Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

Bragi66

Dánský režisér Niels Arden Oplev si přizval švédskou Noomi Rapace, která má svoji zjizvenou tváří a duší přispět k popsychologičtění akčňáku s také vnitřně zraněným mstitelem Colinem Farellem. Kdo hledá řízné akce bude asi zklamám, a ani závěrečná přehnaná řežba ho asi neuspokojí, přesto se na to dá dívat. Hudba (Jacob Groth) k tomu docela pásne. ()

futislav

Solidní akce i děj, jedna hvězda dolu za některé zfušované scény, kdy od hlavní létají jiskry při použití slepých nábojů, tradiční chyba odhození těla výstřelem (když ono to vypadá tak efektně, že), když někoho vyhodíte ze třetího patra s kabelem kolem krku, tak se ta hlava zcela jistě utrhne od těla atd. Ale má to švih i napětí. ()

NOX.DEL.RIO

HVĚZDA ZA LOKACE NATÁČENÍ. JINAK HERCI NA HOVNO, DĚJ VO NIČEM, NUDA ŠEĎ PÓVL. O LOGICKEJCH LAPSECH ANI NEMLUVIM. HLAVNĚ, ŽE MÁ REŽISÉR TŘI JMÉNA, PŘIJMENÍ RUSKÝ - ASI PROTO, JE DÁN:)) SHIT! KVALITATIVNĚ ŘADIM NA ÚROVEŇ REKLAM S VOJTOU KOTKEM A BABICOVEJCH DOBROT. ()

Blade87

Zajímavé od začátku, napínavé až do konce. Scénky mezi Farrellem a Rapace jsou jako vystřižené ze života a né z péra scénáristy. Během filmu jsem si nešel ani JEDNOU zakouřit a to už je co říct. ()

Mana

Hodit kočce psí kost a čekat jak si s ní poradí. "Novodobý James Dean" si s ní poradil, ovšem pohledem diváka je ta skutečnost přesto úsměvná. Ale konečně poutavý a nepředvídatelný thriller s vkusnou mírou akce. Noomi Rapace skvělá, Colin Farrell spíše ne uvěřitelný. Přesto **** ()

Googooplexer

Hrozivá akčná nuda. Len posledných asi 20 minút sa dá nejako prečkať, inak stále treba rozmýšľať, či budú mĺkve pohľady dlhšie alebo len dlhé, či dialógy naberú šťavu alebo či vôbec budú. Kolin tu sústavne vyzerá, akoby rozmýšľal, či je Númi naozaj príšera alebo či sa mu na ňu oplatí v karavane skočiť ako na Anželinu. (Tu je namieste poznamenať, že patrí medzi mojich obľúbenejších ochotníkov) Tento film však nevyšiel nikomu a najmenej hercom, dramaturgom a scenáristom. Hudbu vraj robil Jákob Groth, bohužiaľ nič také ako hudobnotanečnofolklórnu podporu príbehu som si nevšimol, úplne nevýrazná, dokonca ani len titul "slabý podmaz" alebo "sprievodná" si nezaslúži. Len tie pohľady. Tie pohľady! Malo sa to volať "Ako László a Beatrice kukali až sa úplne vykukali". Terrence Howard a jeho hlas, to je jediné, čo zdvihne divákovi adrenalín. No a "strašne nadmieru" asi štyrmi jazvičkami zohavená Noomi a jej následné psychické problémy, to je naozaj komediálna záležitosť. A ešte: obsah od JAMBA berte s rezervou. ()

