11-ročný Howie (Chandler Canterbury) a 12-ročná Grace (Annalise Basso) sa stanú outsidermi, keď ich rovesníci vylúčia zo svojho kolektívu v letnom tábore. Obe deti sa čoskoro stanú obeťami zlomyseľného vtipu, keď ich zanechajú nahých na ostrove uprostred jazera. Než aby sa osamotené a bezmocné deti vrátili späť do tábora a čelili tak ďalšiemu šikanovaniu a poníženiu, rozhodnú sa spoločne utiecť. Pri svojom dobrodružnom putovaní prestanú vnímať realitu tak pesimisticky a beznádejne, premýšľajú o svojej budúcnosti a vzniká medzi nimi vzájomné puto, ktoré im pomáha prekonať nepriazeň osudu a spoznať samých seba. (TV JOJ)

lucijelucije

Rodinné, dobrodružné, dramatické a tak trochu proplouvatelné. Svezete se u tohoto snímku vcelku bezpečně, ale ta jiskra nevšednosti trochu scházela. Více měně, jsem tady neviděla nic nového, nic neobvyklého a ani nic temperamentního. ()

peetriss

V sortě amerických rodinných dramat se čas od času objeví nějaké opravdu milé a emočně zasahující "malé velké" dílo. Podobné naděje jsem měl u Standing Up, a ty se naplnily jen částečně. D. J. Caruso se doposud pohyboval v jiných vodách a připadá mi, že si zfilmováním knižní předlohy tohoto filmu přišel jen na půl plynu odpočinkově zaexperimentovat s dosud nepoznaným žánrem. Na svět tak vyšel film, který sice obsahuje mnohé silné okamžiky schopné zasáhnout nebo dojmout, na druhou stranu nejednou nemá problém balancovat na hraně tuctového televizního dramatu typu Hallmark či průměrného dobrodružství typu Disney studia. Celkově se však jedná o dobrodružnou romanci plnou krásných dětských citů, budící sympatie především kvůli líbivým záběrům a výborně obsazené hlavní dětské dvojici. Zejména na Annalise Basso (mám s ní tu čest podruhé) začínám být zvědavý, protože z ní může vyrůst nejen pěkná zrzavá kočka, ale vzhledem k jejím výkonům snad i dobrá herečka, naskytnou-li se jí dobré příležitosti. ()

Prdly_Tatka

Tohle rodinné drama mě velmi příjemně překvapilo. Přiznám se, že jsem od snímku vůbec nic nečekal. Všechny postavy působí naprosto uvěřitelně. Oba hlavní hrdinové jsou sehraní. Všechny záběry do filmu patří, až na začátek, který měl být natočen jiným způsobem. ()

Amper01

Zajímavý příběh o dvou dětech "na okraji společnosti" neboli o dětech, které sociálně nezapadly mezi ostatní. Ostatní tak vyberou pro krutý žert zrovna tyto dva. Oni se ale v tuto bolestivou a trapnou (jsou nazí) chvíli semknou a vydají se na útěk. Sice při něm poškozují ostatní, ale dělají co můžou, aby přežili. Lze je za to odsoudit? Ne... ()

ještěžiju

Mno lehčí podobnost s Až vyjde měsíc čistě náhodná? .. SPOILER .. proč musí být vždy bez rodičů kluk? Ještěže jsem zažil tábory za komárů a tam byly tyto věci limitovány akorát tak na přebírání zásilek a to platilo pro všechny, tak bych tomu šikana moc neříkal! A v tomto filmu jim to dokonce i přes zákaz vedoucího tiše podporovali a ihstruktoři to schvalovali. :-( Film povedený, no nic nového. Pár dojímavých scén se najde. Ale takovýto příběh by měli hodnotit hlavně děti s jedním rodičem, či děti v pěstounské péči, jestli byly někdy na táboře v podobné situaci, nebo se s tím setkaly. Docela se děsím představy, že by se to mohlo v ČR dnes blížit podobnému scénáři. ()

dakarin

Zajímavě a vcelku důvěryhodně pojato. Kluk si vedl velmi dobře, ale i dívka doplnila, čím bylo třeba. Trochu takoví dva malí dospělí v nezvyklé situaci. Jemně přidávám, ale za originálnost, věrohodnost a sympatické hrdiny za 4 hvězdičky... ()

West

Nemůžu si pomoct ale mě se ten film fakt líbil. Mám rád dětské příběhy ,asi protože ve mě něco z dětství zůstane nadobro. Chci se vrátit časem a zažívat dobrodružství, první lásku, první naději.. Za celý film jsem byl několikrát až dojatý čímž přispěla krásná hudba a nádherná příroda. 9/10* ()

Tipko

4 hviezdy dávam za pútavý príbeh o priateľstve, obetavosti a vzájomnej pomoci dvoch mladých ľudí na úteku z letného tábora kvôli problémom. ()

