Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

Caravagio

Veľmi príjemný a pre mňa prekvapivo dobrý snímok. Nechýbalo napätie, akčné scény, ale hlavne to malo dej a bolo to veľmi dobre zahrané. Takže šup s ním do mojej filmotéky a určte sa k nemu niekedy vrátim. ()

pretorij

Toz torchu pohadka mno. Trochu vic. Ale bavil jsem se. Necekal jsem rozebirani americkeho etosu dnu nezavislosti a to se mi podarilo. Ani jsem necekal super efekty (pozustatky zavislosti na sci- fi) a to taky vyslo. Zajimavy pribeh. dobre natocene a Farrell nezklamal. Ne, ze bych patril mezi jeho fanynky, ale tohle se mu povedlo. Prijemna podivana na klidnejsi nenarocny vecer. ()

Laslo

Síce zo začiatku trošku neprehľadný dej, ale postupom času zrozumiteľný. Film má slušný spád, kvalitných hercov. Len tak ďalej. ()

mpet

Docela povedená akční romance, která nijak neurazí, ale nijak zvlášť nenadchne. Hlavní dvojice byla docela fajn, ale hlavní záporák mě prostě nesedl. Prostředí i atmosféra filmu byli ponuré a myslím, že se k tomuto filmu perfektně hodily. Jediné co mi opravdu vadilo byl místy rozpačitý scénář. Některé scény mě připadli, jako že je tam chtějí mít, ale vlastně neví proč a co v nich mají vůbec dělat. Čímž mě celkem pokazili dojem z filmu. Jo a nic ve zlém, ale dvě hoďky jsou vážně moc na takový to příběh a s takovým zpracováním. Dead man down určitě stojí za shlédnutí, ale maximálně jednou a dost, není to zkrátka film, který bych si pustil znovu. ()

ProchySBK

Na tomhle filmu neni nic špatně! Dneska mi nejde moc psát a tady je toho tolik dobrého, že bych určitě na něco zapomněl. Plnej knedlík! ()

Bednobuch

Dost slabý. Opět zajímavý příběh, ale to zpracování. Je tam pár zvratů, které mě zaujali. Pár slušných přestřelek. Ale jinak dost zdlouhavé. Aby jste měli dobrý pocit, tak na konci dvouhodinového filmu je jedna z těch mála přestřelek. To mě nezmátlo. Jinak je to ztráta času. ()

galfaroth

Rambo, do pekla a zase z5, aneb Comando v novém kabátě. Příběh zajímavý - potkali se dva (ne u Kolína). Ona, kráska a zvíře v jedné osobě s pomstou na srdci, on, no prostě ON s pomstou také na srdci. ON pro mě nezabil, já ho miluju. ONA mi neposlala dopis, já ji miluju. Pokud je tohle definice lásky, tak se musí víc jak 90% světa milovat, tak proč jsou ty rozvody? Teď vážně, nebo ne?!? Zápletka je opravdu originální - lovil jsem ve své databance dřívější výroby zvané mozek podobný scénář a nenašel, takže +1* a za herecké obsazení a herecké výkony +1* nad průměr. Co mi film malinko zkazilo je nereálnost - sám vtrhne do domu plného dvou gangů, kteří si rozhodně nemají náladu povídat a ON si odnese pouze šrám na hlavě. Šrám, který si udělal sám, když auto velmi umělecky zaparkoval do sklepa. Po takovém pádu by byla v mrákotách i figurína z Euro NCAP. Za to nemůžu dát víc jak 4*. Každopádně je to mezi akčními filmy jeden ze zdařilejších kousků a stojí za shlédnutí, minimálně za to jedno. ()

lupik84

Chtěl jsem dát za čtyři, ale nakonec za tři. Tyhle kriminálky už mě totiž začínají nudit. Jediný, co mě bavilo, bylo, jak Viktora jeho parťák postupně odhaloval, aniž by věděl, že Vik je tou škodnou :-) ()

floppy4

Sedy primer, ktory nicim neprekvapil a neoslovil. Skor ten Farelov sterilny xicht a tie zle dialogy medzi nim a zjazvenou francuzkou boli na nevydrzanie. Ona este ako tak dobry vykon ale on katastrofa v kazdom jednom filme je furt rovnaky. ()

zimi

Moc dobrej film a hlavně proto, že nikdy nevíte co bude následovat, nevím co mi chybí k 5*, ale moc toho nebude! Mohu jen doporučit!!! ()

Milan-K

Lehká, ničím neurážející gangsterka, která se spíš než "akčňák" tváří jako drama. S romantikou se to zde také nepřehánělo, takže JO! Skoro bych dal **** ()

neowhiterabbit

Velmi kvalitní thriller, který jsem dlouho odkládal, protože žádnou velkou váhu jsem mu nedával, ale Colin F. překvapil. Nebo vlastně nepřekvapil, zahrál na jedničku, jeho "sousedka z okna" jako by vypadla hlavní herečce z Muži, kteří nenávidí ženy....A ono opravdu, Noomi Rapace, odteď už si ji budu pamatovat, též skvělý výkon, Skandinávie nám umí ukázat výborné herečky. Takže rekapitulace = fajn mixík děj, skvělé herecké výkony, film by filmomaniakům neměl uniknout, jako se to málem stalo mně :-), temná atmosféra dobře provedená ..... ()

lineker

Chtě nechtě se mne nabídlo podobenství s Drive a chtě nechtě Dead Man Down z toho vychází jako nedospělý bratříček velkého zkušeného a hlavně charismatického bratra. Colin a Noomi je to nejlepší co si z filmu lze odnést, vše ostatní pro mne zůstalo něčím co bude velmi rychle zapomenuto. A romantický podtext, kde láska prochází přes hlaveň osmačtyřicítky ve mně vzbudil spíš lehký úsměv než zajímavou dějovou linii. ()

danny79

Scenar byl troche kostrbaty, trochu prekombinovany, drobne nelogicnosti, nektere zbytecne sceny, malo akce, nefungovala dostatecne chemie mezi C.Farellem a jeho partakem. Zaverecna scena jasna od zacatku. Dobre herecke vykony Farella a N.Rapace film drzi na prumerem. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (viac)

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (viac)