PORTER44

Průměrný akční thriller s obehraným příběhem,zabijou mu rodinu a on se od nich nechá najmout a přitom chystá celý film pomstu.Průměrné akční scény s bežnými efekty. ()

dogzila

Takže predsa sa dá zo skutočne slabého jednoduchého príbehu natočiť výborný thriller. Počiatočné zmätené sekvencie sa vyjasňujú až do strhujúceho finále. Výborný melancholický výkon C.F. doplnila N.R., ktorej roly trochen spečených postáv super pristanú. Jediná slabinka pre mňa bol nevýrazný bukvičák Alfons a albánska mafia nastajlovaná ako černošský raperský gang :))) ()

hujerita

Páčilo sa my to. Nebolo to až také stupídne, akčné scény gut, aj keď v podstate o ne nešlo. Colin Farrell a Noomi Rapace tiež absolútne super, akurát my tam fakt vadil Terrence Howard. Ten záver si mohli tiež troška iný vymyslieť a nie ten klasický. Inak fakt že jo. ()

Montmorency

Idea filmu proč ne (osvědčilo se to přece už mnohokrát), ale tohle je nudný běh na dlouhou trať, kde se nic neděje, až posledních 10 minut pomstychtivý maďarský inženýr vymlátí dva gangy, Rapace (jejíž prkenné neherectví bylo zajímavé v Mileniu, ale v jiných rolích je otřesná, pořád se tváří jak znásilněná lesba) se svým ''znetvořeným'' obličejem a srdceryvnou story (pár sotva viditelných jizev a všichni na ni tlemí, jako kdyby měla jednu ruku a tři nohy) slabota, vsuvka s francouzskou maminkou tam třeba byla proč ?.....No prostě nám chtěl dánský režisér ukázat, že i přistěhovalci v NY nejsou žádný Béčka a ví, vo co jako gou :-) ()

RonnieR

"Líbilo" a veľmi! Herecky nadpriemerné, scenár trocha stupídny, režia presná. Potešil po dlhej dobe Salieri F.Murray Abraham...75%. ()

Ruprecht1.

Když někoho chcete zabít, udělejte to pořádně. Jinak to dopadne jak v tomhle filmu :). Dějová linka s Rapace moc dobrá a ukázala, jak je to v dnešním světě. U nás to obzvlášť v těchto dnech připomíná jedna kauza se sražením autem :). Jinak skvělý temný thriller. 70%. ()

sigiq

Na dnešnú dobu prepchatú filmami nič výnimočné,bežné klišé,nudné a neodpustím si poznámku na záber objavujúci sa snáď v každom pomstichtivom amer. filme ,neskutočné citu rvúce video z rodinkou na ,ktoré sa pozerá zdrvený hrdina,slabý film. ()

bonscott

osobní hodnocení filmu by bylo vyšší, kdyby to mj. neshodily nereálné akční (střílecí) scény, při kterých je Colin neprůstřelný. ()

xray0045

Thiller s davkou romantiky nebo romanticky film s prvni akcni zapletky? Asi ani sam Oplev si nebyl jisty. Nicmene to funguje, Pribeh dvou ruznych lidi touzicich po pomste, ktera je nechtene dokaze sblizit. Romantika u ktere holky nebreci a mozna prave proto nerusi samotny film, zadne preslazene cukrbliky. Mlcenlivy Colin a ohavne krasna Noomi spolu ladi. Moc mi tahle dvojice dohromady nesla, ale oba zahrali velice slusne. Jednu hvezdu pridavam za zaverecnou pisnicku od ZAZ. ()

1900petr

Výborný filmový kousek. Film nás drží po celou dobu v takovém příjemném napětí. Scénář je naprosta klasika - Pomsta bude sladká a hlavní hrdina si ji chce vychutnat, jenže až moc a to je ten důvod proč dávám 4 hvězdy. Kdyby likvidoval bandu, která mu zavraždila rodinu tak nějak hezky postupně ,ale on né on musí zlikvidovat všechny najednou. To se mu sice povede, ale né stylem jaký si představoval (bomba), ale stylem Sylvester Stallone aliaz RAMBO .Pozabíjí celou bandu sám (s pomocí auta a samopalu ) , oni se nemohou trefit = jejich smůla. Toť kaňka na jinak povedeném filmovém kousku. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (viac)

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (viac)