Kusko.t2

Rozsiahly dokument Larryho Wessela rozdelený na 3 DVD disky (DVD1 - Lemon Grove, DVD2 - San Francisco, DVD3 – Denver), biograficky mapujúci život undergroundovej legendy menom Boyd Rice a jeho kapely NON, sa počas štyroch hodín snaží obsahovo zamerať nielen na kontroverznú ikonu, ale aj na pozadie a vtedajšie rozpoloženie kultúrnej, politickej a spoločenskej moci formujúcej Boydov charakter. Alebo to on formoval svoje okolie? Na to nech si urobí názor každý sám. Blízke osobnosti ako Charles Manson či Dr. Anton Szandor LaVey a iné..., sú len dielčími kúskami v skladačke v inak bohatom živote, ktorého tvár sa mení rovnako tak ako masky Boyda Ricea. Keď sa nad tým tak človek zamyslí, tie štyri hodiny strávené pri sledovaní histórie popovej a experimentálnej kultúry Ameriky za posledných cca 50 rokov zas nie je taká veľká nálož prihliadnuc na to, že sa nakrútilo pri výrobe vyše 200 hodín materiálu a zhruba 6 rokov trvalo, než sa dokument vôbec dokončil. Pre niekoho horká, pre iných sladká malina „Iconoclast“ čaká len na ochutnanie. TASTE IT! ### „Môj život“, hovorí Rice, „je svedectvo o tom, že ak máte štipku kreativity a určité množstvo naivity v tom, čo je a čo nie je možné na tomto svete, môžete dosiahnuť čokoľvek. Moje obrazy sa vystavovali v New Yorku aj keď nie som maliar, napísal som niekoľko kníh aj keď nie som spisovateľ, vyprodukoval som niekoľko hudobných nahrávok za posledných 30 rokov aj napriek tomu, že neviem čítať noty a hrať na žiaden hudobný nástroj. Podarilo sa mi nejako spraviť kariéru v oboroch, o ktorých nemám ani páru a nemám na ne kvalifikáciu.“ ()