Záblesky chladné neděle

• angličtina Cold Sunday

V lidech se ukrývají mnohá tajemství. A jedno děsivější než druhé... Na jedné cestě v mlžných a sychravých severních Čechách se během všední jízdy pohádá Tereza (A. Petřeková) se svým přítelem Richardem (K. Rímský) a vystoupí na silnici, kde stávají prostitutky. Zde v rychlosti nastoupí do auta neznámého Adama (R. Jašków), co zde hledal společnici pro svého bratra Martina (J. Plouhar). Chtěl totiž nalézt, dívku, jež by na dnešní rodinné oslavě dokázala udělat dobrý dojem. Tereza jej zaujme a nabídne jí několik tisíc, za předstírání, že je bratrovou přítelkyní. Dívka, jež je ráda, že uprchla před umanutým Richardem, přijímá. Zaveze ji tedy za svým bratrem do odlehlé vilky na vesnici a již během příjezdu se jí něco nezdá a začíná být nervózní – není to ani tak ponurým domem či odříznutím od světa jako spíše samotným Martinem, o kterém má mnoho pochybností. Adam však vzápětí odjíždí a nechá Terezu a Martina o samotě… (Česká televize)

boshke

Jsem rád, že jsem na CSFD projekci vyrazil, neb tento unikátní počin by mne určitě minul. Neskutečně stupidní, pitomý film. Zřejmě nepříšernější filmová hudba, co jsem kdy slyšel, trhající uší pokaždé, když zazní. Trapná hra na uměleckost prostřednictvím kamery a zpomalených záběrů. Jeden herec obklopený neherci, bohužel ve vedlejší roli. Co však film neskutečně zvedá, je nechtěná vtipnost. Většina sálu zachovávala z mně neznámého důvodu dekórum, ale jak jsme se začali s kolegou hijackerem nepokrytě chlámat, lidi kolem sebe jsme celkem strhli. Žraní jablek na střeše auta (ač byla hnusná). Zřejmě nejotravnější telefonní vyzvánění na světě. Dora v rejoice-kách. Hustění staré ukrajiny a následná jízda v botách na jehlách. Schovávání ukrajiny trsem trávy. Dorino "Do píči", když píchla. "Kdo stojí o její posraný vajíčka?" - "Já. Mám hlad." No prostě komedie. Šílená. A asi nejnezapatovatelnější název filmu v dějinách. Škoda toho vážného konce, na pět to mělo rozjeto dobře... 80% ()

Master19

Na co jiného se podívat v podvečer chladné neděle. Začátek vypadal celkem nadějně, ale pak se začalo moc mluvit a tempo šlo dolů. Také soustředění, protože některá místa vyžadují minimálně povytažení obočí, jiná spíš lehké zvolání WTF? Konec je každopádně docela dobrý, pokud to spojím s netradičními exteriéry horního Labe, hezkou prdelkou Adély Petřekové a těmi pár chtěně/nechtěnými vtipnými momenty, pár hvězdiček tu být musí. ()

aluna

Pitomoučkej film a nenáročná zábava - tak lehká jako pouze-společnice! Dorka (předpokládám, že slečna má jméno odvozené z Angličtiny). Šílená atmosféra pobavila, je to místy až zabijácky vtipný a i když vysvětlení a konec jsou, jaký jsou, já si nemůžu pomoct, ale mně by na 3 hvězdy asi klidně stačilo, kdyby tam Plouhar hodinu a půl jen tak stál a házel ty svý mord pohledy. Lopatou i bez ní. ()

dopitak

Nejpodivnější český film roku, zcela jistě. Nemůžu se rozhodnout, jestli hudební motiv, scénář a některé herecké výkony považovat za dobré nebo špatné. Líbí se mi lokalita, konečně má někdo odvahu natočit film u potoka, v sadu, na odpočívadle u dálnice (mezinárodní silnice). Na druhou stranu, scéna předcházející rozbíjení vajec, ve které se Dora hádá s Martinem, a taky dialogy u zpovědi přes dveře, to je hrůza. Adéla Petřeková asi není kopyto, ale tahle postava jí úplně nesedla. Atmosféra chladu, vlhka, plísně a strachu je ale dobrá, co by za ní renomovaný Juraj Herz u svého propadáčku dal. ()

Big Bear

Tak o tomto filmu jsem vůbec nevěděl, že existuje a byl pro mne velkým překvapením. A řekněme rovnou, že milým. Po delší době jsem zase shlédl český film, který bavil, držel v napětí a pokládal nové a nové otázky. Dějová linie je skvěle vykonstruovaná a divák vůbec netuší zda sledovaní hrdinové jsou ti zlí, nebo naopak ti dobří a možná i oběti... Vše se odehrává kdesi na severu za pochmurného podzimu plného mokré trávy, spadaného listí a mlh. Až v poslední den filmu vyjde slunce a v ten den se divák dozví jak vše vlastně bylo a jak je to celé geniálně jednoduché! Jak je vidět, se zručným režisérem, dobrým scénářem a jen deseti herci se dá natočit skvělý napínavý thriller, který mi lehce připomenul severské snímky. Je pravdou, že Adéla Petřeková občas ujela, ale i tak to bylo velmi dobré a já dávám filmu 3 tisícovky. * * * ()

• Natáčelo se v krajině Labe a Českého Středohoří. [Zdroj: zableskychladnenedele.com] (hippyman)
  • O snímek se nemálo zajímal zahraniční odborný časopis Kameramann, a to jednak proto, že se na něm podílel Armin Dierolf (oceňen cenou nejlepší kamera na festivalu Sehsüchte 2009), a krom toho byly některé scény natočeny s prototypem kamery PS-Cam X35. [Zdroj: zableskychladnenedele.com] (hippyman)
  • Snímek do koprodukce odmítla jak Česká televize, tak i TV Nova, jež požadovala účast svých seriálových herců. Do akvizice si snímek vzala televizní stanice Nova Cinema. (chelseaman22)