Prezidenti

všetky plagáty
TV spot
Dokumentárny / Krátkometrážny
Československo, 1990, 25 min

Tomáš Garrigue Masaryk (a.z.), Edvard Beneš (a.z.), Klement Gottwald (a.z.), Antonín Zápotocký (a.z.), Ludvík Svoboda (a.z.), Gustáv Husák (a.z.), Václav Havel (a.z.)

Dokument o českých prezidentech od T. G. Masaryka po Václava Havla. (oficiálny text distribútora)

TV spot

borsalino

Za 25 minut zahrnout všechny ČSR, ČSSR a ČSFR prezidenty je zhola nemožné, takže dokument pluje zvolna po povrchu, do ničeho se nepouší, jen aby dodržel stopáž. Pokud nevíte jména prezidentů a jejich pořadí, pak je dokument pro Vás jako ulitý, pro ostatní je to ztráta času. ()

NinonL

Konec si mohli tvůrci odpustit a dala bych lepší hodnocení. Dokument je velmi stručný a jen nastiňuje osobnosti jednotlivých prezidentů, jak se dostali k moci a jak odešli z výsluní. Do rozpaků mě dostala také jedna ze závěrečných vět. Cituji: Osudy našich prezidentů připomínají spíše než 20. století středověk. Od 5. do 11. století byli dva papeži oslepeni, jeden umučen, devět zbaveno funkcí a jedenáct zavražděno. Naproti tomu českoslovenští prezidenti byli pětkrát donuceni abdikovat, jeden zemřel ve vězení, jeden na popravišti, dva zemřeli ve funkci, dva se po vynuceném odchodu dožili normální smrti. Zdá se, že to pro naši zem není dobrá vizitka." WTF? Pánbůh Václav na konec, bez komentáře. ()

Rodriguez

Strašně moc prezidentů na tak krátký dokument, zašloužili by si daleko více prostoru. Snad se toho někdo chytí a natočí něco podobného v novém kabátu, až do současnosti... 55% ()