Victor (Colin Farrell) je pravou rukou kriminálního bosse jménem Alphonse (Terrence Howard), jehož gang se právě potýká s problémem. Někdo totiž systematicky zabíjí jeho členy a dokonce vyhrožuje samotnému Alphonsovi. Po stopách neznámého útočníka se vydává Victorův přítel Darcy (Dominic Cooper), který cítí šanci zavděčit se Alphonsovi a postoupit v hierarchii organizace. Uprostřed toho se Victor seznamuje s Beatrice (Noomi Rapace), tajemnou Francouzku, která žije se svou matkou, Valentine (Isabelle Huppert), ve věžáku kousek od Victora. Oba si nesou svá tajemství, oběma život uštědřil tvrdé rány a oba mají své důvody toužit po pomstě. Ale teprve vzájemná přitažlivost a vášeň jim dodá sílu uskutečnit krvavý očistný plán odplaty. (Bontonfilm)

ragtime

Režisérovi Oplevovi sa darí hlavne jedna vec. Vyvolať v nás vzťah k hlavným postavám a dostať sa im dostatočne pod kožu. V tom mu notne dopomáhajú Noomi a Colin, ktorý hrá podobný typ role už niekoľkýkrát a stále nenudí. Čerešničkou je grandiózne finále. ()

james11

Akce trochu na styl The Departed, i když trochu víc osobní. Té romantické části bylo ale trochu víc než bych považoval za nutné a být to na mě, úplně bych jí vynechal :). Balancuje to na 70%, ale díky konci se 4 hvězdy dát nebojím. ()

patrik15

Skvělý thriller s perfektní atmosférou, doplněný o špetku romantiky. Herecké osazení je skvěle laděno a jde vidět, že si to hraní užívají, ale zajímalo by mě, zda se hlavní hrdina usmívá ve skutečnosti tak často, jako ve filmu. Nadchl mě hlavně soundtrack, který je načasován tak, aby diváka vtáhl do scény ještě více. Příběh velmi dobrý, dlouho jsem nic takového neviděl a chybělo mi to. Když to shrnu, tak je to dost solidní podívaná, při které málokdo spustí oči z obrazu. ()

Mark1983

S dějem filmu jsem byl spokojený.Akorát jsem po pravdě řečeno čekal o n ěco více akce,kterou trailer slibuje,ale v žádném případě se nejedná o odpad.Přesto se jedná o filmový průměrný film,ke kterému,myslím,se občas vrátím,jelikož je docela zajímavý. ()

fabregas1

Dead Man Down není nic originálního a nepřináší nic nového, za to určitě vyniká svým ponurým vzhledem a pokud se necháte unášet pomalu plynoucím tempem a budete si užívat jeho stylovou komorní atmosféru, můžete být spokojeni. ()

Pickardino

..dalo by se rict, ze jsem az skoro do konce filmu potichu temer hykal nadsenim. Uveritelny Farrell, prkennost pani Rapace v zasade jeji postave pomahala, podivne nejista romanticka linka (..was the dress a mistake?) a relativne poutava zapletka.. s naprosto nelogickym odjezdem metrem do zapadu slunce.. wtf?! ()

Cernunnos

Pútavý dej, pri ktorom som nepocítil potrebu urýchliť asi ani jednu scénu, Noomi Rapace veľmi precítene hlavne v tých romantickejších scénach, Colin skvelý ako vždy, Terrence sa mi zrovna na bossa akejsi kvázi mafie nehodí, ale zahral to docela slušne. ()

Hannibal

Tak jo ,ačkoli Colin Farrell nepatří mezi mé nejoblíbenější herce tak musim říct,že tento film se poved jen díky tomu ,že to nebyl přeplácanej akčňák žádný honičky fakt dobrý. ()

Allein4

Colin Farrell opět v roli východoevropana. Ony mu ale takové role vskutku sedí. Jedná se o klasický akční krimi film, ale v takových případech spíš než o nápad jde o zpracování. A to bylo velmi kvalitní. ()

Bluerider

Film ke kterému mám rozporuplný vztah. Scénář je podivný a řada scén jako by patřila do nějakého jiného filmu, herecké obsazení problematické (oceňuji ovšem drobné role Isabelle Huppert a F. Murray Abrahama). Kladnou bilanci snímku zachraňuje jeho působivá vizuální a zvuková stránka a především je zde výrazná chemie mezi hlavními postavami, které zárověň reprezentují nejlepší herecké výkony. Pomalé sbližování obou osamělých lidí žijících jen myšlenkami na ztráty, které utrpěli, a pomstu, která má snad utišit jejich bolest, je hlavní osou celého filmu a režisérovi i oběma protagonistům se podařilo podat je civilně a uvěřitelně (o to nevěrohodněji pak působí "mafiánská" linie příběhu). ()

