Šéf

• USA Boss
TV spot 3
USA, (2011–2012), 16 h 55 min (Minutáž: 52–59 min)

Kelsey Grammer, Kathleen Robertson, Martin Donovan, Christian Stolte, Bill Stoneking, David Pasquesi, Jonathan Groff, Connie Nielsen (viac)

Starosta Chicaga Tom Kane (Kelsey Grammer) sa práve dozvedel, že trpí degeneratívnou neurologickou poruchou. Napriek tomu sa rozhodne ostať vo funkcii a nedať pred nikým najavo, že trpí nevyliečiteľnou chorobou. Vie o tom len jeho doktorka. Všetci v Kaneovom okolí sú priveľmi zaneprázdnení, aby si mohli všimnúť, že niečo nie je v poriadku. Podarí sa niekomu odhaliť jeho tajomstvo, aký dopad to bude mať na jeho politickú kariéru? (Tolf)

Lischai

Mám rozporuplné pocity. Hlavní hrdina má charisma, jeho situace dává tak nějak lidský smysl, a zdá se, že se před námi rozehrává pěkné a návykově koukatelné politické drama - ale jak seriál pokračuje, postavy potřebují méně a méně uvěřitelné motivace ke svým zásadním a zlým rozhodnutím, takže na konci už se souloží, podráží a vraždí jak ve středověku. ()

shyster

Řadím to jednoznačně do mého TOP 10 seriálů a mezi 3 nejlepší dramatické seriály. Naposledy mě takhle do kolen dostali Sopránovi a Lost. Dal jsem to na jeden zátah a tak se mi před očima krásně rozvíjí propracovaný příběh s propracovanými postavami. První a poslední díl byla taková třešňička na dortu. ()

danecek24

69. Zlatý glóbus (za rok 2011) - cena (1) - *Nejlepší herec v seriálu (drama) - Kelsey Grammer + nominace (1) - Nejlepší seriál (drama) ()

plechulka

Povětšinou komentáře zní, že "House of cards" je silnější.... ale ačkoli mám Kevina Spaceyho fakt ráda, nedokázala jsem si k jeho postavě vytvořit takové pouto jako k Tomovi Kaneovi... a navrch ten titulkový song! ()

marvan

Seriál nese čitelný podpis výkonného producenta, Guse Van Santa. Věcná a chladná režie si udržuje odstup od postav, i díky tomu je seriál působivější než konvenčněji natočený House of Cards. ()

tom.nosek

Temný a ponurý seriál z prostředí zkorumpované politiky, na můj vkus možná trochu až moc ponurý, ale to právě krásně dokresluje celou atmosféru a prostředí seriálu. První řada: První čtyři díly vypadají, že je seriál trochu těžkopádný, ale další čtyři díly pak ukážou, že to všechno byla jenom příprava na tu následnou smršť, kde se divák nenudí ani pět minut. Dávám 4 hvězdy. Druhá řada: Do seriálu přišla hromada nových postav, některé ději pomohly, jiné moc ne. Celkově bych řekl, že zábava byla zhruba stejná jako u první řady, akorát tentokrát to bylo rozvrstveno rovnoměrněji mezi všechny díly. Asi nejzábavnější byly poslední dva, každopádně na konci stále zůstalo mnoho nedořešených dějových otazníků. Opět 4 hvězdy. ()

ApsidalTill

Kelsey Grammer v tomto nádherne prepracovanom dramatickom úkaze o reálnej politike dneška. Čím viac sa budete do seriálu ponárať, tým lepšie si môžete vysvetliť akúkoľvek udalosť z reálneho diania v našom svete, s odkazom na médiá či kauzy alebo nevysvetliteľné udalosti nielen v politike. Tlieskam scenáristom za drsné pojatie, ale stále v medziach reality, ktorú ani jedna časť prvej série nijako nevytlačila za okraj diania. Ako čerešnička na torte potom žiary samotný Kelsey, ktorý ukazuje talent na "zlých" chlapcov pred kamerou ale tak nejak, sa nemôžem prestať riadiť inštinktom a fandiť mu až do konca. Sem s druhou sériou a hneď! Plný kotel... ()

wampire23

Game of thrones Chicago. Boj o moc vo veľkom štýle. Kelsey Grammer ušiel dlhú cestu od pojašeného psychológa až k starostovi Chicaga, ktorý by si mohol ruku podať s Al Caponem. Perfektne napísané dialógy a pomaly gradujúci dej je tým, čo väčšinu divákov udrží v kresle po celú sériu. Osobne sa veľmi teším na druhú sériu, ktorá s hlavným protagonistom nemôže byť horšia. ()

kubyno

Tvrdší a drsnější, syrovější a trochu komornější než House of Cards - ve všech ohledech (trochu výhoda komunální politiky). A proto se mi to možná líbilo i o trochu víc. ()

