Kapitán "Rip" Murdock (Humphrey Bogart) se vrací z evropských bojišť, aby převzal válečné ocenění. Namísto toho však musí najít svého parťáka Johnnyho Drakea, který záhadně zmizel z vlaku na cestě do Washingtonu. Stopa vede do malého města Gulf City, kde Johnnyho objeví, ale neschopného vypovědět důvody svého náhlého útěku. Mrtví totiž nemluví. A tak se Murdock pouští do vysoké hry s nízkými kartami, když chce zjistit, co má jeho kamarád společného s místním mafiánem Martinellim, krásnou zpěvačkou Dusty a jejím zavražděným manželem. (Hwaelos)

TO

Bogart pátrá proč kamárád vzal roha těsně před tím, než měl dostat medaili za zásluhy. Pátrá a pátrá a pátrá, na konec se sice pěkně dopátrá, ale mě to celé přišlo trochu suché. A navíc je celý film vyprávěný, takže slyšíme komentář všeho, co na obrazovce už vidíme. Nijak zvlášť mi to nesedlo. Prostě průměrná, koukatelná kriminálka. ()

Noctis

Bogart v další ze svých tipických rolí drsňáků. Dead Reckoning mi přijde dosti podobný veleúpěšnému Noiru Gilda a i přesto, že zde chybí Rita Hayworth, film jako takový obstojí skvěle zejména pro fanoušky Bogarta. Ti ostatní pravděpodobně nebudou tolik nadšení. ()

Han22

Kapitán Murdock pátrá po osudu zmizelého a později zavražděného kamaráda z vojny. Samozřejmě je to zahořklý cynický tvrdák se spoustou vnitřních monologů, samozřejmě potká svoji femme fatale a narazí na povedeného mafiána. Nedá se říct, že bych se nudil (až na poslední melodramatickou třetinu), ale příběh je celkem jednoduchý a ohraný a finání twist jsem tak nějak celou tu dobu předpokládal. Zkrátka takový obyčejný noir, který má do klasiky daleko. ()

Martinka21

Musím říci, že jsem z filmu lehce zklamaná. Od zápletky jsem očekávala více a konec byl opravdu velmi zvláštní = prapodivný happy end. Jediné co mě utěšuje, je přítomnost Bogieho. ()

DoNotCross

Pro začátečníky skvělá příležitost pro seznámení se s žánrem "černého" filmu, dostane totiž všechny typické charakteristiky v krystalicky čisté podobě. Vnitřní monology, hustá atmosféra, cynické hlášky a svým způsobem dokonalá femme fatale, jejíž nepřirozeně hluboký, chraptivý hlas odhaluje hnilobu za andělskou tváří. Pro znalce "noirových" klasik nepřináší vůbec nic nového-a tak se stává poměrně předvídatelným. Přesto jsem byl snímkem pohlcen-ať už za to mohl skvělý Bogie, tajemně děsivá Lizabeth Scott nebo ta temná, hustá atmosféra, která vás nutí vychutnat si tohle dílko jedním, mocným douškem. ()