Žena se nastěhuje k výstřednímu zoologovi, aby mu pomáhala s výzkumem. Když ale vědec zmizí, jeho opice začnou být pěkně agresivní. (Netflix)

helraiser

Neuvěřitelná nálož zvířecího teroru a rozhodně jeden z nejlepších zvířecích hororů jaké jsem kdy viděl. Nasraná inteligentní opice, to je vážně těžký soupeř. Tohle se jen tak nevidí, opravdu neskutečná atmosféra a opravdu velmi temný závěr. Zvířecí děs v přímém přenosu a žádnému fandovi zvířecího horroru by tenhle kousek neměl ujít. ()

GameboyNES

No vida, jaký poklad jsem objevil. Eliška v rozpuku s nádhernýma kozama. Výborně budovaná atmosféra, podkreslená depresivní hudbou. A ta hlavní opice má dokonce více hereckého talentu než Aflack s Balem. Velmi silné 4. ()

Blazkowicz

Chujovina jako prase nebo spíš opice. Vraždící a pěkně nadržení (no ale kdo by nebyl) šimpanzi v hlavní roli. To by normálně stačilo na pěkně nízké hodnocení. A vůbec, co já vlastně u takové blbosti dělám. No, já myslím, že je to nad slunce jasné, kvůli komu taková muka podstupuju. 2-* ()

Madax

Tento napínavý film má dva obrovské klady: herecké výkony hlavního opičáka a prostředí, kde se dej odehrává. Opuštěné anglické usedlosti na pobřeží mají vždy něco do sebe a do hororů se prostě hodí. Samotný film je však spíše béčkového založení, s nepříliš komplikovaným dějem, není ani srozumitelně vysvětleno, proč začal šimpanz vraždit, nebo jak přesně zahynul doktor. Závěrečná pasáž s hořícím domem je na takovýto nenáročný videofilm nezvykle velkolepá. Dávám tři. ()

Mark1983

Kdyby záleželo na mé osobní kategorizaci tak bych film zařadil mezi psychologické horory, ale jestli to někdo takto nedokáže vnímat, žánr thriller se k tomuto snímku též hodí. Však díky pomalému rozjezdu se z filmu stává jen koukatelný průměr, nýbrž přesto se příběh nakonec přece jen dostane do druhé fáze, na níž divák čeká, a tak bych si dovolil říct, že film nejméně na jedno shlédnutí je, ač děj okolo šimpanze, jemuž přeskočí, je místy zaujatelný. Avšak scéna, kdy Elisabeth Shue se snaží dostat do vany, k čemuž díky opičákovi nedojde, je trochu - roztomilá, jak Elisabeth stojí úplně nahá před opičákem s výrazem nechápající školačky s nevinností v očích. ()

jericho001

Nebylo to vůbec spatne opičák byl pěkný psychous a na Elizabeth Shue je radost se podivat.plus dobra role mého oblíbence Terence Stampa a dobra hudba Jerryho Goldsmitha. Takže za mě 70% ()