Desaťročná Charlie sa so svojimi rodičmi (Zac Efron a Sydney Lemmon) od narodenia neustále sťahuje z miesta na miesto. Kočovný spôsob života ju neuveriteľne rozrušuje, ale jej rodičia nevedia, ako ju inak ochrániť. Charlie je “iná”. Na zapálenie vecí nepotrebuje zápalky ani zapaľovač, stačí, keď sa rozhodne, že majú horieť. Horšie je, že svoje schopnosti nedokáže úplne ovládať, a keď je rozrušená, môže byť skutočným nebezpečenstvom pre seba aj svoje okolie. Tajná vládna agentúra, ktorá sa špecializuje na vyhľadávanie a kontrolu podobných výnimočných ľudí, ide samozrejme po Charlie, a preto je rodina neustále na úteku. Stačí jeden malý incident, aby sa Charlie dostala do ich hľadáčika, a nie je ľahké sa z neho dostať. Okrem toho sa títo ľudia nehanbia používať násilie, dokonca ani vražda pre nich nie je veľkým problémom. Proti sebe však majú zúfalých rodičov, ktorí sú ochotní obetovať čokoľvek, aby ochránili svoje dieťa, a dievča, ktoré naozaj nechcete rozčúliť, ak nemáte na sebe hasičský oblek. (CinemArt SK)

Giovanni

Mně se to líbilo. Čekal jsem míň, než jsem nakonec dostal. Hudba perfektní (retro jaxviň) a děvčeti jsem její roli 100% věřil. Za mě super. ()

Meraxes

Očakávania neboli vysoké, ale vlastne to dopadlo ešte horšie než som čakal. Krátka stopáž vôbec nedokázala pokryť Kingovu knihu a tak je značne cítiť, že tam toho veľa chýba. Charlie sa za jednu noc posunie od neschopnosti ovládať svoje schopnosti na superhrdinku a jej záverečné rozhodnutie je absolútne nedôveryhodné. Vývoj ktorým si prešla, by ju k ničomu ani len trochu podobnému nedoviedol. A napriek tomu, že je dej takto vykuchaný sa to značne vlieklo. Vizuálne efekty sú mizerné, tu je značne cítiť nedostatočný rozpočet, čo sa prejavuje hlavne veľakrát veľmi nepresvedčivými ohnivými scénami či spáleninami na obetiach. Herci nemajú čo hrať, dialógy sú umelé a miestami aj blbé. Niektoré hlášky ma vyložene pobavili, napriek tomu, že mali byť vážne. Jediné, čo treba naozaj pochváliť je hudba, tá je skvelá, to je ale strašne málo. Za návštevu kina by to rozhodne nestálo, takže som rád, že som nakoniec nešiel. 2* 37% ()

Fakof odpad!

Na tento film som fakt nechcel ísť ale dotiahla ma frajerka. A presne takto vyzerajú filmy, ktoré vyberá frajerka. ()