Prověřte svůj mozek

• Česko Otestujte svůj mozek (viac)

Je váš mozek skutečně schopen zaznamenat veškeré změny, které se dějí přímo před vašima očima? A nebo je skutečnost zcela jiná? Tuto odpověď se pokouší nalézt tento třídilný naučný dokument, který za pomocí interaktivních experimentů a triků zobrazí skutečnost, jak doopravdy náš mozek zaznamenává realitu kolem nás. Nahlédneme za pomoci moderní techniky do vnitřních útrob a procesů našeho mozku, jakož i jeho chápání. To vše nám umožní nejen moderní věda, ale také testy, vytvořené za přispění předních vědeckých odborníků na slovo vzatých. Mezi nimi budou navíc iluzionisté, nebo policejní vyšetřovatelé. Pokusů se dobrovolně zúčasní náhodní lidé, ale také se setkáte například s lidmi, obdařenými vyjímečným mozkem. Součástí testů se navíc můžete stát i vy! Proto dávejte opravdu dobrý pozor! (CANNIBAL)

Teachman

Tento televizní projekt je zcela vhodný do výuky výchovy k občanství na základní škole a základů společenských věd na sřední škole. Vřele ho doporučuji. ()

dmk

Úžasný dokument, o tom že nemáme věřit smyslům a vzpomínkám. Dokonce se mu podařilo nachytat mne i při věcech, jež jsem již znal. Velmi zajímavé, dobře provedené. ()

burg

Člověk by ani nevěřil, jak se můžou diametrálně lišit vzpomínky několika lidí na jednu společnou událost. nebo jak snadno se dá oklamat tak "dokonalý" nástroj, jakým je lidský mozek..:) ()

P/\/EL

ach ti svědkové, to zn. že stačí pár falešnejch svědků a výpovědí a i ti praví začnou mít problémy, inu, člověk je nedokonalý a paměť může být zrádná..nebo na výslechu vám nebudou vyšetřovatelé třeba věřit a nutit vám různé varianty a už tím vás mohou ovlivnit, vsadil bych se, že právo a ty věci kolem rozhodně s nejnovějšími poznatky až tak nepočítají.....dokument mohl jít jistě víc do hloubky, ale beztak nesmírně zajímavé.. ()

Yelush

Cyklus o tom, aký zrádny a nevyspytateľný vie byť náš mozog, podaný divákovi veľmi zaujímavou a hravou formou, takže seriál nie je nudný, je interaktívny a do veľkej miery aj náučný. Tretia časť sa mi zdala asi najslabšia, hlavne vďaka typicky vymletým američanom a ich svedectvám, ale celkovo hodnotím tento cyklus veľmi pozitívne. ()

in flames

Pekne spracované, pre ľudí ktorí sa tématikou zaoberajú nie však nové informácie,a ako to veda robí vždy ponúka kopec zaujímavostí a záhad života a neponúka žiadne odpovede a to ma začína pekne štvať.... ()