)

Noctis

Bogart v další ze svých tipických rolí drsňáků. Dead Reckoning mi přijde dosti podobný veleúpěšnému Noiru Gilda a i přesto, že zde chybí Rita Hayworth, film jako takový obstojí skvěle zejména pro fanoušky Bogarta. Ti ostatní pravděpodobně nebudou tolik nadšení. ()

Han22

Kapitán Murdock pátrá po osudu zmizelého a později zavražděného kamaráda z vojny. Samozřejmě je to zahořklý cynický tvrdák se spoustou vnitřních monologů, samozřejmě potká svoji femme fatale a narazí na povedeného mafiána. Nedá se říct, že bych se nudil (až na poslední melodramatickou třetinu), ale příběh je celkem jednoduchý a ohraný a finání twist jsem tak nějak celou tu dobu předpokládal. Zkrátka takový obyčejný noir, který má do klasiky daleko. ()

Martinka21

Musím říci, že jsem z filmu lehce zklamaná. Od zápletky jsem očekávala více a konec byl opravdu velmi zvláštní = prapodivný happy end. Jediné co mě utěšuje, je přítomnost Bogieho. ()

Killingjoke

Ale jo, je to docela poctivý noir. Jen mu k dokonalosti chybí malý chloupek. Celé to totiž tentokrát stojí na výkonu Humphrey Bogarta, jehož vypravěčské dialogy drsným hlasem jsou naprosto boží. Filmu má trošku jednodušší děj, za to však silné postavy. Mimo Bogarta je to tentokrát hodně dobře napsaná a také zahraná postava femme fatale v podání Lizabeth Scott… Musím souhlasit s komentáři tady, pokud je to váš první noir, budete jistě uneseni. Jestliže však za sebou pár filmů z tohoto žánru máte, bude vám stejně jako mě chybět pocit trošku bezvýchodnější situace a rafinovanější děj. Na druhou stranu je pravda, že i pro celkem dlouho abstinujícího kuřáka je tady až neúnosné množství cigaretového kouře (fakt jsem dostával strašlivou chuť :-P), výborný twist na konci a drsně neodolatelný Humphrey Bogart, bez něhož by tyhle filmy nikdy nebyly tím čím jsou… ()

DoNotCross

Pro začátečníky skvělá příležitost pro seznámení se s žánrem "černého" filmu, dostane totiž všechny typické charakteristiky v krystalicky čisté podobě. Vnitřní monology, hustá atmosféra, cynické hlášky a svým způsobem dokonalá femme fatale, jejíž nepřirozeně hluboký, chraptivý hlas odhaluje hnilobu za andělskou tváří. Pro znalce "noirových" klasik nepřináší vůbec nic nového-a tak se stává poměrně předvídatelným. Přesto jsem byl snímkem pohlcen-ať už za to mohl skvělý Bogie, tajemně děsivá Lizabeth Scott nebo ta temná, hustá atmosféra, která vás nutí vychutnat si tohle dílko jedním, mocným douškem. ()