Most

• Česko Most (viac)
Krimi / Thriller / Mysteriózny
Švédsko / Dánsko / Nemecko, (2011–2018), 36 h 53 min (Minutáž: 57–60 min)

Tvorcovia:

Hans Rosenfeldt

Sofia Helin, Kim Bodnia, Thure Lindhardt, Rafael Pettersson, Sarah Boberg, Dag Malmberg, Puk Scharbau, Lars Simonsen, Gabriel Flores Jair, Henrik Lundström (viac)

Na moste, medzi Dánskom a Švédskom, nájdu telo mŕtvej ženy, ktoré leží presne na hraničnej čiare. Tento kuriózny prípad spojí vyšetrovateľov dvoch krajín, empatického dobráka Martina Rohdeho za Dánsku stranu a strohú a odmeranú Sagu Norénovú za stranu Švédsku. Most je nielen dejiskom prvej vraždy sériového vraha, ale aj symbolom spojenia dvoch krajín a najmä úzkej spolupráce dvoch protikladných vyšetrovateľov, ktorí budú prípad riešiť... Na moste medzi Kodaňou a Malmo nájdu napoly prepolenú mŕtvolu muža z mestského úradu v Malmo. Prípad dostane na starosti detektívka Saga Norenová. Pri  pátraní zistí, že spodná polovica tela patrí neznámej Dánke a tak sa musí spojiť s kolegom z dánskej polície Martinom Rohdem a viesť vyšetrovanie spolu s ním. V rovnakom čase privezú do nemocnice v Kodani Gorana Soringera, ktorému majú transplantovať nové srdce. Lekári však skonštatujú, že je na operáciu veľmi slabý a srdce poskytnú inému pacientovi. Goranova manželka Charlotte ponúkne nemocnici nové cétečko , ak manželovi nájdu včas nové srdce.  Veronika trpí vo vzťahu s násilným, drogovo závislým manželom Sorenom. Sociálny pracovník Stefan Lindberg jej ponúkne  možnosť začať nový život, ak Sorena opustí. Medzičasom Saga a Martin identifikujú auto, ktorým boli telá privezené na most. Patrí novinárovi Danielovi Ferbému. (RTVS)

Recenzie používateľa lineker k tomuto seriálu (4)

Season 1 (2011) (S01)

Po první sérii nelze jinak než za pět. Seriál v němž nejčastěji uslyšíte větu "Saga Norénová policie Malmö" a který vyloženě stojí a padá na postavě sociopatické policistky v podání Sofie Helin. Všechny plusové atributy severské krimi jsou naplněny a především doplněny hustou zápletkou při které nevíte co nového přinese následující minuta. Výborně napsané a zahrané hlavní postavy dosazené do potemnělé atmosféry severských měst. A do toho psychopatický zločinec, který svými činy nabourává a zároveň alarmuje sociální podvědomí obyvatelstva obou měst, aby se nakonec ukázalo na povrch, že vše je úplně jinak. ()

Season 2 (2013) (S02)

Žádné pokulhávání za první sérií se nekoná. Jen si tvůrci nyní vybrali jiný ze společenských témat v jehož rámci jsou páchány zločiny. Sága je pořád Sága a Martin je pořád Martin vše ostatní v neméně dobré kvalitě. Vyzdvihuji syrově reálný závěr. ()

Season 3 (2015) (S03)

Takže Sága Norénová do třetice, nyní již bez ( všichni víme proč ) standardního parťáka z předešlých dvou sérií. Možná trochu méně krimi a trochu více nitra robotické policistky, ale proč ne. Vždyť celé tři řady stojí a padají právě na její postavě, kterou si se vší parádou vystřihla skvělá Sofia Helin. Opět ovšem je jen málo co se dá této sérii vytknout. Severská krimi má prostě neskutečně vysoko nastavenou laťku a já se jdu plný očekávání pustit do Forbrydelsen. ()

Season 4 (2018) (S04)

Takže robotická Sága počtvrté a bohužel naposledy. Nevím...no vlastně vím proč mne při závěrečné scéně na mostě bylo tak smutno. K postavě Ságy Norénové policie Malmö jsem si vybudoval takřka stejný vztah jako k Harry Potterovi či Frodu Pytlíkovi.Tak moc ve mne tahle skandinávská krimi série zakořenila a tak moc mne uchvátila Sofia Helin v roli stoprocentní profesionálky v zajetí své poruchy osobnosti. Stoprocentní upřímnost, která způsobila nejednu trapně směšnou situaci i scény, kdy Vám bude policistky téměř líto, protože ve světě sviní může se svým psychickým problémem působit bezbranně. Když připočtu, tradičně skvěle podanou krimi zápletku, kde nevíte hodiny či minuty a desetkrát nastavovanou kaši v podobě rozuzlení celého případu, nelze než doufat, že seveřané ještě projekt Bron někdy dokáží oprášit. ()

Zaklínač obsadil Vesemira

Zaklínač obsadil Vesemira

29.02.2020

Kolem role Geraltova mentora v seriálovém Zaklínači se dlouhé měsíce točily nejrůznější spekulace. Zaprvé tu byl Mark Hamill, favorit mezi fanoušky, který se na sociálních sítích sám vyjadřoval… (viac)