Reklama

Reklama

Láska na dvě města

(festivalový názov)
  • Hongkong Chun jiao yu zhi ming (viac)
Trailer

Obsahy(1)

Júl 2009. Jimmy a Cherrie sú spolu už 159 dní, nefajčia, ale ani sa veľmi nevídajú, lebo „niekto má veľa práce“. Rozídu sa a odídu do Pekingu, kde si každý nájde nového partnera, no ich cesty sa akosi nie a nie prestať pretínať. V dôsledku spojenia s Čínou a jej silnejúceho ekonomického postavenia sa nevyhnutne vynárajú otázky o ďalšom fungovaní hongkonského filmu nielen ako „vyrobeného v Hongkongu“, ale aj ako „vyrobeného Hongkongom“. Prílev čínskych filmárov a financií, ako aj vyťaženosť hongkonských režisérov a hercov, nedávajú spať mnohým Číňanom. Tento stav sa, pravdaže, netýka len filmu. Pang podáva „počínšťovanie“ Hongkongu ako šarmantnú romantickú komédiu s výstižným humorom nielen pre Hongkončanov. A postrehy o jedle, podnebí a prašnosti má Pang z prvej ruky – pred dvoma rokmi sa odsťahoval do Pekingu. Ak ste nevideli Lásku na dva ťahy, škoda, ale rozhodne to nie je dôvod nejsť na Lásku na dve mestá. Ušiel by vám film, ktorý na Veľkú noc v Hongkongu prekonal tržby Titanicu 3D. (Art Film Fest)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (11)

kikuka 

všetky recenzie používateľa

Puffed, Buffed. In Love. Asi tak. Priznávam, mala som miernu obavu, predsalen, pokračovanie filmu, ktorý bol vtipný práve pre jeho šarm prameniaci tiež z faktu, že ho Pang nakrútil ako "oddychovku" pre seba, ked už nevedel, kam s/z Dream Home. Love In the Buff posúva veci inam. Vlastne je to asi dobrá správa, pre tých, ktorí nevideli Puff, pretože sa tu oslabuje nutnosť poznať precízne predchádzajúce dianie, čo ale nič nemení na tom, že Puff vrelo odporúčam a áno, sú veci v Buff, ktoré budú fungovať lepšie. Cherrie a Jimmy a aj ich priatelia ostávajú, ale najmä, opúšťame HK. Na jednej strane to síce zarazí, predsalen, Pang je Hongkončan ako sa patrí (skoro ako teraz som mu zabudla meno, ale hrá v Pangovej Vulgarii a ja si spomeniem), no tiež to pekne reflektuje súčasnú "čínalizáciu" hongkonského filmového priemyslu, ale vlastne celého Hongkongu. A je tu aj pekne paradoxná situácia - kedy pár rokov dozadu to boli Číňania z "Veľkej Číny", čo prichádzali za prácou do HK, teraz sú to aj HK idúci kvôli práci do Pekingu, ktorý zjavne chce Singapuru a iným ukradnúť a vylepšiť ceduľku "Asian Hub" na "All Purpose Asian Hub". //// Samozrejme, zmena nastala aj vo vzťahu medzi Jimmym a Cherrie, ktorí sa tak trochu rozchádzajú,aby sa schádzali a nevedeli, čo a ako. Love in the Buff, hoci už citeľne premyslenejší film, si zachováva ľahkosť a šarm Puffu a je radosť dívať sa na normálne hrajúcich Miriam Yeung, Shawna Yueho (ktorý ma vydesil v The Second Woman) a tak dalších. Jop, humor, okrem toho univerzálneho, prichádza i v podobe mini cameí a pseudocameí pre "domajšie" publikum, pričom "cudzáci" neostanú na suchu a pár vtipov sa ujde aj priamo im. Mno, a product placement......... o tom by vedel hovoriť Chapman To, na ktorého meno som si nevedela v úvode komentáru spomenúť :-) [HK FILMART 2012/02/19] ()

evulienka3 

všetky recenzie používateľa

Pokračovania to majú vždy ťažké. Očakávania bývajú zväčša veľké a nie vždy to musí dobre vypáliť. Pokračovanie Love in a Puff veľmi nezaostáva za svojou prvou časťou, niečo mi v ňom však už chýbalo. V prvom rade asi tá nápaditosť a ľahkosť s akou bol natočený a spracovaný predchádzajúci film. To čo sa nezmenilo a zostalo stále krásne, je tá užasná chémia medzi oboma hlavnými hrdinami Jimmim a Cherie. Tá je miestami priam hmatateľná. Na tých päť predchádzajúcich hviezdičiek to však tentokrát nestačilo. ()

