Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Detroit v neďalekej budúcnosti celkom ovláda spoločnosť OCP, ktorú vedie Japonec Kanemitsu (Mako). OCP sa chystá premeniť chátrajúcu časť mesta na moderný komplex Detroit City, ktorý by patril pod jej kontrolu. Ako prvý krok však treba vyhnať a vysťahovať súčasných obyvateľov štvrtí, ktorých sa plán týka. Na to si OCP zriadi špeciálne jednotky REHAB, zložené z bývalých žoldnierov. Tie násilne a neľútostne vyháňajú tunajších obyvateľov pod priehľadnou zásterkou boja proti rebelom a kriminálnym živlom. Pri jednej akcii prídu o život aj rodičia (Jodi Longová, John Posey) desaťročnej Nikko (Remy Ryanová), ktorú zachránia rebeli bojujúci proti OCP. Dievčatko sa čoskoro ukáže užitočnou bojovníčkou, pretože s pomocou svojho prenosného počítača dokáže napríklad preprogramovať a zneškodniť policajné roboty ED 209. Policajti, ktorí rebelov prenasledujú, sa stretnú v boji so skupinou bojovných splatterpunkerov a na pomoc im prichádza, napriek rozkazom veliteľa policajný kyborg Robocop (Robert John Burke), stroj ovládaný mozgom bývalého policajta Murphyho. Vedenie firmy rozhodne Robocopa preradiť k Rehabom a prikáže doktorke Lazarusovej, ktorá sa oňho stará, aby do Robocopa nainštalovala mikročip potláčajúci všetko ľudské. Mladá žena to však neurobí. Robocop odíde s Lewisovou k starému kostolu, kde sa skrývajú rebeli. Vzápätí ho prepadne jednotka Rehab. Ich cynický veliteľ Paul McDaggett (John Castle) chladnokrvne ženu zastrelí, pretože odmietla bojovať proti nevinným ľuďom. Raketou ťažko poraní Robocopa, ktorý podľa inštrukcií nesmie bojovať proti uniformám. Malá Nikko privedie do úkrytu doktorku Lazarusovú. Tá Robocopa opraví. Kanemitsu sa rozhodne pripojiť k príslušníkom REHABu aj policajné jednotky. Policajti to však odmietnu. Odovzdajú odznaky a prejdú na stranu rebelov. Do Detroitu dorazí android Otomo, ktorého vyslal Kanemitsu, nespokojný s vývojom situácie. Robocop, ktorému doktorka Lazarusová vymaže z pamäte všetky inštrukcie prikazujúce poslúchať príkazy OCP, sa vyberie za pomstou... (TV JOJ)

(viac)

Videá (1)

Trailer

Recenzie (200)

Lacike 

všetky recenzie používateľa

Treti Robocop je pre mna srdcovkou, kedze som ho ako maly videl v kine. Robocop dokonca zacal lietat a to bolo tak cool. Kedze je tento diel do velkej miery cieleny na detskeho divaka, tak sa nedivim, ze fanusikom uchylnych a ultrabrutalnych prvych dvoch dielov nevonia. Mne vynimocne umierneny rating nevadi a dokonca ma trojka bavi viac ako nezazivna dvojka. Vdaka tej umiernenosti aspon tento diel nepôsobi tak absurdne ale ako relativne normalny akcny film. A akcie tu je dostatok a aj po rokoch ma jej prevedenie bavi. Kopa vybuchov a prestreliek, nejaka ta nahanacka a k tomu velkolepe finale. Konecne Robocop dostal aj nejakeho adekvatneho supera. Namiesto obrneneho kuraťa z predoslych dielov, ktoremu robia problemy aj blbe schody, tu je schopny samuraj cyborg. A hned niekolkokrat. Slabsie je na tom hlavny zaporak, ktory nepôsobi prilis drsne. Asi preto lebo mi cely cas pripominal Steve Martina. Pamätam sa, ze ako maleho ma mrzela smrt postavy Nancy Allen. Teraz som si ju celkom uzil, kedze jej postava bola v celej serii zbytocna. Trochu otravne pôsobi detska vsetkehoschopna hackerka. Toho sa mohli vyvarovat. Zmena predstavitela Robocopa ani nie je prilis viditelna. V maske a behom akcnych scen to je jedno a osobnu liniu tu uz nema skoro ziadnu. A ako bonus som si po rokoch vsimol aj Shane Blacka ako jedneho z policajtov. Ten chlap ma prsty snad v kazdej serii z prelomu 80/90 rokov. Plusom je aj soundtrack, kedze tu skvela ustredna tema hra castejsie ako v minulych dieloch. Takze ja som s tymto dielom celkom spokojny, ale ako celok ma seria o Robocopovi zdaleka nenadchla tak ako volakedy. 6/10. ()

