Dvacetiletý Lukas objevuje svět dospělosti, noční život gay barů v Kolíně nad Rýnem za doprovodu loajální fag-hag a každodenní trapné situace, do kterých se dostává kvůli své probíhající proměně - narodil se totiž jako dívka. Především však potkává svého prvního osudového chlapa, svalnatého a divokého Fabia. Rozvinutí jejich flirtu je základem pro průšvihy i možnou lásku v drzé sexy komedii, která je zároveň citlivým vhledem do transgender dospívání. (Mezipatra)

Deleatur

No vida, i já mám předsudky - stejně jako Ine (Friesová) mě taky napadlo, jestli to stálo za to. Možná ale proto byl film nejen méně šablonovitý, ale zároveň gay-friendly i subverzivní; nešlo jen o tu změnu pohlaví, ale že jeden své biologické pohlaví neporazil zcela a druhý dostal šanci se k "normálnímu" vztahu vrátit aspoň oklikou (ve vulgárnější verzi se o to pokoušel i další gay ve filmu). Okon byl v těžší roli výborný. I s pomocí skvělých maskérů. // 73% ()

Niktorius

Mám bohužel zcela minimální přehled o queer problematice a její filmové reflexi, takže nepopírám, že v tomto kontextu může mít Romeo a Romeo své kvality, které mi jednoduše unikají. Každopádně jsem v něm však nedokázal vidět víc, než šablonovité "issue movie", které se vyvíjí přesně dle nejotřepanějších konvencí a stereotypů (včetně těch etnických) a avizovaný vhled do "transgender dospívání" poskytuje velmi didaktickou, explikativní cestou - až tím trochu připomíná nějaké osvětové video do sexuální výchovy. ()

filmharmony

...stále a mile mě překvapuje německá kinematograie... filmy okrojových témat jsou opravdu výjimečně dobrá... s odvahou se pustili do tématu transsexuality a fakt skvělé... lidské, nepřibarvené, skvělý herecký Rick Okon (skutečně klobouk dolů)... inu láska je blázen a kdož jsi bez předsudků, shlédni a posuď sám ()

hous.enka

Tragický je, že tomuhle filmu chybí nadhled. Všichni se berou příliš vážně, což je výsledku fakt zlo. Nejen že Lukas kamarádí jen s teplýma, ale on udělal ze svýho (chybícího) penisu svou modlu. Tohle není film o Lukasovi ani o jeho vztazích. Ten kluk jako by nežil obyčejnej život: nechodí do školy ani do práce, nemá žádný koníčky (kromě posilování a měření svýho těla), chodí jen pařit s teplýma klukama a svojí (teplou) kámoškou, prohlíží si fotky transexuálů na internetu a schovává si prsa. Problematika transexuality a transgenderu se určitě dá pojmout mnohem zajímavěji, poutavěji a hlavně reálněji. Jedna hvězda je speciálně za blondýnku v poslední desetiminutovce. ()

Stanislaus

Filmů s transsexuální tematikou jsem moc neviděl, nicméně mě vesměs vždy velmi zaujaly - viz Transamerika či Vojákova dívka. Romeové vypadají na první pohled rovněž slibně, jelikož se zabývají transsexuální proměnou u čerstvě dospělého a vším, co s tím souvisí. Osobně jsem měl hodně velký problém sympatizovat s jakoukoli postavou, protože mi přišlo, jako by na hormonech ujížděly úplně všechny - všichni se tam totiž chovali iracionálně až otravně. Zajímavá byla krátká videa s Lukasem, ve kterých se vyjadřoval ke své proměně. Po zhlédnutí filmu jsem si však přišel být tak trochu ochuzen o nějaký hlubší a silnější příběh. ()