Neil Oliver rozpráva epický príbeh o tom, ako Británia a jej obyvatelia stali za zrodom tisícky rokov starej histórie - začiatkom civilizácie vytesanej z ľadu, kameňa a bronzu. (Arsenal83)

Ant

Výborný dokument o nejstarší historii Británie, kdy UK ještě nebylo ostrovem a rozhodně ne jednou z evropských velmocí. Pravěk nikdy nepatřil mezi mé dějepisné koníčky, ale Neil Oliver mě dokázal svým nadšeneckým přístupem v každém díle tak strhnout, že jsem byla ohromena každou další lebkou a šípem, které se na obrazovce ukázaly. Strhující dokument o tématu, který mě ve škole vždy spolehlivě uspal. ()

Arsenal83

Nie som fanúšik praveku, ale Neil Oliver to dokázal skvelým škótskym prízvukom odprezentovať pútavo. V celkovo deviatich epizódach ide v stopách pravekých ľudí v Británii už od času 5 000 000 rokov pred Kristom, pričom sa prestriedali neandertálci, rôzne opy i homovia, až kým prišiel Homo sapiens len pred 31 000 rokmi. Lepšie sú ale tie neskoršie časti, keď nastupujú Kelti a Rimania. ()

Marty_v.S.

1.série naprosto vynikající, kdyby byl každý dějepisář nebo archeolog takovým vypravěčem jako pan Neil Oliver, vedly by tyto hodiny u studentů jistě v oblíbenosti. Nakonec by to vedlo k tomu, že bychom měli více historiků a archeologů, kruh by se utahoval, až by se zcela zhroutil :-) ()