Reklama

JFL 

všetky recenzie používateľa

Asi to bylo nevyhnutelné, ale přesto nelze necítit zklamání z toho, že nejlokálnější z hongkongských tvůrců současnosti opustil Hongkong. Lze říci, že kdyby to neudělal, nešel by s dobou a trendy svého města, když nyní profesní inteligence přesidluje do Číny. Ale následkem toho z jeho filmu mizí jedna z výrazných složek jeho stylu, a to jejich bezprostřední dějiště, jež je prorostlé do postav, příběhu i jednotlivých peripetií. Ve svém bravurním rodinném melodramatu "Isabela" dokázal, že umí stejně kreativně pracovat i s lokalitou Macau a ne pouze s domácím Hongkongem, nicméně "Love in the Buff", obzvláště při porovnání s předchůdcem "Love in the Puff" prostě působí prázdně a vykořeněně. Na druhou stranu lze také říci, že lokalita je zde přítomná právě svou absencí; přesněji řečeno, že Pang adekvátně popisuje prostor soudobého Pekingu plného hypermoderních designových interiérů i exteriérů jako místo bez lokální osobitosti. Co naštěstí zůstalo, jsou nenuceně a přirozeně profilované postavy, jejichž šarm vynahrazuje nepřítomnost šarmu dějiště. Skrze postavy a jejich popkulturní minulost je nakonec ve filmu, byť nepřímo, ale přesto nadále zastoupen Hongkong. Díky tomu také "Love in the Buff" stvrzuje Pangův lokální charakter a ukazuje, že režisér na rozdíl od ostatních kolegů, kteří šli vstříc vyšším tržbám z Číny, zůstává nadále věrný svým kořenům a svému domácímu publiku. ()

Sennhie 

všetky recenzie používateľa

Velmi nečekaný začátek, jenž mě přiměl u filmu zůstat a těšit se, co nabídne zbytek, jenže co následovalo byl jen řídký patos snažící se o něco "uměleckého", až se to minulo účinkem, ale podle zdejšího hodnocení asi jen u mě. Snímek nakonec skončí očekávaným způsobem. Celkově... dvouhodinová protahovaná nuda. ()

ScarPoul 

všetky recenzie používateľa

Ho-Cheung Pang predstavuje nový vietor na poli žánrového hong kongského filmu. Love in the Puff považujem za veľmi podarenú vzťahovku, neskĺzavajúcu do klišé a vyhýbajúcu sa sentimentu. Vďaka perfektnému strihu a kamere ale odzrkadľuje komplexnosť začínajúceho vzťahu a robí to veľmi prirodzene. Love in the Buff je pokračovaním so sympatickou Miriam Yeung a pohodákom Shawnom Yue. Mení sa mesto, problémy zostávajú. Ako si vzťah udržať, ako sa pohnúť ďalej. A ako nájsť tie správne hodnoty v tom druhom. Znova je tu prítomná silná strihová skladba plná umeleckých záberov, dofarbujúcich rôznorodé detaily, neskôr prezentované z úst hlavných protagonistov a potvrdzujúc status vzťahu a peripetií s tým spojených. Funguje to perfektne. Hlavne kvôli sladkému pozlátku, ktoré ale chutí. A bezprostredného nadhľadu, ktorý na mňa pôsobí dojmom odžitosti. Ho-Cheung Pang svoje postavy pozná a má ich rád. Ženská je rovnocenná na poli sympatií z mužom a sú nám prezentované tak, že ich začíname spoznávať aj my. A ako napísal Adrian, chcelo by to trilógiu. Veľmi rád by som vedel kam ich vzťah bude smerovať. Jedno z tých iných, ale rovnako dobrých pokračovaní. ()

Galéria (57)

Súvisiace novinky

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Kino Světozor hostí od čtvrtka 28. listopadu do pondělí 2. prosince festival asijských filmů Filmasia. Ten se letos zaměřil na hongkongské thrillery a romace a korejské divácké hity. Po třech filmech… (viac)

Reklama

Reklama