Brasi

Seriál, v němž je nebývale mnoho (skvěle zahraných) opovrženíhodných postav. Seriál o nás. O vás a o mně. O nás všech, kteří se vykořisťujeme navzájem, vlastní štěstí stavíme nad štěstí druhých a nejvyšší hodnotou je pro nás osobní prospěch. Pak je to taky seriál o těch druhých, těch co jsou nad námi. Těch, kteří se od nás liší jenom tím, že ze svojí pozice peněz a moci mohou ze sportu a de facto beztrestně, ale i bez odměny ovlivňovat životy generací. O těch, kteří si uvědomují, že (už) pro ně nejsme třeba a o nás, kteří stejnou věc, pouze v opačném gardu nevidíme. Stejně jako člověk tyje z úspěchů společnosti, trpí i díky jejím chybám. A bude trpět, dokud si neuvědomí, že finance a moc apriori neodlišují lepší lidi od horších, a že pro osobní úspěch a spokojený život není potřeba hamižnosti a závistivé soupeřivosti. Nechápejte mě špatně, taky je mi buřt po dětech v Africe pracujících v diamantových dolech, zmařených životech mocensko-finančními zájmy a vůbec po osudu lidí, s nimiž se v životě nesetkám a o jejichž osudu nikdy neuslyším, v tom jedu s vámi a dokud mi systém umožní spokojeně a relativně v klidu žít, budu se starat o to, o co je mi vlastní se starat: o svůj život. Ale s lidmi, kteří potřebují zisk 40mld $ namísto 20mld $ a z nějakých pochybných důvodů mají obsesivní potřebu diktovat jiným lidem podobu jejich života (ze statusu koho?!), tak s těmi na jedný lodi nejsem. A abych nakonec svůj komentář zase docela směřoval k Boss(ovi), Chicago je pro tenhle typ seriálu skvělá volba. ()

zabro

hodnoceno po prvnich dvou dilech a rekl bych, ze je to takovy horsi prumer. celou dobu se to snazi hrat na neco co to urcite neni. chybi me tam neco co by me nutilo koukat dale. ()

KOOHA

Docela peckózní seriál. Tady v LA to mělo zkraje takovou reklamu na billboardech, že jsem si řekl, že se na to musím podívat. Má to jen 8 dílů a nevím jestli to bylo z důvodu, že to mělo mizernou sledovanost. Nicméně to psal určitě nějakej borec, protože to má neskutečnou sílu. Je to příšernej pohled na prohnilej systém, kterej si nedělám iluze, se odehrává v jakémkoli velkém městě kdekoli na světě a to zcela bez obalu. Ironií je, že to takhle funguje po desetiletí a i když se změní garnitura nebo politická strana, ta či ona strana vždy zmáčkne tu správnou výhybku, aby se vlak dostal zpět do staré koleje. Je proto zajímavé sledovat tok myšlenek jednotlivých aktérů. Ne že bych do toho byl ponořenej, mě se takové chování menšiny pro dobro většiny nelíbí, ale jako filmařskej kousek je to povedený. Herec v hlavní roli dnes dostal Golden Globe a to právem, protože co ten předvádí je paráda. Nedoporučuju lidem, co už takhle trpí ekonomickou situací a sledování takové stupidní show by jim přivolalo akorát tak střevní koliku. Rád na ten seriál zapomenu, ale se zájmem jsem ho sledoval... ()

Julia Roberts a knižní bestseller

Julia Roberts a knižní bestseller

13.06.2018

Julia Roberts (Pretty Woman, Blízko od sebe) si zahraje v chystané adaptaci knižního bestselleru Včelička od spisovatele Chrise Cleavea. Roberts bude zároveň i produkovat, o scénář se potom postará… (viac)