Dvojdielny televízny film nakrútený podľa bestselleru Kate Mossovej Labyrint.   Hlavnými hrdinkami celovečerného filmu sú dve inteligentné ženy: 17-ročná Alaïs Pelletierová z francúzskeho mesta Carcassonne 13. storočia a mladá doktorka Alice Tannerová zo súčasnosti. Ich dobrodružstvo jedinečným spôsobom prepojí ich životy naprieč stáročiami histórie. Na obe čaká spoločný osud, náročná úloha, pri plnení ktorej budú musieť preukázať odvahu, výdrž a odhodlanie.
V stredovekom aj modernom juhozápadnom Francúzsku sa postupne odhaľujú dávne i nové tajomstvá, ktoré nikdy nemali vyplávať na svetlo sveta. Každé z nich sa sústredí na tri ukryté knihy - Knihu slov, Knihu jedov a Knihu čísiel. Tieto knihy spoločne ukrývajú kľúč ku Svätému Grálu, ktorého pôvod sa odvíja od čias starovekého Egypta tisícky rokov pred narodením Krista.
Alaïs a jej najbližší bojujú v 13. storočí za uchovanie tajomstva. Mladé dievča rýchlo pochopí, že nikomu nemôže dôverovať a že jej krutá a manipulatívna sestra Oriane je jej najväčšou nepriateľkou. Alice medzitým v modernom svete podstupuje preteky s časom, aby spojila jednotlivé časti skladačky, ktorá ukrýva dlho utajovaný príbeh o jej pôvode a histórii jej rodiny. (Incantator)

Tibb-Shäe

Dosť som sa na to tešila, ale bola som sklamaná. Nuda. Béčková výprava. A Katie McGrath je zúfalo zlá herečka. Zisťujem, že mi vždy pokazí celkový dojem zo všetkého kde hrá. ()

DrifterSoul

Není to až tak špatné, jak se zde někteří opovržlivě vyjadřují. PLUSY: vysoce atraktivní, historicky doložitelné téma; napínavé; detailní dobové reálie; úžasný středověký Carcassonne na úpatí Pyrenejí, (který jsme si kdysi při toulkách jižní Francií jen tak ve dvou docela důkladně prošlapali.) MINUSY: naivní a "černobílé" ve stylu good guys/bad guys; některé nelogičnosti přímo bijící do očí. Škoda. RECAP: Oceňuji hlavně ono diskutabilní prolínání času - neboť připomíná, že svět a vše kolem nás existoval/existuje vždy v souvislostech a je dobré to mít neustále na paměti. ()

perteus

Na ztvárnění této úžasné knížky jsem čekal poměrně dlouho. Bylo tak velké překvapení, když jsem objevil, že došlo k její zfilmování. Tedy jedná se o jakýsi miniseriál. Přestože se autoři snaží držet se knihy, je tu něco, co nelze popsat. Takový to. Ano vypadá to tak, jak jsem si to představoval (byť s drobnými úpravami oproti knížce), ale jinak to kouzlo, je prostě pryč. Pokud bych to měl hodnotit, jako někdo, kdo knihu nečetl, tak jsou to tři hvězdičky za průměrný televizní film. Třeba to změním po druhém díle. Jako někdo, kdo knihu četl dávám taky 3 hvězdy, ale s odřenýma ušima. Hlavní hrdinka je mi krajně nesympatická. Tedy ta z naší doby. Kdybych měl hodnotit až moc subjektivně, díky tomu, by film dostal 2 hvězdičky. Rozhodně víc doporučuji knihu. //edit: Po zhlédnutí i druhého dílu jsem musel přistoupit ke změně mého hodnocení. Ve výsledku si tento počin zaslouží 2 hvězdy. Důvodem je, že prostě vůbec nemá žádný náznak toho, co skutečně kniha popisovala. Místo vtažení diváka do děje a předkládání pohnutých osudů, které se postupně proplétají a splývají do jednoho jediného, ukončené vyvrcholením v podobě labyrintu, tu máme jen pouze předhození základní dějové linie. Bohužel osekání a špatné zpracování sebou přináší ztrátu kouzla. Nejsem hnidopich, ale divákovi bude zřejmě divné, jak je možné, že se utvořil mezi hlavní hrdinkou a jedním mužským charakterem tak pevný vztah, když se ve filmu vidí jen 2x ? Nemluvě o prapodivném zrychlení děje od dobytí Carcassonne. Je prostě vidět, že dva díly na zpracování knihy, která má přes 800 stránek, je prostě málo. Měli se dát cestou Pilířů země. Tam to bylo na vícero dílů a zachytili tak lépe atmosféru knihy. Pro ty, kteří jsou neznalí knižní předlohy stále platí mé doporučení. Raději si knihu přečtěte. Je to úplně jiný zážitek. ()

newSami

Historická časť je rozhodne lepšia než tá zo súčasnosti. Potešili bojové scény, nebojovalo sa tam v rukavičkách. Celkovo to bolo natočené dobre, ale príbeh ma moc nezaujal, hlavná pointa je už tiež akási otrepaná. ()

Richard768

Začiatok vyzeral lákavo. Prelínanie storočí, tajomná zápletka. Možno až príliš zamotané. Mal som problém zorientovať sa v postavách, ich vzťahoch a úmysloch. Ale nevadí, veď postupne sa všetko ukáže. Aspoň prostredie stredovekého mesta a hradu je celkom pekné. Hrdinovia zo súčasnosti si tiež žijú dosť luxusne. Stále viac ma však vyrušovali rôzne nezrovnalosti až nezmysly. Napríklad, že niekto hľadá chlapíka, ktorý sa vzápätí objaví v tej istej miestnosti. Na môj vkus zbytočne veľa hrubého násilia. Málokto obišiel nezakrvavený. No niektorým sa to podarilo zázračne (bez liečby) rozchodiť. Asi ešte mali vykonať niečo dôležité. Nuž a na záver som sa dočkal popretia všetkého, na čo som sa celé tri hodiny vydržal dívať. Takže o čo tu vlastne išlo? ()