A Tribute to Basil Poledouris

(koncert)
všetky plagáty
Hudobný / Dokumentárny
Španielsko, 2009, 47 min

Záznam z jediného koncertu, který skladatel Basil Poledouris ve svém životě uskutečnil. Vystoupení proběhlo na festivalu filmové hudby ve španělské Úbedě v roce 2006, kde se Poledouris ujal taktovky nad mnohačlenným orchestrem. Jedná se o unikátní vystoupení jediné svého druhu, kdy fanoušci a příznivci filmové hudby mohli vidět svůj idol naživo a poslechnout si ztvárnění skladeb jednoho z jeho nejstěžejnějších děl - Barbara Conana. (FIBO)

FIBO

Vcelku raritní koncert, který vyšel do distribuce v omezeném počtu kusů 1200 kopií. Netrvalo dlouho a zaplnil se jím internet (osobně jsem měl tu možnost si koupit originál za nekřesťanské peníze). Pro skalní fanoušky Poledourise je koncert unikátním a docela emotivním pohledem jak na jeho práci, tak i jeho samotného. Vystoupení doplňuje dokument a rozhovory se skladatelem. Existuje příliš mnoho nahrávek a rerecordings Barbara Conana, ale pouze tahle jediná je pod taktovkou samotného autora. Sledovat celé vystoupení je zážitkem samotným o sobě. Bohužel, několik měsíců po vystupení prohrál boj s rakovinou a opustil nás. Nikdy nezapomeneme, maestro. ()