Sanitka 2

Česko, 2013, 12 h 29 min (Minutáž: 57–58 min)

Réžia:

Filip Renč

Scenár:

Ivan Hubač

Kamera:

Petr Hojda

Jiří Dvořák, Jaromír Hanzlík, Dagmar Havlová, Pavel Zedníček, Zlata Adamovská, Marek Vašut, Petr Kostka, Tomáš Juřička, Michal Dlouhý, Iveta Jiřičková (viac)

Pokračovanie legendárneho seriálu z 80. rokov. Zažijeme stretnutie s pôvodnými postavami, už o niečo staršími, i postavami úplne novými, ktoré sa pripájajú k trinásťdielnemu televíznemu románu o záchrannej službe dnešných dní.

Doktor Jandera, bývalý legendárny riaditeľ záchrannej služby, sa vracia zo svojho pôsobenia v Afrike v rámci Lekárov bez hraníc. Stretáva sa so svojou rodinou, s Eliškou, kedysi veľkou láskou a dnes už iba bývalou manželkou, s dospelým synom Markom, začínajúcim lekárom, bratom Jardou, riaditeľom konzervatória a jeho ženou Alžbetou, ktorej slábne zrak – ale aj so svojou druhou ženou, doktorkou Markétou Foldynovou, nemocničnou lekárkou, pochádzajúcou z veľmi bohatej rodiny. Stretnutie je zložité a mnohé predznamenávajúce: rozpaky oboch manželiek, synova nezávislosť, ale i nešťastie brata a jeho ženy. Sám doktor Jandera sa vracia do neistoty, čo sám so sebou a svojím životom. Prichádza nový riaditeľ záchrannej služby, doktor Kaderka, vynikajúci odborník zasiahnutý osobným rodinným nešťastím. Býva u svojej ráznej matky a začína v Prahe od nuly – zoznamuje sa s pôvodnými i novými postavami, ktorých osudy sú tak či onak späté so Záchrannou službou. Konflikty a problémy však neprebiehajú iba v záchrannej službe ale aj v oboch rodinách doktora Janderu. A čo to skutočne znamená slúžiť v záchrannej službe ukáže konkrétny prípad veľkej záchrannej akcie: havárie plno obsadeného autobusu. (STV)

Recenzie používateľa Lalaith22 k tomuto seriálu (6)

Epizoda 1 (2013) (E01)

Dobrý úvod, kdy se seznámíme se všemi důležitými postavami. Velmi se mi líbí, jak v rámci několika rozhovorů dokázali shrnout, co se stalo mezi posledním dílem Sanitky 1 a dnešní dobou. ()

Epizoda 2 (2013) (E02)

Lepší, než první díl. Seznámení s dalšími postavami a rozběhnutí hlavních zápletek. Velmi zajímavá zápletka, když ředitel vyhodí zaměstnance, který krade naftu a poté přijedou pozdě k případu. ()

Epizoda 3 (2013) (E03)

Celý díl, stejně jako celý seriál drží herecké výkony Jiřího Dvořáka a Dagmar Havlové. Zápletka s bezdomovci je dost mizerná a scény s panem Srstkou a s panem Lábusem jsou naprosto kýčovité a trapné. ()

Epizoda 4 (2013) (E04)

Díl začíná pěkně zostra a při oživování miminka a bezmocnosti rodičů musí všem naskočit husí kůže. I když tato záchrana dopadne dobře, tak je to pro mě stejně nejdrsnější ukázka práce lékařů. Ostatní záchrany - náhodná žena, která padne k zemi nebo sebevrah na stadionu, jsou už spíše úsměvné, někdy nudnější. ()

Epizoda 5 (2013) (E05)

Docela nudný díl, kdy se většina točí kolem nevěrné Mádrové, jejího milence Bláhy a žárlivého manžela. Zásahy u podchlazeného, okradeného opilce nebo celá část s Theem je docela nezáživná. Ke konci opět uřvaný Srstka, který by v seriálu vůbec nemusel být a jen kazí scény. ()

Epizoda 6 (2013) (E06)

Velmi dobře zpracovaný soud doktora Kaderky kazí dějová linka, která se týká Áni. Když je Áňa z fetovaná v práci, vypadá to ještě, že tenhle příběh bude mít nějaký zajímavý děj, ale v momentě, kdy uvidíte tančícího Lábuse, tak pochopíte, že je to ztráta času. Je to velká škoda, protože vyhrocená situace kolem doktora Kaderky je velmi zajímavá a napínavá. Chápu, že to autoři museli nějak odlehčit, ale tohle je trochu přes čáru. ()