choze 

všetky recenzie používateľa

Trojku holt natočili pro děcka, jak napovídá už volba režiséra. Satira je tatam (děti by ji nepochopily), brutalita taky (na nátlak cenzorů, kteří film ostře sledovali už v předvýrobě), dokonce i Peter Weller (dal přednost NAHÉMU OBĚDU), akce je o hovně, záporáci přehrávají jako prase, kladné postavy jsou otravné (Lewisová, počítačová holčička, černá odbojářka) a infantilní scénář se soustředí na pečlivé oddělení dobra a zla a na vytěžení komického potenciálu RoboCopa (jízda v hořícím vraku auta), zejména skrze početné rádobyvtipné hlášky. Ale beru to s klidem, páč mě na to jednak dvojka trochu připravila a pak RoboCopa jsem nikdy nijak zvlášť neprožíval. ()

Reklama

majo25 

všetky recenzie používateľa

Trojka je už viditelne slabšia ako prvé 2 filmy, naviac Burke nemá takú charizmu ako Weller. Príbeh ale nie je zlý, aj keď to, s čím Robocop bojuje, sa nezdá až také zaujímavé. S efektami sa síce šetrilo, ale tie, čo sú tam, sú v pohode. A som rád, že sa trojka nezvrtla k nejakému humoru, ale je plne vážna. Akurát koniec je trochu odfušovaný. Hodnotenie: 55% ()

zdeny99 

všetky recenzie používateľa

Z týhle trojky mám rozporuplné pocity. Prvních 40 minut byla zběsilá akční jízda plná honiček (především jak honili žlutou dodávku a na poštelovaných semaforech do sebe všichni vletěli) a stříleček (u OCP a poté u kostela). Této části bych dal i pět hvězdiček. Jenže pak se RoboCop přidal na stranu místních vzbouřenců proti své mateřské, zkorumpované společnosti OCP a nastává mdlá podívaná, která se zase zlepší až v samotném závěru. Ačkoliv ten závěr je tedy až moc přehnaný. Policie stojí proti naverbovanému komandu žoldáků (punkáčů) v tváří v tvář na ulici. Jdou proti sobě jako vojáci ve 30leté válce a téměř nikdo nikoho netrefí. Až co přiletí poupravenej RoboCop s tryskami na zádech jako Rocketeer, tak situaci zachrání. Vidět létajícího RoboCopa byl sice zážitek. Ale já bych se i o něj obešel, kdyby RoboCop zůstal jen u svého prvního kultovního dílu z roku 1987. [4166. hodnocení, 189. komentář, 31%, 635. nejhorší film] ()

T2 

všetky recenzie používateľa

Rozpočet $22miliónovTržby USA $10,696,210Tržby Celosvetovo $11,300,000║ až veľmi suchý protivník pre Robocopa či už ten Japonsky android alebo skorumpovaný ozbrojenci, ničím prekvapujúce, strašne béčkove vyznenie aj keď ako tak pozerateľné, jedine heroická hudba od Basila Poledourisa tu asi najviac rezonuje /25%/ ()

Galéria (26)

Zaujímavosti (18)

  • Celosvětová premiéra proběhla 1. května 1993 v Japonsku. (Varan)
  • Natáčelo se od 4. února do 17. května 1991 v Atlantě. Většina budov viděných ve filmu byla odsouzena k demolici, aby uvolnily místo pro stavby určené k Letním olympijských hrám v roce 1996. (HellFire)

Reklama

Reklama