TommyDiamond

Po dlouhé době konečně slušný rodinný film, který mě nadmíru pobavil. Už se nebojím umí vytvořit soucitnou, napínavou i zábavnou atmosféru. Velmi podobné snímku Až vyjde měsíc, kdy děti (dva otloukánci) chlapec a dívka už nechtějí být terorizováni svým okolím a raději uprchnou. Uprchnou do světa, kde jsou sami svými pány a mohou zažít konečně i nějaké to dobrodružství. Dávám jasné čtyři hvězdy ()

pafka

Rodinny prumer, ktery nenadchne, neurazi, nestrhne, ale pozornost divaka udrzi. V televizi k zahnani rodinne nudy pri spatnem pocasi. Do kina urcite nepatri. ()

Lewaso

Lepší průměr tohoto žánru. Vůbec ne plochý příběh a překvapivě citlivý kousek o problémech s dospělými, nedospělými i sa sebou samými. ()

jirkahorn

Nikdy by mě nenapadlo, že ve filmu od D.J. Carusa někdy uvidím v záběru vlajku USA snad jen ve třech záběrech :-) Každopádně hodnocení tohoto filmu je velmi obtížné vyjádřit "ve hvězdičkách", tenhle film si zaslouží komentář. V první řadě zmíním, že výkony hlavních dětských představitelů byly výborné. Zatraceně, za poslední dobu se ke mě dostaly hned 2 filmy s Chandlerem Canterbury (ten druhý byl inspirující Little Red Wagon - 2012). Ani jsem se u filmu nenudil a bavil mě od začátku až do konce. V tomhle ohledu by patřilo filmu hned 5*. A má smysl film vidět. Je v něm ale několik věcí, které mě sice nerušily od sledování filmu, ale zřejmě z tohoto filmu udělají jen jednohubku bez opakování projekce. Problém je v tom, že u dětských herců se prostě vzájemná "chemie" buduje jinak. A buď pak člověk i odpustí, že je film takový blboučký, ale přejíždí nám mráz po zádech při vzpomínce na první lásky (viz. Malý Manhattan - 2005 - s Joshem Hutchersonem), nebo je zahnaný až do extrému (jako Have Dreams, Will Travel s AnnaSophia Robb z roku 2007). Ale na každém z těchto snímků je vidět obrovská zkušenost režijního vedení mladých herců, aby výsledek vyvolal buď důvěru nebo sentiment v divákovi. Což D.J. Caruso zjevně neumí. Chandler je naštěstí i přes svůj věk velmi zkušený herec, takže to celou dobu zachraňuje, ale holčina je tady pořád za takovou uřvanou hysterickou "pipku". Děti jsou děti a chovají se tak někteří, to je buřt, do filmového světa to nepatří. Tím, že mě tenhle snímek pobavil, vyvolal ve mě trochu lítosti nad osudem hlavních hrdinů, ale zatím mě ničím neuchvátil k další projekci, přichází mé celkové hodnocení za 3* a doporučení ke shlédnutí tohoto filmu. ()

kolodej1

docela hezký příběh, který mě celkem potěšil as dětem se líbil. Je znát, že přesto, že to je produkce USA, není to bezduchá slátanina, které se v Americe pro dětí točí většinou, buď typu Sám Doma nebo ty to chlapče (děvče) dokážeš, seš přece Američan. Tohle je ale jiný případ, který spíš naopak řeší outsidery a jejich cestu ven z tohoto údělu. Sice se nedalo přehlédnout, že některé momenty nepůsobily moc realisticky, byl to vkusný příběh a ani častá bolest, tedy nerealistický dětský slovník, který vkládají dětem do úst dospělí, se tentokrát nekonal a působilo to přirozeně. V podstatě se to dá říci o chování děkí vůči sobě. 70% ()

raru

Keď mi došlo o aký film ide,skoro som to vypol(myslel som si,že to je horor),ale nakoniec som to dopozeral a na jedno pozretie to ujde. ()

Atewi

Bála jsem se, že půjde o ten typ filmu, kde jsou deti chytřejší a uvědomělejší, než jejich rodiče/leckteří dospělí. Byla jsem příjemně překvapena a osud Howieho se mě upřímně dotkl, ač jsem to mohla tušit už daleko dříve, než byl explicitně vyřčen. 7/10 PS: Klobouk dolů před hereckými výkony obou hlavních hrdinů. Věřila jsem jim to :) ()

Wolfvater

Moc příjemné na shlédnutí. A nebojte se, žádná slaďárna. Ono to téma je ve skutečnosti velmi vážné. Jen lidi, kteří zapomněli, jaké je to být dítětem, to nepochopí. Je jich hodně. Někdy zapomínají, že nemají dost síly toto vědomí unést ani v dospělosti. Právě pro ně tento film asi není. ()