Reklama

Reklama

Bezedné moře

  • USA The Deep Blue Sea
Trailer

Obsahy(1)

Rok 1950, Londýn. V jednom z bytů v patře nájemního domu syčí plyn, mladá žena se tu pokouší spáchat sebevraždu. Příchodem majitelky domu madam Eltonové, která na chodbě ucítila unikající plyn, je Hester Collyerová (Rachel Weisz) zachráněna. Madam Eltonová ovšem svou nájemnici zná pod jménem Hester Page, neví, že tato žena je ve skutečnosti manželkou významného soudce Williama Collyera (Simon Russell Beale), od kterého kvůli románku s bývalým pilotem RAF Freddiem Pagem (Tom Hiddleston) utekla po té, co se s ní manžel odmítl dát rozvést. Freddieho láska je však nestálá. (dopitak)

(viac)

Videá (2)

Trailer

Recenzie (64)

Fiftis 

všetky recenzie používateľa

Z melodramaticky ladenej snímky, ktorá vyniká elegantným štýlom, detailne prepracovanými kompozíciami aj štruktúrou rozprávania, pripomínajúcej pamäťové pochody, možno vyčítať režisérov obdiv k filmom Maxa Ophülsa, Douglasa Sirka či Davida Leana. Prostredníctvom uhrančivých obrazov približuje britský tvorca kľúčový deň v živote štyridsaťročnej Hester, ktorú zahrala židovka Rachel Weisz, ktorá podlieha vášni k bývalému pilotovi RAF Freddiemu a v konvenciami zviazanom začiatku 50.rokov minulého storočia opúšťa zabezpečený život po boku staršieho manžela. Hrdinkou filmu je Hester, manželka vplyvného sudcu. Blíži sa jej štyridsiatka a vo svojom manželstve sa cíti neuspokojená. Na rozdiel od svojho manžela je slobodomyseľná a je zúfalá z usadlého manželstva. Proste nuda. ()

marrjaana 

všetky recenzie používateľa

Herecký výkon Rachel nebyl nijak špatný, ostatní byli taky dobří a způsob natočení taky nebyl špatnej, hudba nebyla nejhorší( až na ty housle za ty bych vraždila) ale nějak mně to neoslovilo. Bylo to strašně rozvleklí. A to to má jen hodinu a půl. Nevim Only lover left alive je taky vleklí ale nenudíte se tam. No nevim prostě to bylo takový... nezáživný. ()

Reklama

misterz 

všetky recenzie používateľa

Aj takto sa môže skončiť sen o láske povrchnej ženy... Pre mňa jeden z najrozporuplnejších filmov za veľmi dlhú dobu. Na jednej strane som bol uchvátený technickou stránkou snímku a hlavne výrazovými prostriedkami, ktoré sa použili na odvíjanie príbehu, tiež herecký výkon R. Weisz bol ohromujúci, na strane druhej ma ale strašne iritovala samotná hlavná postava a tiež pár ďalších vecí z obsahovej stránky. A muzika? Narozdiel od iných užívateľov mi teda nesadla, skôr pôsobila rušivo. Celkovo to teda vidím na priemer. 60/100 ()

StarsFan 

všetky recenzie používateľa

Jedno z mých nejoblíbenějších období historie a do něj zasazený, lehce depresivní film o hrdince, která opustí svého dobře situovaného manžela kvůli mladšímu pilotovi Royal Air Force. Manžel trpí, protože svou ženu stále miluje, hlavní hrdinka trpí, protože se její nový vztah nevyvíjí nejlépe, milenec trpí, protože s druhou světovou skončil i smysl jeho života. A divák zpočátku lehce trpí s nimi, protože neustálé skoky v čase v něm každou chvíli vyvolávají myšlenky: "Proč brečí, když ještě v předchozí scéně byla šťastná?" [47th Karlovy Vary International Film Festival] ()

Kicune 

všetky recenzie používateľa

„Co se ti stalo, Hester? Láska, Bille, to je vše.“ Láska sužující protagonisty ve své hořké a bolestné podobě. Až deprimujíc vynikající Rachel Weisz jako posedlá, toužící a zklamaná žena, zmítaná mezi ďáblem a hlubokým mořem, mezi láskou a zázemím, se rozhodne pro sebezničující čin a nese následky. Velice rychle lze poznat, že je snímek adaptací divadelní hry. Tento dojem umocňuje maximum konverzací, věčné posedávání, minimum exteriérů a změn scén. K zajímavostem patří i oblouk první a poslední scény. K lepším patří krásné dobové kostýmy, nádherná kamera a hra se světlem. K horším – nervy drásající hudba a občas chybějící hranice mezi současností a flashbacky. ()

Galéria (24)

Zaujímavosti (3)

  • Časopis Time zaradil výkon Rachel Weisz vo filme ako štvrtý najlepší výkon roka 2012, zatiaľ čo New York Magazine ho označil za najlepší. (jofffo1)
  • Režisér Terence Davies sa rozhodol obsadiť do role Hester Collyer herečku Rachel Weisz po tom, čo videl jej výkon vo filme Swept from the Sea (1997). Ihneď zavolal svojmu agentovi, aby mu s ňou zariadil stretnutie s tým, že on o nej predtým v živote nepočul, a spýtal sa ho: „Už si niekedy počul o tejto dievčine Rachel Weisz?". Agent mu na to so žartom odpovedal: „Je to víťazka Oscara!". Weisz sa na tom neskôr iba pousmiala a povedala: „Nemyslím si, že Terence Davies pozná veľmi dobre niekoho, kto nehral v čiernobielych filmoch". (jofffo1)
  • Natáčení probíhalo v různých částech Londýna, největší část pak v lokalitách Three Mill Lane, v Dulvichově galerii, na Granville Square nebo ve stanici metra Aldwych. (Terva)

Reklama

Reklama