Na-mi má na prvý pohľad dokonalý život hrdinky z telenovely. Má krásny byt, úspešného muža, nádhernú dcéru. Že by však bola skutočne šťastná, sa povedať nedá. Možno aj preto sa podujme splniť prianie kamarátky zo školských čias, aby dala znovu dokopy „dievčenskú skupinu“ Sunny pomenovanú podľa piesne Bobbyho Hebba. Nová „misia“ je pre ňu únikom z rutiny do úžasných 80. rokov. Rokov, v ktorých žila Južná Kórea povstaním v Kwandžu, prvým odporom proti vojenskému režimu. Rokov, v ktorých bolo úplne najdôležitejšie mať kamarátky, tašku Nike alebo Adidas, vedieť sa biť a kreatívne obmieňať nadávky a urážky vrhané na nepriateľské dievčenské gangy. Kombinácia retro atmosféry, detského pohľadu na významné domáce dejinné udalosti, vyvažovanie sentimentality humorom podľa osvedčených a stále platných pravidiel a famózna Shim Eun-kyung ako malá Na-mi vám dajú zabudnúť na to, čo o histórii, móde a slangu tejto krajiny neviete. Sunny ich prepája s univerzálnymi detailmi vzťahov a spomienok tak, že si nájde divákov snáď všade. Veríme, že aj u nás. (Art Film Fest)

Radek.SCH

První korejský film, kterému jsem dal 5* (a to jsem jich už viděl 60). Asi hlavní důvod, proč se mi to tak líbilo, že to bylo nejmíň korejské ze všeho, co jsem ze Země jitřního klidu viděl. Žádné melodrama, žádné potoky slz, prostě vkusně napsané a zahrané. Takové Pelíšky z Koreje. ()

Moiraine

Na začátku jsem úplně nevěděla, co čekat, a byla jsem na konec opravdu příjemně překvapená. Tenhle film zanechal příjemný dojem a pár nezapomenutelných scén. Komediální části tu fungují opravdu výborně a já se nasmála jak už dlouho ne. A na druhou stranu scény, které mají být vážné tak opravdu působí, že jsem až zapomínala, že jsem se před chvílí smála. Škoda jen, že mám tendence se ztrácet v korejských jménech a tady jsem si ke každému musela přiřadit navíc i dva obličeje. Holt se nedá nic dělat a budu se na to muset podívat znovu:) ()

Weyden

Zanedlouho po začátku filmu se objevila kamarádka hlavní postavy a hádejte, co měla. Správně, rakovinu. Představa, že budu sledovat víc jak dvě hodiny dalšího korejského dojímání, na které jsem už upřímně alergickej, mě pekelně vystrašila a už jsem začal přemýšlet, na co se podívám jiného. Nakonec jsem u Sunny vydržel a mile mě překvapilo, takže stále uvažuju i o lepším hodnocení. Film je sice totální babárna (na mě až příliš) a má nějaké ty minuty navíc, ale režijně a místy i scénáristicky je skvěle zpracovaný a nápaditý, není to žádný doják, ale naopak velice příjemně pozitivní film, místy až šílený, kdy mi trochu připomínal japonskou ujetost Pod vlivem lásky. Zasmál jsem se, sympaticky obsazené a zahrané... Rozhodně nelituju, že jsem to viděl (navíc v delší DC verzi). ()

wege

Nikdy jsem u žádného filmu v jeho průběhu jako na sinusoidě nepřemýšlel nad odpadovým hodnocením a za pár minut nad velmi vysokým. Ještě teď, když to píšu, nevím, kolik hvězd tam prsknu. Jednu chvíli je ten film neskutečná sranda, pak hodně dlouho ne, jednu chvíli je to hodně chytré a hodně k přemýšlení, když to vzápětí zabijí něčím úplně šíleným. Moc se mi libí ta sebereflexe představ a snů do budoucna v konfrontaci s pozdější realitou. To je to poselství, které si z filmu beru já. Zároveň mi přijde škoda, že podobou „partu“ jsem na střední neměl já. Kluky ze střední (ano, byli jsme samí kluci) jsem většinově pak už neviděl, v podstatě nikdo nebyl z města školy a byli jsme rozlítáni fakt daleko, intr, daleké každodenní dojíždění. Vídávám pravidelně jednoho, nepravidelně tak tři. Myslím, že podobně to máme všichni. Sakra chce s tím něco udělat. ()

boombang

No a vám se to jako líbilo? Vám se ty holky nepletly? ¨Po delší době jsem si dal zase Koreu a byl jsem zklamán. Takhle to dopadá, když se člověk na něco těší až příliš. ()

RigorMortis

Kórejské komédie mám naozaj rád. No kým napríklad pri Jeulgeoun insaeng som sa fakt dobre bavil, tu som sa občas zasmial a to bolo všetko. Možno ma to nechytilo aj preto, že tunajšie osadenstvo bolo čisto ženské, ktovie. Komédia, ktorá neprekvapí, no ani nesklame. ()

Sennhie

Tak výborně a od srdce jsem se dlouho nezasmál, místy až mi slzy tekly. Potrhlost, vtipnost a roztomilost spolužaček ze střední je ve filmu skvěle vyvážena dramatičností a vzpomínkovostí těch samých, ale už dospělých spolužaček. Název filmu neskutečně sedne, snad poprvé v historii, kdy popisuje, co budete cítit při jeho sledování a jak si jej ještě dlouho po jeho skončení budete pamatovat. ()

Kapikova

No…prostě mě ten film donutil chtít si natočit stejné video, jako ty cácory v něm. Na první pohled je to nevinný film, který ale dokázal obsáhnout mnohem víc, než je na první pohled patrné, a to v zábavné, dojemné a lehce stravitelné podobě. A to za skvělého hudebního doprovodu hitů 80 let, které nenuceně proplouvají celým filmem. I pro náročnější diváky se jedná přinejmenším o příjemný odpočinek s dostatkem komických i srdceryvných momentů. Nemůžu se dočkat, až si to pustím v letech, v jakých byly dospělé hlavní hrdinky. Myslím, že si ten film užiji ještě víc a třeba mě pak taky donutí vstát z křesla, pro jednou se vykašlat děckám na večeři a vyrazit s kámoškama ze střední mlátit mladé spratky v parku. ()

pierre9

Filmy, kde je jednou z hlavných postáv zomierajúci človek zvyknú citovo vydierať a bývajú často až gýčové. Sunny sa to netýka, teda gýču trochu áno - v podobe gýču danej doby, ktorý dopĺňa vynikajúco poskladanú mozaiku vážnejších, ale hlavne zábavných situácií. Úplne rozumiem, prečo mal v Južnej Kórei tento film taký úspech. (Art Film Fest 2012) ()