NeverEver

Velmi dobre natoceni thriller noir. Clovek se sice moc nenasmeje, ale ani nenudi. Vsechno vypada realisticky a uveritelne. Asi to nebude patrit mezi moje oblibene filmy, protoze jakmile jednou odhalite zapletku, film pro vas ztraci na atraktivite... protoze krome samotne zapletky a zvedavosti "jak to k certu cele dopadne" nema co nabidnout. Velmi solidni 3*. ()

Mr.Raven

Ja ti nevím Karle, to fakt nevedia natočiť v tej amérike nič originálne ? To Vám vážne stačí ľudia, nechať sa nakŕmiť takýmto klišé blivazjom, založeným na: 1. Súcite k postave ženy, ktorá je "zohyzdená", (no napriek tomu je krajšia než tri štvrte americkej populácie)... 2. Súcite k hlavnému hrdinovi, ktorý sa dovalí z maďarska, kde podľa režiséra je furt ešte povinná vojenská služba, (v ktorej dostávajú mladí madarskí vojačikovia do rúk najmodernejšie zbrane ktoré vo filme Kolinko používa...) a chce sa pomstiť, pretože - tak je to správne, také americké. 3. "nechýba napätie ?", kde tam bolo napätie ? Ved od začiatku pokoniec je očividné jak to skončí. Pár prestreliek, troška uplakaných pohľadov a nakoniec sa cez všetko prederú živí, zdraví a odídu jako keby sa nič nestalo... 4. romantika medzi trpiacimi - ja neviem ale keď pozerám film v ktorom bývajú 2 ľudia v bytoch oproti sebe a nevedia sa originalnejšie skontaktovať než cez telefon (jako keby nebolo už natočených XY filmov s ovela krajším motívom zápletky...) tak očakávam že dovodom bude niečo hlbšie než, "Videla som koho si zabil" - ten Lászlo je dosť čudný týpek - nedáva si pozor kto ho vidí, pušťa do bytu kadejakú ženskú, ktorú, ak by skutočne svoj zámer pomstiť sa myslel vážne, tak by odkragloval hned...vraj "Zavolam policiu", to mohlo zavolit X svedkov tych "super cool prestreliek" (to je zrejme to napätie, už chapem...) medzi civilistami na ulici... Chápem, že z toho scenára sa vác vyžmýkať nedalo, ale tak kurva prečo to vóbec točiť, veď režisér má očividne talent a pochopil, že keby nevyškrtá dialógy tak by to mohlo zle dopadnúť. Chvalabohu, že tak urobil, obsadil správnych hercov a recept na zárobok bol jasný. Nič hlboké to ani nepoterbuje, pretože to nič hlboké ani nie je. Uznávam len fakt, že sa to nehrá na nič intošské, ale stále mi to príde ako priemerná Nepríbehová hovadina... Proste slabota... ()

gael83

Solidní akční žánrovka s velmi uhrančivým Colinem, "ty oči" a neméně osudově depresivní Noomi, má to atmosféru, akci i přímočaré vraždění, vrcholem je finální battle v domě, kde plně vynikne dynamické a na akční film velmi kvalitní snímání a prostřihy které umocňují dojem. Bohužel takových filmů jsou už snad stovky takže se jen opakuje již dané schéma, ti špatní, ti dobří a kdo chcípne dřív. Hodně tomu pomáhá stísněná až thrillerová atmosféra a "ty oči". Jednohubka která má k dokonalosti zasraně daleko. ()

$h4rk

Akční film ze syrového prostředí, kde se "Victor" dostane do gangu, který mu zabil rodinu a chce se pomstít. Až jsem si říkal jestli to netočil nějaký režisér ze severu. A co nevidím a ono Dán. Nápad na příběh nebyl špatný - pomsta úspěšně dotažená do konce. Dějová linie odsýpala dle mého názoru rychle. Akorát ten závěr nebyl podle mého gusta. Až zbytečně přehnaný, těžko reálný a asi i příliš rychlý. Obzvlášť scéna s autem, a že z něho vylezl jakoby nic a postřílel celý gang sám bez větších problémů. Colin Farrell byl fajn, ale jinak Terrenci Howardovi sem padoucha prostě nevěřil. Na tuhle roli je spoustu mnohem lépe se hodících herců. Hodnocení v mém případě trochu sporné, kdyby to šlo dal bych 3,5*. "Did you choose not to kill me, cause I got a wife and a kid?" "No. I didn´t kill you because they´ve got you". ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

01.03.2013

Dánský režisér Niels Arden Oplev má bohatou filmografii, ale u nás jej známe zejména díky původní verzi Mužů, kteří nenávidí ženy. A když natočíte film, který mnozí považují za lepší, než je… (viac)

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

Farrell, Rapace a krvavé vyvrcholení

03.11.2011

Tvůrce původních švédských Mužů, kteří nenávidí ženy Niels Arden Oplev míří do Hollywoodu. A bere s sebou i Noomi Rapace, představitelku Lisbeth Salander (i když pro ni to americký debut nebude,… (viac)