PETA: People for the Ethical Treatment of Animals

všetky plagáty

Ingrid Newkirk predstavuje filozofiu organizácie PETA. Vysvetľuje, prečo PETA občas príde so šokujúcimi videami na svojich internetových stránkach, provokačnými plagátmi, či nahými celebritami. Pripomína kauzy ohľadom tragického premnoženia psov a mačiek a praktické rady, ako môžu ľudia pomôcť. Svojim rozprávaním podnecuje diskusiu o možnosti zmeny myslenia a podporuje ľudí k väčšiemu záujmu o problematiku a podieľanie sa na kampaniach. (whack)

Khalesi

Veľmi komplexná a inšpirujúca prednáška Ingrid Newkirk-prezidentky PETA, zasahujúca do každého aspektu a odvetvia, kde sa akýmkoľvek spôsobom zneužívajú a usmrcujú miliardy zvierat. Hovorí samozrejme aj o ďalších problémoch, ako sú preľudnenie, konzumný životný štýl-prejedanie sa (aj mäsom) a z toho plynúce zdravotné komplikácie a nadväzuje na pozitíva, vyplývajúce z veganstva a vegetariánstva. Obsahuje aj motivačné video-dôvody prečo byť vegetariánom a iné, kde účinkujú známe osobnosti, ako Alicia Silverstone alebo Paul Mc. Cartney... Veľmi sa mi páčil príbeh o tom, ako človek žasne nad krásou mesiaca, ale my si musíme uvedomiť, že žijeme na Zemi, tu a teraz a preto by sme si mali urobiť krásne tu a teraz. Veľmi zmysluplné a poučné, doporučujem. ()